0

Najlepsze dezodoranty w kremie rekomendowanych marek w 2024 roku!

Zapoznaj się z pięcioma propozycjami dezodorantów w kremie, aby w naturalny i bezpieczny dla skóry sposób pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Skóra pod pachami zazwyczaj jest ukryta pod ubraniami i bardzo rzadko ją eksponujemy. Pomimo że jest jednym z najbardziej delikatnych i wrażliwych obszarów na naszym ciele, często jest pomijana w codziennej pielęgnacji. Poza tym skóra pod pachami jest stale narażona na różnego rodzaju agresywne czynniki zewnętrzne, takie jak depilacja, pot, tarcie czy chemiczne kosmetyki antyperspiracyjne. Z artykułu dowiesz się o specyfice budowy skóry pod pachami, jej głównych funkcjach oraz o jej potrzebach pielęgnacyjnych. Ponadto zapoznasz się z pięcioma propozycjami naturalnych kosmetyków dbających o jej zdrowie i zapobiegających nieprzyjemnym aspektom związanym z poceniem się.

Skóra pod pachami - budowa

Pod względem anatomicznym skóra pod pachami nie różni się zasadniczo od skóry na innych częściach ciała. Składa się również z trzech głównych warstw: naskórka (warstwa zewnętrzna), skóry właściwej (środkowa warstwa) i tkanki podskórnej (najgłębsza warstwa). To, co czyni skórę pod pachami wyjątkową, to znajdujące się w jej strukturach duże gruczoły potowe, zwane gruczołami apokrynowymi. Są one odpowiedzialne za produkcję potu.

Gruczoły potowe produkują gęstą, tłustą substancję, która w kontakcie ze skórą i znajdującymi się na niej bakteriami, wydziela nieprzyjemny zapach. Te gruczoły występują jedynie na owłosionych częściach ciała. Najliczniej na skórze pod pachami, w pachwinach oraz w okolicach intymnych. Bardzo często Ich działanie nie jest uzależnione od temperatury ciała, ale od przeżywanych emocji. Stres czy silna ekscytacja pobudzają je do aktywności. Gruczoły potowe uchodzą do wnętrza mieszka włosowego powyżej gruczołów łojowych. Jednak uaktywniają się dopiero w okresie dojrzewania w związku z pracą hormonów płciowych.

Gruczoły potowe i ich funkcjonowanie powoduje, że skóra pod pachami ma specjalne potrzeby. Ze względu na wydzielanie potu i częste stosowanie antyperspirantów czy dezodorantów, skóra może stać się przesuszona i podrażniona.

Pielęgnacja skóry pod pachami

Kluczowymi elementami w pielęgnacji skóry pod pachami są: odpowiednie nawilżenie, ochrona przed podrażnieniami oraz utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej, aby zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi. Dlatego bardzo ważne jest dobieranie takich kosmetyków, które nie zawierają drażniących substancji, ale jednocześnie są skuteczne w pielęgnacji skóry i niwelowaniu przykrej woni.

W pielęgnacji skóry pod pachami najważniejsze jest:

Nawilżanie: Nawilżanie skóry pod pachami jest kluczowe dla zachowania jej zdrowia. Składniki takie jak gliceryna, kwas hialuronowy czy masło shea pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia w skórze, chroniąc ją przed wysuszeniem.

Łagodzenie podrażnień: Skóra pod pachami jest podatna na podrażnienia, zwłaszcza po depilacji. Stosowanie kosmetyków z zawartością alantoiny, pantenolu, aloesu, czy ekstraktów z rumianku łagodzi zaczerwienienia i uciążliwe swędzenie.

Regulacja pH skóry: Substancje takie jak kwas mlekowy czy kwas salicylowy są pomocne w utrzymaniu prawidłowego pH skóry, chroniąc ją przed nadmiernym rozwojem bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach.

Dezodoranty i antyperspiranty: Wybór odpowiedniego kosmetyku jest niezmiernie ważny dla uczucia komfortu i świeżości skóry pod pachami. Warto wybierać produkty bez alkoholu, który może dodatkowo wysuszać i podrażniać skórę. Bardzo dobrym wyborem są dezodoranty z zawartością wyciągów roślinnych, takich jak szałwia czy zielona herbata, mające naturalne właściwości antybakteryjne i dezodoryzujące.

