0

Najlepsze kosmetyki do włosów wysokoporowatych rekomendowanych marek w 2024 roku!

Zapoznaj się z 5 propozycjami sprawdzonych kosmetyków do włosów wysokoporowatych, aby zapewnić kosmykom najlepszą pielęgnację i olśniewający wygląd!

Kręcone, falowane lub proste. Długie, krótkie, naturalne albo koloryzowane. To, jakie są włosy, nie jest istotne. Ważne jest, aby były zadbane i zdrowe. A żeby to osiągnąć, niezbędna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Jednak nie wszystkie kosmetyki są przeznaczone do każdego rodzaju włosów. Umiejętne dobranie składników do konkretnych potrzeb kosmyków jest sekretem w osiągnięciu ich pięknego wyglądu. Z artykułu dowiesz się, czym jest porowatość włosów i dlaczego tak konieczne jest dostosowanie preparatów pielęgnacyjnych do poszczególnych typów włosów. Poznasz także najlepsze kosmetyki dedykowane włosom o wysokiej porowatości.

Czym jest porowatość włosów?

Określenie porowatości włosów jest niezbędne, aby dostosować do nich odpowiednie kosmetyki. Tylko wtedy możliwe jest świadome i kompleksowe zapewnienie włosom wszystkiego, czego potrzebują. To z kolei przekłada się na ich idealną kondycję i wspaniały wygląd.

Włosy odznaczają się bardzo skomplikowaną budową. Ich część wewnętrzną stanowi korzeń osadzony w mieszku włosowym. Mieszek chroni korzeń i jest otoczony silną siecią naczyń krwionośnych i nerwowych. Korzeń w bardzo dużym stopniu wpływa na stan i wygląd włosów. Zaokrąglony kształt dolnej części korzenia to cebulka. Zawiera składniki odżywcze niezbędne do odżywienia włosa i jego prawidłowego wzrostu.

Część zewnętrzna (widoczna) to łodyga. Zbudowana jest głównie z keratyny - twardego białka fibrylarnego. Łodyga włosa składa się z warstw takich jak:

  • • warstwa rdzeniowa - nie występuje u osób o bardzo cienkich włosach. Czasami znajdują się w niej pęcherzyki gazu odpowiedzialne za siwy kolor;
  • • warstwa korowa - warstwa okalająca rdzeń. Stanowi około 80% masy całego włosa. Odpowiada za właściwości włosa takie jak np. elastyczność i sprężystość, a także za jego barwę;
  • • pochewka włosa - część zewnętrzna łodygi składająca się z keratyny tworzącej łuski ułożone na siebie dachówkowato. Jest najbardziej narażona na uszkodzenia termiczne, chemiczne czy zewnętrzne.

Każda z tych warstw dzieli się na kilka innych. Najbardziej zewnętrzna powłoka (pochewka) pełni bardzo ważne funkcje. Odpowiada przede wszystkim za ochronę głębiej położonych komórek przed utratą wilgoci. Jej zadaniem jest też zabezpieczenie włosów przed czynnikami zewnętrznymi. Aby mogła prawidłowo funkcjonować, łuski muszą ściśle do siebie przylegać. Wówczas włosy są gładkie i lśniący. Im bardziej łuski się rozchylają, tym włos jest mniej szczelny. Porowatość włosów oznacza właśnie stopień ich szczelności.

Porowatość włosów oznacza właśnie stopień ich szczelności.

  • • włosy niskoporowate - ze szczelnie i ciasno ułożonymi łuskami. Włosy o niskiej porowatości są gładkie i lśniące. Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych.
  • • włosy średnioporowate - najczęściej występujące i łączące w sobie cechy włosów nisko i wysokoporowatych. Odznaczają się tym, że ich kondycja szybko się poprawia po wprowadzeniu odpowiedniej pielęgnacji.
  • • włosy wysokoporowate - z łuskami bardzo odchylonymi od kory. Wymagają specjalnej i odpowiedniej pielęgnacji. Są trudne w stylizacji.

