0

Najlepsze chusteczki nawilżane dla dzieci rekomendowanych marek w 2024 roku!

Zapoznaj się z pięcioma sprawdzonymi chusteczkami nawilżanymi dla dzieci i zapewnij swoim maluchom bezpieczną pielęgnację i czystą skórę!

Odpowiednia pielęgnacja skóry małych dzieci to temat, który dla wielu rodziców jest prawdziwym wyzwaniem. Ogromny wybór preparatów pielęgnacyjnych może przyprawić o zawrót głowy. Kosmetyki dla małych dzieci muszą spełniać wiele wymagań, co nie ułatwia podjęcia szybkiej decyzji przy zakupach. Przede wszystkim muszą być bezpieczne dla wrażliwej i delikatnej skóry, wygodne w użyciu przez opiekunów oraz nie obciążyć ich portfela. Skóra dziecka ze względu na swoją budowę wymaga stosowania specjalnie dla niej przeznaczonych preparatów. Z artykułu dowiesz się o zasadniczych różnicach w budowie skóry dziecka i dorosłego oraz o jej specjalnych potrzebach pielęgnacyjnych. Zapoznasz się także z propozycjami najlepszych chusteczek nawilżanych, niezbędnych w codziennych zabiegach higienicznych.

Specyfika budowy skóry dziecka

Skóra noworodków i niemowląt znacznie różni się budową anatomiczną od skóry dorosłego człowieka. Przede wszystkim jest o wiele cieńsza oraz zawiera mniejszą ilość włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra małych dzieci jest niezwykle delikatna i wrażliwa, dlatego jest bardziej podatna na urazy, podrażnienia czy działanie czynników zewnętrznych.

Skóra maluchów charakteryzuje się luźnym układem komórek warstwy rogowej naskórka i słabszym przyleganiem naskórka do skóry właściwej. Z tego względu jest niewystarczająco chroniona przed różnymi mikroorganizmami.

Skład płaszcza hydrolipidowego skóry małych dzieci także jest inny niż u osób dorosłych (dominuje cholesterol 10–12 proc.). Przez to skóra dzieci ma gorszą zdolność do wiązania wody i bardzo łatwo ulega przesuszeniu.


Istotny jest także większy niż u osoby dorosłej stosunek powierzchni skóry małego dziecka do masy ciała (700 cm sześc./kg), co z kolei ma wpływ na większą wchłanialność preparatów pielęgnacyjnych i leczniczych.

Skóra zdrowego noworodka jest w pełni przygotowana do spełnienia swojej ochronnej funkcji, jednak nie jest w pełni ukształtowana. Dopiero około 2. roku życia skóra dziecka przypomina swoją budową anatomiczną skórę dorosłego człowieka, jednak jej rozwój wciąż trwa.

W związku ze specyfiką budowy skóry małych dzieci niezmiernie istotna jest prawidłowa pielęgnacja. Wiele błędów czy niedopatrzeń na tym polu może być przyczyną występowania podrażnień, infekcji lub rozwoju dolegliwości dermatologicznych.

Odczyn skóry noworodków i niemowlaków jest mniej kwaśny niż osoby dorosłej, dlatego do codziennej pielęgnacji należy używać specjalnie przeznaczonych dla nich kosmetyków, które nie podrażniają skóry i zapewniają jej odpowiednie nawilżenie. Stosowanie składników nawilżających już od pierwszych dni życia to bardzo dobry wybór, gdyż substancje te zapobiegają problemom skóry, stymulują odbudowę płaszcza hydrolipidowego, wiążą wodę w naskórku, a także łagodzą świąd.

Częste problemy skórne u dzieci

W związku ze specyfiką budowy skóry dziecka, jej wrażliwością i skłonnością do utraty wilgoci, jest ona również narażona na występowanie dolegliwości skórnych i drobnych zakażeń. Do najczęstszych z nich należą:

Ciemieniucha - to potoczna nazwa łojotokowego zapalenia skóry i jednocześnie jedna z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. Ta dolegliwość jest wynikiem dopiero kształtującego się funkcjonowania gruczołów łojowych. Ciemieniucha objawia się tłustymi i żółtymi łuskami występującymi przeważnie na czubku głowy. Nie jest to poważny problem zagrażający zdrowiu i wystarczy stosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, aby wyeliminować ciemieniuchę.