Dlaczego się pocimy?

Pocenie się jest niezwykle przydatnym procesem w naszym organizmie i spełnia w nim ważne funkcje. W zasadzie pocimy się cały czas. Pocenie się odpowiada przede wszystkim za procesy termoregulacji całego ciała. Dzięki niemu organizm utrzymuje odpowiednią temperaturę, a także właściwe pH skóry. Wraz z potem wydalane są szkodliwe substancje jak np. amoniak i kwas moczowy.

Najczęściej większa potliwość występuje podczas gorących dni. Oddawana woda w postaci potu skutecznie ochładza ciało. Pot, sam w sobie jest praktycznie bezwonny. Za jego nieprzyjemną woń odpowiadają bakterie, dla których jest on idealną pożywką. Intensywność pocenia zależy od ilości gruczołów potowych, których najwięcej znajduje się na dłoniach. Przyjęło się uważać, że najobficiej pocimy się pod pachami. Wynika to z faktu, że z tych miejsc pot po prostu wolniej wyparowuje, a także dlatego, że pachy najczęściej są zakryte ubraniem oraz „przyciśnięte” przez wewnętrzną część ramienia.

Do najczęstszych przyczyn pocenia można zaliczyć:

  • ● wysoką temperaturę otoczenia;
  • ● stres i silne emocje;
  • ● wysiłek fizyczny;
  • ● spożywanie ostrego jedzenia;
  • ● nadwagę lub otyłość.

Niektóre osoby doświadczają nadpotliwości. Jest to problem niezwiązany ani z wiekiem, ani z płcią. Nadpotliwość może mieć przyczyny genetyczne lub być wynikiem niektórych chorób. Dużo więcej pocą się np. nastolatki w okresie dojrzewania lub kobiety w czasie menopauzy. Jest to bezpośrednio związane z gospodarką hormonalną. W tych przypadkach nadpotliwość mija wraz z zakończeniem tych procesów. Bardzo często też, nadmierne pocenie wynika z nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. Aby poznać przyczynę nadmiernego pocenia się, warto skonsultować się z lekarzem.

Dezodorant i antyperspirant - różnice

Jednym z najczęstszych, najbardziej powszechnych i najskuteczniejszych sposobów na uporanie się z poceniem się, a przede wszystkim z jego nieestetycznym zapachem jest sięgnięcie po dezodoranty i antyperspiranty. Czym różnią się miedzy sobą te dwa produkty, błędnie uznawane za preparaty o tym samym działaniu?

Antyperspiranty to kosmetyki mające głównie na celu ograniczenie produkcji potu. Oprócz substancji zapachowych oraz bakteriobójczych zawierają związki, które pod wpływem ciepła oraz wilgoci zwężają pory skóry. W efekcie intensywność wydzielania potu jest zminimalizowana. Antyperspirant może chronić przed poceniem się i powstawaniem przykrej woni nawet przez cały dzień, dopóki nie zmyje się go ze skóry.

Z kolei dezodoranty są kosmetykami eliminującymi nieprzyjemny zapach i pochłaniającymi wilgoć. Nie ograniczają jednak produkcji potu. Zawierają składniki antybakteryjne i substancje zapachowe. Znajdujące się w dezodorantach związki pozwalają zmniejszyć ilość bakterii na skórze odpowiedzialnych za przykry zapach potu.

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się dezodoranty w kremie. Czym są te kosmetyki i czy warto z nich skorzystać?

Dezodoranty w kremie - właściwości i działanie

Dezodoranty w kremie to przede wszystkim naturalna i równie skuteczna alternatywa dla tradycyjnych antyperspirantów, często zawierających składniki, które mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję skóry np. podrażnić ją lub wysuszyć. Dezodoranty w kremie oparte są na bezpiecznych dla skóry substancjach pochodzenia naturalnego, dodatkowo pielęgnujących delikatną skórę pod pachami. Dzięki temu mogą być używane przez alergików oraz osoby z bardzo wrażliwą i delikatną skórą.

Działanie naturalnych dezodorantów w kremie opiera się na likwidowaniu bakterii odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnego zapachu oraz wchłanianiu nadmiaru potu przy jednoczesnym umożliwieniu skórze swobodnego oddychania.