Włosy wysokoporowate czym się charakteryzują?

Włosy wysokoporowate odznaczają się mocnym rozchyleniem łusek, co oznacza, że naturalna bariera ochronna włosów jest nieszczelna. Włosy wysokoporowate wchłaniają różne substancje, ale także szybko je oddają. Dotyczy to głównie oddawania wilgoci i składników odżywczych. Z tych względów włosy wysokoporowate są matowe, szorstkie i pozbawione gładkości oraz miękkości. Często się puszą, plączą i elektryzują.

Ten rodzaj włosów cechuje także wysokie uwrażliwienie, przez co narażone są na zniszczenia, rozdwajanie końcówek i łamliwość. Dodatkowo są podatne na uszkodzenia mechaniczne, a także nie służy im stylizacja z użyciem ciepłego powietrza czy inwazyjne zabiegi fryzjerskie.

Włosy wysokoporowate mają tendencję do plątania się, są trudne w rozczesywaniu i stylizacji. Często ten rodzaj włosów mają posiadaczki/posiadacze włosów kręconych lub falowanych.

Wysoka porowatość włosów może być dziedziczna lub spowodowana nieodpowiednią pielęgnacją, w której brakuje odpowiednich składników.

Jak pielęgnować włosy wysokoporowate?

Jak już zostało powiedziane, włosy wysokoporowate są wrażliwe i z tego względu trzeba pielęgnować je w szczególny sposób. Przede wszystkim należy wybierać kosmetyki o łagodnym i delikatnym działaniu. Szampon do włosów wysokoporowatych nie powinien zawierać silnych detergentów jak SLS czy SLES, a odżywka alkoholi jak np. alkohol denat i benzyl alkohol, mogących bardzo przesuszać włosy.

Bardzo dobrze w przypadku włosów wysokoporowatych sprawdzą się kosmetyki PEH, czyli zawierające odpowiednie zawartości protein, emolientów i humektantów. Aby ustalić, które produkty przynoszą najlepsze rezultaty, ważne jest obserwowanie włosów i rozpoznawanie ich potrzeb. Dostarczanie poszczególnych grup składników w za dużej ilości przyniesie niepożądane efekty tak samo, kiedy będzie ich za mało.

Odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów wysokoporowatych domkną łuski, wygładzą i odbudują zniszczoną strukturę włosa. Przywrócą im blask, elastyczność i sprężystość w przypadku loków. Niezmiernie ważne w pielęgnacji włosów wysokoporowatych jest również regularne podcinanie końcówek, unikanie inwazyjnych zabiegów fryzjerskich oraz unikanie przesuszenia np. poprzez długą ekspozycję na słońce.

Kosmetyki do włosów wysokoporowatych - jakie najlepsze?

Kosmetyki do włosów wysokoporowatych powinny zawierać składniki mające na celu intensywne nawilżenie i wygładzenie włosów oraz ich dogłębną regenerację. Ważne, aby były w stanie przywrócić włosom zdrowy wygląd, a także odbudować uszkodzone struktury włosów.

Ze względu na rodzaj kosmetyku, preparaty do pielęgnacji włosów wysokoporowatych dzieli się na:

Szampony - powinny opierać swoje działanie na bazie łagodnych środków myjących, odpowiednich do codziennego stosowania. Należy unikać szamponów z chemicznymi składnikami jak SLS, SLES, czy parabeny. Włosy wysokoporowate często są przesuszone, dlatego ważne, żeby szampony zawierały składniki nawilżające jak np. naturalne oleje, pantenol czy masło shea.

Odżywki - osoby z włosami wysokoporowatymi powinny używać odżywki po każdym myciu (pod warunkiem że nie jest to odżywka proteinowa), aby odżywić, wygładzić i nawilżyć kosmyki. Dobrze, aby te kosmetyki zawierały np. miód, aloes, glicerynę, kwas hialuronowy, pantenol czy mocznik. Na włosy wysokoporowate można stosować odżywki bez spłukiwania, które dodatkowo pomagają je ujarzmić i pozostawiają na włosach ochronny film.