Potówki - powstają ze względu na nie do końca rozwiniętą pracę gruczołów potowych. Najczęściej są wynikiem nieodpowiedniego do pogody ubierania dziecka i jego przegrzania. Potówki mają postać niewielkich różowych krostek. Pojawiają się zazwyczaj na fałdach skóry, karku, szyi, twarzy, klatce piersiowej, rękach, nogach oraz pod pachami.

Pieluszkowe zapalenie skóry - powstaje na skutek kontaktu skóry z wilgotnym środowiskiem pod pieluszką. Dodatkowo enzymy znajdujące się w kale i moczu podrażniają skórę i naruszają jej naturalną barierę ochronną. Zmiany zaczynają się od niewielkich zaczerwienień w okolicy krocza i łuszczenia się naskórka. W kolejnej fazie na skórze pojawiają się grudki i pęcherzyki. Bardzo ważne jest częste zmienianie pieluch oraz stosowanie specjalnych kosmetyków pielęgnacyjnych.

AZS (atopowe zapalenie skóry) - najczęstszą przyczyną wystąpienia AZS są predyspozycje genetyczne, zaburzenia bariery ochronnej naskórka, nieprawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego oraz skłonność do reakcji alergicznych. U bardzo małych dzieci pojawiają się charakterystyczne grudki i strupki widoczne na policzkach, czole, u nasady płatków usznych i na główce. Tym dolegliwościom towarzyszy przeważnie silny i uporczywy świąd. Objawy można łagodzić poprzez intensywne nawilżanie przesuszonej skóry. Konieczna jest również odpowiednia terapia z wykorzystaniem leków.

Jak należy pielęgnować skórę dzieci?

Wrażliwa i delikatna skóra dziecka wymaga regularnej, ale delikatnej i bezpiecznej pielęgnacji. Po pierwsze dzieci wymagają dokładnych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych. Jednak nie należy zbyt często kapać dzieci, aby nie dopuścić do nadmiernego wysuszania skóry. Do kąpieli należy używać łagodnych i naturalnych kosmetyków dostosowanych do wrażliwej i wciąż się kształtującej skóry maluchów.

Bardzo ważne jest częste zmienianie pieluszek, aby uniknąć bolesnych odparzeń i podrażnień. Po każdej zmianie pieluszki należy dokładnie przemyć okolice intymne i miejsca, w których skóra styka się z pieluszką. Można użyć w tym celu chusteczek nawilżanych lub wacików nasączonych wodą. Warto stosować również specjalne kremy chroniące przed wilgocią i podrażnieniami.

Dzieci należy ubierać odpowiednio do pogody i unikać nadmiernego przegrzewania. Najlepsze są ubranka z miękkich, naturalnych i przewiewnych materiałów, takich jak np.bawełna czy len.

Niemowlęta i bardzo małe dzieci powinny unikać bezpośredniego wystawiania na słońce. Zawsze należy szukać cienia oraz zakładać dzieciom chroniące przed słońcem nakrycia głowy. W przypadku starszych dzieci można stosować odpowiednie filtry przeciwsłoneczne o wysokim SPF - najlepiej 50+.

Należy wybierać odpowiednie preparaty i akcesoria higieniczne dostosowane do wieku dziecka. Najlepsze są produkty od sprawdzonych producentów i znanych marek, gdyż zawierają skuteczne i bezpieczne składniki o przebadanym działaniu i właściwościach.

Chusteczki nawilżane - czystość, wygoda i pielęgnacja

Chusteczki nawilżane to produkt, którego używa znaczna większość rodziców małych i większych dzieci. Są niezmiernie często podstawowym elementem wyprawki dla noworodków. Te mokre chusteczki niewątpliwie swoją popularność zyskały głównie dzięki niezmiernej łatwości i wygodzie stosowania. Najczęściej używane są przy zmianie brudnej pieluchy, myciu rączek i buzi najmłodszych zarówno w domu, jak i poza nim.

Chusteczki dla dzieci nasączone są głównie wodą oraz łagodnymi substancjami, które działają nawilżająco na skórę Są to przede wszystkim naturalne oleje roślinne jak olej lniany, olej ze słodkich migdałów czy oliwa z oliwek. Z kolei wyciąg z aloesu lub pantenol często znajdujące się w chusteczkach łagodzą podrażnienia i przynoszą ukojenie delikatnej skórze malucha.