Większość dezodorantów w kremie bazuje na zawartości sody oczyszczonej - składnika o działaniu bakteriobójczym i zapobiegającym nieprzyjemnemu zapachowi. Ten składnik często wzbogacony jest skrobią ziemniaczaną, wodorotlenkiem magnezu czy olejem kokosowym. Ogromnym atutem tych kosmetyków jest pielęgnacja delikatnej skóry pod pachami. Często zawierają składniki takie jak masło shea wygładzające i nawilżające skórę, ziemia okrzemkowa oczyszczająca organizm z toksyn i redukująca brzydki zapach, czy biała glinka (glinka kaolinowa) absorbująca pot i łagodząca podrażnienia.

Naturalne dezodoranty w kremie zawierają również olejki eteryczne i ekstrakty roślinne wspomagające zwalczanie bakterii i nadające kosmetykowi interesujących, przyjemnych aromatów.

Dezodoranty w kremie - dla kogo?

Dezodoranty w kremie przeznaczone są dla wszystkich osób bez względu na płeć. Polecane są jednak szczególnie osobom z wrażliwą i delikatną skórą skłonną do podrażnień, czy występowania reakcji alergicznych. Naturalny skład tych kosmetyków w bardzo dużym stopniu redukuje ryzyko powstawania uciążliwych, nieprzyjemnych, a czasami nawet bolesnych zaczerwienień. Dodatkowo kremowe dezodoranty zawierają najczęściej oleje roślinne i masła skutecznie pielęgnujące delikatną skórę pod pachami.

Po te kosmetyki mogą również sięgnąć osoby nielubiące mocnych, intensywnych zapachów - tak częstych w tradycyjnych dezodorantach i antyperspirantach. Aromaty naturalnych dezodorantów opierają się zazwyczaj na zawartości ekstraktów roślinnych lub olejków eterycznych. Dla tych, którzy wcale nie lubią pachnieć, te kosmetyki dostępne są także w wersjach bezzapachowych.

Dezodoranty w kremie są również doskonałym wyborem dla osób dbających o środowisko naturalne i poszukujących ekologicznych rozwiązań w kosmetykach. Te preparaty często zapakowane są w szklane słoiczki do ponownego użytku. Ich etykiety wytworzone są z ekologicznych, przetworzonych materiałów, a producenci posiadają certyfikaty potwierdzające, że na żadnym etapie produkcji nie ucierpiało żadne zwierze.

Jakie efekty można uzyskać, stosując dezodorant w kremie?

Najważniejszą korzyścią stosowania dezodorantów w kremie jest działanie antybakteryjne zapobiegające przykremu zapachowi z wykorzystaniem naturalnych, bezpiecznych dla skóry składników. Ponadto te kosmetyki często zawierają dodatkowe substancje skutecznie pielęgnujące delikatną skórę pod pachami oraz zapobiegające podrażnieniom. A zastosowane w kremowych dezodorantach składniki pochłaniające wilgoć pozwalają zachować skórę świeżą i suchą przez długi czas.

Kolejną zaletą stosowania dezodorantów w kremie jest ich bezzapachowa formuła lub bardzo delikatny zapach bazujący na naturalnych ekstraktach roślinnych, lub aromatycznych olejkach eterycznych.

Ogromną korzyścią stosowanie dezodorantów w kremie jest przyczynianie się do ochrony środowiska. Nie tylko skład tych kosmetyków jest naturalny. Również opakowania i etykiety są ekologiczne i hołdujące zasadzie zero waste. Producenci dezodorantów w kremie dbają także o prawa zwierząt. Wiele marek posiada certyfikaty PETA - międzynarodowej organizacji walczącej o etyczne traktowanie zwierzaków.