Maski - te kosmetyki idealnie sprawdzają się do pielęgnacji włosów wysokoporowatych głównie ze względu na silniejsze działanie odżywiające, niż wykazują tradycyjne odżywki. Maski często zawierają także większą ilość składników aktywnych. Włosy wysokoporowate poza nawilżeniem wymagają również kuracji proteinami. Do takich zabiegów bardzo dobrym składnikiem jest np. hydrolizat protein pszennych. Należy jednak pamiętać, że nadmiar protein nie jest korzystny dla kondycji włosów, gdyż może powodować np. ich przesuszenie czy łamliwość. Wtedy trzeba odstawić proteiny i dodatkowo nawilżać włosy. Ta zasada dotyczy również odżywek proteinowych.

Oleje - olejowanie włosów to zabieg, który jest szczególnie potrzebny włosom wysokoporowatym. Oleje sprawiają, że włosy są mniej podatne na działanie czynników zewnętrznych i przesuszenie. Dodatkowo stosowanie olejów ułatwia rozczesywanie, zapobiega elektryzowaniu i wygładza włosy. Natomiast olejowanie końcówek zapobiega ich rozdwajaniu. Takie właściwości wykazują m.in. oliwa z oliwek, olej z awokado, olej konopny, olej jojoba.

Jakie efekty przynosi stosowanie kosmetyków do włosów wysokoporowatych?

Regularne stosowanie kosmetyków do włosów wysokoporowatych przede wszystkim nawilży i odżywi włosy. Zniszczone i przesuszone włosy staną się gładkie, miękkie i lśniące. Odpowiednie dociążenie włosów wysokoporowatych poprzez stosowanie dedykowanych im kosmetyków sprawi, że kosmyki nie będą się plątać, puszyć ani elektryzować, a to z kolei ułatwi ich rozczesywanie, stylizację i umożliwi ułożenie każdej fryzury.

Stosowanie protein w pielęgnacji włosów wysokoporowatych nie tylko zapewni ich regenerację i wzmocnienie, ale również poprawi naturalny skręt loków, przez co kręcone włosy zyskają sprężystość i miękkość.

Kluczowe składniki kosmetyków do włosów wysokoporowatych

Kosmetyki do włosów wysokoporowatych powinny domknąć łuski, odbudować zniszczenia i zapobiec puszeniu się oraz intensywnie nawilżyć włosy. Poniższe składniki wykazują właśnie takie właściwości, dlatego należy szukać ich w kosmetykach do włosów wysokoporowatych.
  • Proteiny: Wzmacniają i regenerują włosy wysokoporowate. Najczęściej w kosmetykach występują białka jedwabiu, kolagenu, keratyny, elastyny, pszenicy oraz soi. Jednak należy używać tych składników z umiarem, ponieważ nadmiar protein może spowodować plątanie i kruchość włosów.
  • Oleje roślinne: Oleje, takie jak olej jojoba, olej arganowy, olej konopny czy olej kokosowy, są dobrym źródłem lipidów, które pomagają w utrzymaniu elastyczności, nawilżenia i ochrony włosów.
  • Ekstrakty roślinne: Aloes, mocznik, nagietek czy rumianek mają właściwości nawilżające i wygładzające włosy. Działają łagodząco na skórę głowy, a także pomagają utrzymać wilgoć we włosach.
  • Ceramidy: Pomagają w odbudowie uszkodzonej struktury włosa.
  • Masło shea: Jest bogate w kwasy tłuszczowe i substancje nawilżające, co sprawia, że jest skuteczne w nawilżaniu i zmiękczaniu włosów wysokoporowatych.
  • Kwas hialuronowy: Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia poprzez zatrzymywanie wody we włosach
  • Pantenol (pro-witamina B5): Ma silne właściwości nawilżające oraz poprawia elastyczność i sprężystość włosów.