Chusteczki nawilżane dla dzieci najczęściej są wykonane z różnych rodzajów włókniny:

  • - sztucznej - poliestrowej, polietylenowej, typu rayon czy polipropylenowej,
  • - naturalnej - bawełnianej, wiskozowej oraz bambusowej,
  • - mieszanej - np. wiskozowo-poliestrowej.

Najlepiej wybierać chusteczki nawilżane wykonane z naturalnych, biodegradowalnych materiałów, których stosowanie nie wpłynie negatywnie na środowisko naturalne.

W związku z rosnącą ilością alergików oraz dzieci z atopowym zapaleniem skóry (AZS) powstały specjalne chusteczki nawilżane. Mają one starannie dobrany skład, który nie podrażni skóry dziecka. Takie chusteczki mają za zadanie delikatnie oczyszczać, nawilżać, koić, a także sprzyjać rozwojowi korzystnej mikroflory skóry, wzmacniać jej barierę ochronną oraz łagodzić świąd i podrażnienia.

Na delikatną skórę szczególnie źle działają parabeny, dlatego tak ważne jest, aby wybierać chusteczki nawilżane, które nie mają ich w swoim składzie. Okazuje się, że rodzice dzieci chorych na AZS zauważyli poprawę stanu ich skóry wyłącznie po odstawieniu kosmetyków z parabenami.

Chusteczki nawilżane dla dzieci są niezastąpione np. podczas podróży, spacerów, czasu spędzanego na placu zabaw, nauki jedzenia czy awaryjnych sytuacji, jakie mogą się zdarzyć, gdy jesteśmy z dzieckiem poza domem.

Chusteczki nawilżane - dla kogo?

Chusteczki nawilżane przeznaczone są szczególnie do pielęgnacji i higieny skóry małych dzieci. Dzięki starannie opracowanym składom są bezpieczne dla wrażliwej skóry niemowląt i noworodków. Stosowane są często podczas zmiany pieluchy, usuwania resztek jedzenia czy innych zabrudzeń. Sprawdzają się idealnie w podróży oraz w miejscach, gdzie nie ma dostępu do wody (plac zabaw, spacer).

Jednak chusteczki nawilżane mają o wiele szersze zastosowanie. Bardzo często stosują je również osoby dorosłe np. jako zamiennik papieru toaletowego lub do odświeżenia rąk w sytuacjach, kiedy niemożliwe jest ich umycie z wykorzystaniem wody i mydła. Przydać się mogą również przy demakijażu.

Niektóre osoby używają chusteczek nawilżanych, aby szybko przetrzeć z kurzu powierzchnie w domu, usunąć plamy po jedzeniu pozostałe na stole, a nawet do oczyszczenia butów.

Chusteczki nawilżane dzięki swojej łatwości i wygodzie w stosowaniu oraz niewielkim opakowaniom przydają się w bardzo wielu sytuacjach. Warto mieć je zawsze przy sobie.

Jakie korzyści przynosi stosowanie chusteczek nawilżanych?

Do najczęstszych korzyści stosowania chusteczek nawilżanych należy wygodne i szybkie usunięcie ze skóry zabrudzeń (kał, mocz), potu czy pozostałości pożywienia. Chusteczki nawilżane sprawdzą się zwłaszcza poza domem, w sytuacji, kiedy nie ma dostępu do bieżącej wody.

Poza swoimi właściwościami oczyszczającymi bardzo często chusteczki wykazują również działanie pielegnacyjne - pomagają utrzymać odpowiednie natłuszczenie i nawilżenie skóry, łagodzą podrażnienia, przynoszą ukojenie. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci noszących pieluszki. Stosowanie chusteczek przy każdorazowej zmianie pieluchy może zapobiec wielu nieprzyjemnym reakcjom w miejscach kontaktu skóry z pieluszką.

Inną zaletą chusteczek nawilżanych jest ich wielofunkcyjność. Mogą być wykorzystywane do różnych celów, nie tylko do oczyszczania skóry dzieci. Stosuje się je często np. do usuwania makijażu, przecierania blatów czy usuwaniu kurzu z różnych powierzchni.