Kluczowe składniki dezodorantów w kremie

Dezodoranty w kremie mają za zadanie niwelować przykry zapach. Aby kosmetyk był skuteczny, powinien zawierać następujące składniki.
  • Mieszanka substancji antybakteryjnych: Dezodoranty w kremie zawierają substancje antybakteryjne, które redukują namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu. Są to często naturalne antyseptyki, takie jak olejki eteryczne (np. olejki z drzewa herbacianego, lawendy czy mięty pieprzowej) lub substancje o działaniu antybakteryjnym, np. soda oczyszczona czy glinka kaolinowa
  • Masła i oleje roślinne: Te składniki są często dodawane do dezodorantów w kremie ze względu na ich właściwości nawilżające i kojące skórę. Masła, takie jak masło shea czy masło kakaowe, oraz oleje roślinne, np. olej kokosowy czy olej jojoba, pomagają utrzymać skórę gładką, miękką i zapobiegają podrażnieniom.
  • Skrobia ziemniaczana i ziemia okrzemkowa: Niektóre dezodoranty w kremie zawierają skrobię ziemniaczaną lub ziemię okrzemkową - naturalne składniki pochłaniające nadmiar wilgoci i niewywołujące podrażnień.
  • Delikatne substancje zapachowe: W przeciwieństwie do antyperspirantów i dezodorantów w sprayu czy roll-on, dezodoranty w kremie zawierają subtelne, naturalne substancje zapachowe np. na bazie ekstraktów roślinnych czy olejków eterycznych. Zdarza się również, iż te kosmetyki są bezzapachowe.
Pamiętaj, że skład dezodorantów w kremie może się nieznacznie różnić w zależności od konkretnej marki.

Zalety

Do głównych zalet stosowania dezodorantów w kremie można zaliczyć:

  • Naturalny skład.
  • Delikatność dla skóry.
  • Działanie antybakteryjne.
  • Zapobieganie nieprzyjemnym zapachom.
  • Pochłanianie wilgoci.
  • Pielęgnacja skóry pod pachami.
  • Naturalne nuty zapachowe.
  • Ekologiczne opakowania.
  • Wegańskie formuły.

Wady

Chociaż naturalny skład dezodorantów w kremie sprawia, że są one z reguły bezpieczne w stosowaniu, nie są to kosmetyki wolne od wad. Przykładami niepożądanych efektów ich używania są:
  • Nakładanie palcami.
  • Możliwość zabrudzenia ubrań.
  • Mniej praktyczne w podróży.
  • Możliwość wystąpienia podrażnień lub reakcji alergicznych na któryś składnik.
  • Przyzwyczajenie skóry do innych składników.
Zawsze należy dokładnie czytać etykiety ze składem i dostosować składniki kosmetyku do indywidualnych potrzeb skóry.

Jak stosować dezodoranty w kremie?

Aplikacja dezodorantów w kremie jest wygodna i bezproblemowa. Wystarczy nabrać niewielką ilość kosmetyku na palec i rozprowadzić go na skórze pod pachami. Dezodorantu w kremie można używać nawet kilka razy dziennie. Dzięki naturalnym składnikom jest to preparat bezpieczny dla zdrowia skóry. Najlepiej częstotliwość jego stosowania dostosować do indywidualnych preferencji i potrzeb skóry.

Może się zdarzyć, że przez pierwsze 2-3 tygodnie dezodorant może nie przynieść oczekiwanych efektów. Jest to spowodowane faktem, iż gruczoły potowe muszą przyzwyczaić się do nowych i innych składników.

Warto mieć na uwadze, że zmieniając tradycyjny antyperspirant na dezodorant w kremie, dba się zarówno o swoje ciało, jak i o środowisko.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dezodorant w kremie?

Wybierając dezodorant w kremie, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, aby znaleźć najlepszy kosmetyk. Oto kilka wskazówek:

Składniki: Zwróć uwagę na składniki dezodorantu. Upewnij się, że są pochodzenia naturalnego.

Marka: Wybieraj dezodoranty od producentów dbających o środowisko, posiadających certyfikaty potwierdzające ekologiczną produkcję i dbających o prawa zwierząt.

Zapach: Upewnij się, że wybrany dezodorant ma zapach, który Ci odpowiada. Niektóre osoby wolą neutralne lub delikatne aromaty, podczas gdy inne preferują bardziej intensywne zapachy.

Opinie i recenzje: Przeczytaj opinie innych osób na temat konkretnego dezodorantu w kremie. Może to dostarczyć informacji na temat jego skuteczności, trwałości zapachu i innych właściwości.