Zalety

Stosowanie kosmetyków do włosów wysokoporowatych ma wiele zalet wpływających na zdrowie i wygląd włosów. Najważniejsze to:
  • Odbudowa i regeneracja włosów.
  • Zapobieganie puszeniu i elektryzowaniu.
  • Intensywne nawilżenie włosów.
  • Ochrona przed utratą wilgoci.
  • Zmiękczenie i wygładzenie kosmyków.
  • Wzmocnienie naturalnego skrętu loków.
  • Ochrona przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi.
  • Zwiększenie połysku włosów.
  • Ułatwienie stylizacji i rozczesywania.
  • Zapobieganie rozdwajaniu końcówek.
  • Przyjemność stosowania.

Wady

Chociaż używanie kosmetyków do włosów wysokoporowatych przynosi włosom wiele korzyści, istnieją również wady ich stosowania. Oto przykłady:
  • Nadmierne stosowanie może obciążyć włosy.
  • Możliwość wystąpienia reakcji alergicznych na niektóre składniki.
  • Niewłaściwy dobór składników.
  • Niewłaściwe proporcje składników.

Jak stosować kosmetyki do włosów wysokoporowatych?

Stosowanie kosmetyków do włosów wysokoporowatych uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju produktu i od indywidualnych potrzeb włosów. Oto kilka istotnych wskazówek dotyczących sposobu używania tych kosmetyków.

Szampony:

Przed nałożeniem szamponu zwilż włosy. Nałóż niewielką ilość kosmetyku na dłonie, a następnie rozprowadź go na skórze głowy i delikatnie masuj ją przez kilka minut. Po tym czasie spłucz szampon letnią wodą. Szampon do włosów wysokoporowatych najlepiej stosować co 2-3 dni. Jednak częstotliwość uzależniona jest od wytycznych producenta lub Twoich indywidualnych preferencji.

Odżywki:

Podczas używania odżywek do włosów wysokoporowatych dobrze jest zastosować metodę OMO, czyli odżywianie-mycie-odżywianie. Zapobiega to niekorzystnemu wpływowi niektórych składników aktywnych zawartych w szamponie na kondycję włosów. W pierwszym kroku nanieś odżywkę na końcówki włosów - nie spłukuj jej! Następnie umyj włosy ulubionym szamponem. Po spłukaniu kosmetyku ponownie nałóż odżywkę i po upływie kilkunastu minut spłucz ją letnią wodą. Odżywki do włosów wysokoporowatych stosuj po każdym myciu włosów. Wyjątkiem są odżywki proteinowe, które zaleca się używać co 2-3 mycia.

Maski:
Maskę do włosów wysokoporowatych nałóż na włosy uprzednio umyte szamponem. Rozprowadź maskę na całej długości włosów. Nie aplikuj kosmetyku na skórę głowy. Maskę należy przytrzymać na włosach przez ok. 20 - 30 minut. Można założyć na głowę specjalny czepek lub ciepły ręcznik. Pozwoli to przeniknąć składnikom aktywnym do głębokich warstw struktury włosów. Maski możesz używać w zależności od kondycji włosów. Jeżeli są one bardzo suche i zniszczone stosuj maskę nawet kilka razy w tygodniu, np. zamiennie z odżywką.

Oleje:

Do olejowania włosów wysokoporowatych warto użyć oleju konopnego, lnianego czy z pestek winogron. Olejowanie możesz przeprowadzić na suche włosy lub na mokre.

Olejowanie na sucho pomoże ujarzmić włosy, ułatwi rozczesywanie i zapewni ich aksamitną gładkość. W tym przypadku nanieś olej na całą długość włosów (możesz w tym celu użyć grzebienia) i pozostaw kosmetyk na włosach nie krócej niż 30 minut. W przypadku bardzo przesuszonych kosmyków możesz olej pozostawić nawet na całą noc. Pamiętaj wówczas o zabezpieczeniu pościeli - idealnie do tego zadania sprawdzi się specjalny czepek. Taki zabieg możesz przeprowadzić 1-2 razy w tygodniu.