Składniki chusteczek nawilżanych

Kluczowe składniki chusteczek nawilżanych mogą różnić się w zależności od producenta oraz specyfiki danego produktu. Jednakże najczęściej w chusteczkach nawilżanych można znaleźć następujące składniki:

  • Woda: Jest głównym komponentem nawilżającym chusteczek dla dzieci. Zapewnia wilgoć niezbędną do delikatnego oczyszczania skóry.
  • Substancje nawilżające: Często do chusteczek nawilżanych dodaje się substancje nawilżające, takie jak pantenol (prowitamina B5), naturalne oleje roślinne lub aloes, które dodatkowo zapobiegają wysuszeniu i podrażnieniom delikatnej skóry.
  • Składniki łagodzące podrażnienia: Niektóre chusteczki nawilżane zawierają składniki łagodzące podrażnienia, takie jak ekstrakty z rumianku czy alantoina.

W przypadku chusteczek nawilżanych, jak i przy wyborze większości kosmetyków przeznaczonych da małych dzieci bardzo ważne, o ile nie najważniejsze, jest unikanie niektórych substancji mogących wywołać podrażnienia lub uczulić skórę. Należą do nich:

  • Fenoksyetanol – konserwant, którego bezwzględnie powinno się unikać,
  • Pochodne formaldehydu, np. Imidazolidynyl Urea, DMDM Hydantoin.
  • Parabeny – konserwanty, silnie uczulające.
  • Silne detergenty, np. Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES) – podrażniają skórę i powodują jej nadmierne wysuszanie.
  • Pochodne ropy naftowej, np. Paraffinum Liquidum, Mineral Oil - podrażniają, zatykają pory i hamują dostęp tlenu, czego skutkiem jest nadmierne wysuszanie skóry i możliwość wystąpienia alergii.
  • Sztuczne substancje zapachowe.
Należy pamiętać, że chusteczki nawilżane stosuje się najczęściej do przemywania wrażliwych partii ciała dziecka – skóry i błon śluzowych – pupy, pośladków, narządów rodnych (z zewnątrz), buzi, rąk. Z tego względu powinny być całkowicie bezpieczne dla najmłodszych. Warto zawsze sprawdzić skład chusteczek nawilżanych, zwłaszcza jeśli dziecko ma skłonność do alergii lub uczuleń, aby upewnić się, że produkt jest bezpieczny dla skóry malucha.

Zalety

Do głównych zalet korzystania z chusteczek nawilżanych należą:

  • Wygoda i łatwość stosowania.
  • Utrzymanie higieny w każdej sytuacji.
  • Bezpieczeństwo w stosowaniu na skórę małych dzieci.
  • Pielęgnacja skóry.
  • Biodegradowalność.
  • Brak zapachu.
  • Wielofunkcyjność.
  • Ogromny wybór produktów.

Wady

Pomimo wielu zalet, stosowanie chusteczek nawilżanych może wiązać się również z pewnymi wadami. Oto kilka przykładów:

  • Możliwość podrażnień skóry i reakcji alergicznych.
  • Negatywny wpływ na środowisko.
  • Niska skuteczność w usuwaniu zabrudzeń.
  • Niewystarczające nasączenie.

Jak używać chusteczek nawilżanych?

Chusteczki nawilżane stosowane są zawsze w razie potrzeby. Może to być kilka lub nawet kilkanaście razy dziennie. Używanie chusteczek jest szybkie, proste i wygodne. Wystarczy wyjąć chusteczkę z opakowania, użyć jej zgodnie z zapotrzebowaniem, np. oczyścić okolice intymne przed zmianą pieluszki, przetrzeć ręce, pupę lub buzię dziecka. Następnie zużytą chusteczkę należy wyrzucić do kosza na śmieci. Nie wyrzuca się ich do toalety, ponieważ mogą zapchać rury kanalizacyjne. Po zakończeniu używania chusteczek ważne jest, aby zamknąć opakowanie. Zapobiegnie to wysychaniu pozostałych chusteczek.

Czym się kierować wybierając chusteczki nawilżane?

Przy wyborze chusteczek nawilżanych warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które mogą wpłynąć na podjęcie jak najlepszej decyzji:

Skład: Sprawdź skład chusteczek nawilżanych, aby upewnić się, że są bezpieczne dla skóry Twojego dziecka. Wybieraj produkty bez substancji drażniących, takich jak alkohol, parabeny czy sztuczne barwniki. Jeśli dziecko ma skłonność do alergii, warto wybierać chusteczki o jak najprostszych składach.