Opakowanie: Wybieraj opakowania z ciemnego szkła. Taki rodzaj pojemnika chroni naturalne składniki przed działaniem czynników zewnętrznych. Dodatkowo zwróć uwagę, czy opakowanie pochodzi z materiałów z recyclingu. Ekologiczność produktu powinna dotyczyć jego całości, a nie jedynie zawartości.

Poznaj 5 najlepszych dezodorantów w kremie w 2024 roku

Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

Mel Skin, naturalny dezodorant w kremie

Mel Skin, naturalny dezodorant w kremie
9,9/10

RANKING OGÓLNY

A+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • 97% składników pochodzenia naturalnego
  • Długotrwale zapobiega nieprzyjemnym zapachom
  • Działa antybakteryjnie
  • Pochłania nadmiar wilgoci i zapobiega podrażnieniom skóry
  • Nawilża i wygładza skórę pod pachami
  • Subtelny zapach długo utrzymujący się na skórze
  • Bardzo wydajny
  • Słoiczek chroni kosmetyk przed działaniem czynników zewnętrznych
  • Opakowanie przeznaczone do ponownego użytku - zero waste
  • Marka zawiera certyfikat PETA - miedzynarodowej organizacji walczącej o prawa zwierząt
  • Dla kobiet i mężczyzn

WADY

  • Ograniczona dostępność

Mel Skin, naturalny dezodorant w kremie

Dezodorant w kremie marki Mel Skin skutecznie zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi nawet podczas wykonywania intensywnych aktywności fizycznych. Formuła zawiera aż 97% składników pochodzenia naturalnego. W dezodorancie zastosowano m.in. glinkę kaolinową i ziemię okrzemkową, które wykazują właściwości antybakteryjne, pochłaniają nadmiar wilgoci oraz zapobiegają podrażnieniom skóry. Dodatek oleju kokosowego, oleju jojoba i masła shea nawilża, zmiękcza i wygładza delikatną skórę pod pachami. Subtelny zapach kosmetyku oparty na aromacie zielonej herbaty przynosi orzeźwienie i poczucie komfortu przez cały dzień. Dezodorant umieszczony jest w słoiczku z ciemnego szkła chroniący składniki przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i nadający się do ponownego użytku. Natomiast producent dezodorantu - marka Mel Skin aktywnie uczestniczy w ochronie środowiska, jest znana ze swoich ekologicznych rozwiązań, oraz zawiera certyfikaty potwierdzające brak testowania swoich produktów na zwierzętach. Naturalny dezodorant w kremie Mel Skin został poddany rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że składniki aktywne zawarte w formule skutecznie zapobiegają nieprzyjemnym zapachom, pochłaniają nadmiar wilgoci oraz pielęgnują skórę.
Dowiedz się więcej

Purita, Dezodorant w kremie z zieloną glinką

Purita, Dezodorant w kremie z zieloną glinką
8,1/10

RANKING OGÓLNY

B

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Naturalny skład
  • Z zieloną glinką
  • Reguluje prace gruczołów potowych
  • Zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi
  • Oczyszcza i pielęgnuje skórę pod pachami
  • Łagodzi podrażnienia.
  • Opakowanie pochodzi z recyclingu
  • Kosmetyk jest wegański i nietestowany na zwierzętach

WADY

  • Nieprzyjemny zapach
  • Bardzo ciężko wydobyć resztkę kosmetyku
  • Wysoka cena

Purita, Dezodorant w kremie z zieloną glinką

Naturalny dezodorant w kremie marki Purita przede wszystkim zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi potu oraz pielęgnuje skórę pod pachami. Zawarta w kosmetyku soda oczyszczona działa antybakteryjnie i neutralizuje nieestetyczną woń. Bazowy składnik dezodorantu Purita - zielona glinka, reguluje pracę gruczołów potowych, oczyszcza i wygładza skórę, a olej jojoba nawilża ją i zmiękcza. Za zapach kosmetyku odpowiada kompozycja olejków eterycznych, z których warto wymienić olejek paczulowy dodatkowo łagodzący podrażnienia i przynoszący skórze ukojenie. Opakowanie dezodorantu Purita pochodzi z recyclingu. Kosmetyk jest wegański, nietestowany na zwierzętach.
Dowiedz się więcej