Zawartość substancji nawilżających: Wybieraj chusteczki nawilżane z zawartością substancji nawilżających, takich jak pantenol czy ekstrakty roślinne, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry i zapobiec jej wysuszeniu.

Wielkość i grubość: Zwróć uwagę na wielkość i grubość chusteczek nawilżanych. Wybierz taki rozmiar, który ułatwi ich stosowanie.

Opakowanie: Sprawdź rodzaj zamykania na opakowaniu chusteczek nawilżanych. Wygodne i szczelne opakowanie zapewni dłuższe zachowanie wilgotności chusteczek oraz ułatwi ich przechowywanie i transport.

Biodegradowalność: Wybieraj chusteczki nawilżane, które ulegną naturalnemu procesowi rozkładu. Wpłynie to niezwykle korzystnie na środowisko.

Certyfikaty: Zwróć uwagę na certyfikaty jakości producenta. Produkty otrzymujące pozytywne opinie pediatrów lub posiadające certyfikaty bezpieczeństwa są najlepszym wyborem dla Twojego dziecka.

Poznaj 5 najlepszych chusteczek nawilżanych dla dzieci w 2024 roku

Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

Nutridome, Body&Spirit, chusteczki nawilżane, 60 sztuk

Nutridome, Body&Spirit, chusteczki nawilżane, 60 sztuk
9,8/10

RANKING OGÓLNY

A+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Naturalny skład
  • Z pantenolem
  • Nie zaburzają bariery ochronnej skóry dziecka
  • Przeznaczone dla bardzo wrażliwej skóry z tendencją do podrażnień
  • Nawilżają skórę
  • Łagodzą podrażnienia
  • Dokładnie oczyszczają i odświeżają skórę
  • Wykonane ze 100% wiskozy
  • Nie zawierają plastiku
  • Przebadane dermatologicznie
  • Chusteczki są wegańskie
  • Wygodne w użyciu opakowanie

WADY

  • Dostępne jedynie w wybranych sklepach

Nutridome, Body&Spirit, chusteczki nawilżane, 60 sztuk

Chusteczki nawilżane marki Nutridome to doskonały sposób na bezpieczne i skuteczne oczyszczanie delikatnej skóry dziecka. Chusteczki są wykonane ze 100% wiskozy i są bardzo dobrze nasączone płynem zawierającym pantenol. Dzięki temu łagodzą podrażnienia, nawilżają skórę oraz przynoszą jej ukojenie, a przy tym nie zaburzają naturalnego pH i bariery ochronnej skóry. Chusteczki Nutridome to naturalna metoda na odświeżenie i pielęgnację skóry maluszków. Mogą być również stosowane w przypadku skóry wrażliwej, z tendencją do podrażnień. Chusteczki nawilżane Nutridome zostały poddane rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że substancje czynne zawarte w formule są bezpieczne dla skóry dziecka oraz skutecznie ją pielęgnują. Chusteczki są wegańskie, nie zawierają plastiku i zostały przebadane dermatologicznie.
Dowiedz się więcej

ZALETY

  • Naturalny skład
  • Zawierają 99,9% wody
  • Ekstrakt z nasion grejpfruta - naturalny konserwant
  • Odpowiednie dla skóry atopowej
  • Biodegradowalne
  • Bezzapachowe
  • Z certyfikatem Allergy UK

WADY

  • Nie zawierają składników pielęgnujących
  • Chusteczki przez dużą zawartość wody są bardzo zimne
  • Wysoka cena

WaterWipes, chusteczki nawilżane dla dzieci i niemowląt, 60 sztuk

Chusteczki nawilżane WaterWipes charakteryzują się bardzo dobrym składem. Są przeznaczone do pielęgnacji delikatnej skóry noworodków, niemowląt i starszych dzieci. Mogą być stosowane do skóry wrażliwej i alergicznej, a także atopowej. Chusteczki składają się z 99,9% wody oraz z ekstraktu z nasion grejpfruta pełniącego rolę konserwantu. Chusteczki są bezzapachowe, wykonane w 100% z włókien roślinnych pochodzących ze źródeł odnawialnych i ulegają biodegradacji w ciągu 12 tygodni. Chusteczki WaterWipes uzyskały certyfikat Allergy UK (czołowej brytyjskiej organizacji non-profit wspierającej osoby cierpiące na alergię).
Dowiedz się więcej

Dada, Extra Care, Aloe Care, chusteczki nawilżane, 64 sztuki

Dada, Extra Care, Aloe Care, chusteczki nawilżane, 64 sztuki
7,7/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Z aloesem
  • W 100% z naturalnej bawełny
  • Biodegradowalne
  • Oczyszczają i pielęgnują skórę
  • Nawilżają i zmiękczają skórę
  • Łagodzą podrażnienia
  • Korzystna cena

WADY

  • Zawierają substancje zapachowe i konserwanty
  • Dość intensywnie pachną
  • Słabo nasączone

Dada, Extra Care, Aloe Care, chusteczki nawilżane, 64 sztuki

Chusteczki nawilżane Dada Aloe Care z serii Extra Care są wykonane w 100% z naturalnych włókien bawełnianych, co czyni je produktem całkowicie biodegradowalnym. Chusteczki Dada skutecznie oczyszczają skórę dziecka z wszelkich nieczystości, a dodatkowo intensywnie ją pielęgnują. W składzie znajduje się m.in. sok z liści organicznego aloesu, który nawilża, zmiękcza i działa kojąco na wrażliwą skórę, naturalna oliwa z oliwek natłuszczająca skórę i chroniąca ją przed utratą wilgoci oraz alantoina łagodząca podrażnienia.
Dowiedz się więcej

Kindii, Extra Soft, Aloe, chusteczki nawilżane, 60 sztuk

Kindii, Extra Soft, Aloe, chusteczki nawilżane, 60 sztuk
7,4/10

RANKING OGÓLNY

C

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Z aloesem
  • Regenerują skórę i działają antybakteryjnie
  • Nawilżają skórę
  • Łagodzą podrażnienia
  • Przeznaczone dla noworodków od pierwszych dni życia
  • Przebadane dermatologicznie

WADY

  • Zawierają konserwanty i substancje zapachowe
  • W składzie fenoksyetanol
  • Opakowanie nie zabezpiecza przed wysychaniem
  • Słabo nasączone

Kindii, Extra Soft, Aloe, chusteczki nawilżane, 60 sztuk

Chusteczki Kindii Extra Soft z aloesem odświeżają i oczyszczają skórę, a także pomagają chronić ją przed przesuszeniem. Ich pH jest neutralne dla delikatnej skóry dzieci. Receptura chusteczek opiera się na ekstrakcie z aloesu, który nawilża skórę, regeneruje ją i działa antybakteryjnie. Natomiast dodatek alantoiny skutecznie łagodzi podrażnienia i działa kojąco na skórę. Chusteczki Kindii przeznaczone są do pielęgnacji skóry noworodków już od pierwszego dnia życia. Posiadają delikatny zapach. Chusteczki Kindii Extra Soft zostały przebadane dermatologicznie.
Dowiedz się więcej

Pampers, Sensitive, chusteczki nawilżane, 52 sztuki

Pampers, Sensitive, chusteczki nawilżane, 52 sztuki
7,2/10

RANKING OGÓLNY

C

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Wykonane z włókien roślinnych
  • Nie zawierają barwników, substancji zapachowych ani alkoholu
  • Oczyszczają skórę
  • Z miękką i grubą fakturą ułatwiającą usuwanie zabrudzeń
  • Zatwierdzone przez dermatologów z organizacji Skin Health Alliance

WADY

  • Skład nie jest naturalny - zawiera konserwanty i zagęszczacze
  • Chusteczki pozostawiają lepkość na rękach
  • Bardzo mocno pachną
  • Mało chusteczek w opakowaniu

Pampers, Sensitive, chusteczki nawilżane, 52 sztuki

Chusteczki nawilżane Pampers Sensitive przeznaczone są do oczyszczania delikatnej skóry dziecka od pierwszych dni życia. Chusteczki wykonane są ze 100% włókien pochodzenia roślinnego, nie zawierają substancji zapachowych, barwiących ani alkoholu. Specjalnie opracowana faktura Soft Grip™ dzięki swojej miękkości i delikatności nie wywołuje podrażnień podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Chusteczki Pampers Sensitive zostały przetestowane dermatologicznie i zatwierdzone przez dermatologów z organizacji Skin Health Alliance.
Dowiedz się więcej