Si Si Bee, naturalny dezodorant w kremie

Si Si Bee, naturalny dezodorant w kremie
7,8/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Naturalny skład
  • Działa antybakteryjnie
  • Zapobiega nieprzyjemnym zapachom
  • Pochłania wilgoć
  • Nawilża i wygładza skórę
  • Zapewnia całodzienne uczucie świeżości
  • Regularne stosowanie zmniejsza intensywność pocenia się
  • Kosmetyk nie zmienia konsystencji poniżej 62

WADY

  • Niewielka pojemność opakowania
  • Wyczuwalne grudki sody
  • Ograniczona dostępność
  • Cena nieadekwatna do wydajności

Si Si Bee, naturalny dezodorant w kremie

Naturalny dezodorant w kremie marki Si Si Bee opiera swoje działanie na składnikach antybakteryjnych i pochłaniających nadmiar wilgoci. Są to: soda oczyszczona, nierafinowany olej kokosowy, naturalne olejki i wosk pszczeli. Poza swoim działaniem eliminującym nieprzyjemny zapach, kosmetyk również nawilża i wygładza skórę oraz przynosi jej całodzienną świeżość. Regularne stosowanie preparatu wpływa również na zmniejszenie intensywności pocenia się. W dezodorancie Si Si Bee wykorzystano składnik, który zapobiega zmianie konsystencji kosmetyku w temperaturach poniżej 62 stopni Celsjusza.
Dowiedz się więcej

Natu Handmade, Cytrusowa Świeżość, dezodorant w kremie

Natu Handmade, Cytrusowa Świeżość, dezodorant w kremie
7,5/10

RANKING OGÓLNY

C

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Naturalny skład
  • Wyprodukowany ręcznie
  • Zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi
  • Nawilża i zmiękcza skórę
  • Łagodzi podrażnienia
  • Pochłania nadmiar wilgoci
  • Odkaża skórę
  • Zapach długo utrzymuje się na skórze

WADY

  • Producent zapewnia o działaniu zapobiegającym poceniu się, a to funkcja antyperspirantu, a nie dezodorantu
  • Bardzo tłusta konsystencja
  • Może powodować żółte plamy na jasnych ubraniach
  • Opakowanie mogłoby być szklane

Natu Handmade, Cytrusowa Świeżość, dezodorant w kremie

Dezodorant w kremie marki Natu Handmade jest wykonany ręcznie z wykorzystaniem jedynie składników pochodzenia naturalnego. Skutecznie zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi, działa antybakteryjnie i łagodzi podrażnienia. Swoje działanie opiera na nawilżającym działaniu masła z awokado, które dodatkowo uzupełnia barierę lipidową skóry oraz na zawartości wosku pszczelego zmiękczającego skórę i pochłaniającego nadmiar wilgoci. Zapach dezodorantu na bazie olejku z trawy cytrynowej przynosi długotrwałe orzeźwienie i jednocześnie odkaża skórę pod pachami.
Dowiedz się więcej

Ben&Anna, Perska Limonka, dezodorant w kremie

Ben&Anna, Perska Limonka, dezodorant w kremie
7,3/10

RANKING OGÓLNY

C

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Naturalny skład
  • Działa antybakteryjnie i zapobiega przykrej woni
  • Nawilża i wygładza skórę
  • Łagodzi podrażnienia
  • Przyjemny zapach
  • Składniki roślinne pochodzą z upraw ekologicznych

WADY

  • Krótkotrwałe działanie
  • Długi czas wchłaniania się kosmetyku
  • Po wyschnięciu tworzy plamy na ubraniach
  • Nawet przechowywany w temperaturze pokojowej zmienia konsystencję na płynną
  • Aluminiowe opakowanie

Ben&Anna, Perska Limonka, dezodorant w kremie

Dezodorant w kremie Ben&Anna to naturalny kosmetyk na bazie sody oczyszczonej - składnika antybakteryjnego i zapobiegającego nieprzyjemnemu zapachowi. Dodatek masła shea i olejów roślinnych skutecznie nawilża skórę, wygładza ją oraz działa kojąco na drobne podrażnienia. Na zapach dezodorantu składa się kompozycja olejków eterycznych z wyczuwalną nutą cytryny i bergamotki. Kosmetyk Ben&Anna jest wegański, a składniki roślinne w nim użyte pochodzą z upraw ekologicznych.
Dowiedz się więcej