Do olejowania włosów na mokro nie musisz myć włosów - wystarczy zmoczyć je letnią wodą. Następnie odsącz nadmiar wody ręcznikiem i nałóż olej. Tak, jak przy metodzie olejowania na sucho nanieś preparat na całą długość włosów. Po minimum 30 minutach spłucz olej letnią wodą.

W przypadku używania kosmetyków do włosów wysokoporowatych pamiętaj, aby wszystkie preparaty spłukiwać letnią, a nie gorącą wodą. Pozwoli to domknąć łuski i zapobiec puszeniu włosów. Unikaj suszarek, prostownic i lokówek. Włosy wysokoporowate ze względu na swoją wrażliwość bardzo nie lubią stylizacji gorącym powietrzem.

Podczas używania kosmetyków do włosów wysokoporowatych obserwuj reakcje swoich kosmyków na poszczególne składniki. Dostosuj ich odpowiednie proporcje do potrzeb Twoich włosów.

Zawsze dokładnie czytaj i stosuj się do instrukcji producenta, dotyczących sposobu i częstotliwości stosowania konkretnego kosmetyku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki do włosów wysokoporowatych?

Podczas wybierania kosmetyków do włosów wysokoporowatych zwróć uwagę na kilka istotnych czynników, aby upewnić się, że produkt spełni wszystkie potrzeby Twoich włosów.

Składniki: Zawsze czytaj etykiety kosmetyków. Upewnij się, że nie zawierają żadnych szkodliwych substancji jak SLES, SLS, silikony, parabeny czy siarczany.

Zapach i konsystencja: Wybierz kosmetyk w swoim ulubionym zapachu. Ogromny wybór produktów ułatwi Ci to zadanie. Możesz również dostosować jego konsystencję do swoich preferencji. Niektórzy wolą lżejsze formuły, podczas gdy inni bardziej gęste.

Recenzje i opinie: Przeczytaj recenzje danego kosmetyku, aby dowiedzieć się, jakie są doświadczenia innych osób dotyczące jego używania. To może dostarczyć cennych informacji na temat faktycznej skuteczności kosmetyku.do włosów wysokoporowatych.

Poznaj 5 najlepszych kosmetyków do włosów wysokoporowatych w 2024 roku

Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

ZALETY

  • Naturalny skład
  • Zawiera proteiny, emolienty i humektanty w odpowiednich proporcjach
  • Zapewnia włosom wysokoporowatym równowagę PEH
  • Intensywnie nawilża i wygładza włosy
  • Chroni kosmyki przed utratą wilgoci
  • Zapobiega puszeniu się włosów
  • Nadaje włosom połysku i elastyczności
  • Wzmacnia naturalny skręt loków
  • Ułatwia rozczesywanie
  • Nie obciąża włosów ani skóry głowy
  • Wydajne opakowanie
  • Korzystna cena

WADY

  • Dostępna jedynie w wybranych sklepach

Twisty, Give Me A Coil, maska nawilżająca do włosów wysokoporowatych

Give Me A Coil marki Twisty to najwyższej jakości kosmetyk PEH przeznaczony do pielęgnacji włosów wysokoporowatych. Formuła maski zawiera aż 98% składników pochodzenia naturalnego. Jednak o jej wyjątkowości stanowi przede wszystkim połączenie protein, emolientów i humektantów w odpowiednich proporcjach. Pozwala to dostarczyć wszystkich składników, których potrzebują włosy o wysokiej porowatości. Balsam copaiba, oliwa z oliwek, masło shea i olej konopny zapobiegają puszeniu się kosmyków, chronią je przed szkodliwą utratą wilgoci oraz nadają im zdrowego połysku. Alantoina, pantenol i mocznik intensywnie nawilżają nawet bardzo przesuszone włosy. Hydrolizat protein pszennych odpowiada z kolei za skuteczną regenerację włosów, ułatwienie ich rozczesywania, a w przypadku włosów kręconych za wzmocnienie naturalnego skrętu. Maska do włosów wysokoporowatych Give Me A Coil marki Twisty została poddana rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że substancje czynne zawarte w formule wspierają zdrowie włosów, skutecznie zapobiegają puszeniu się kosmyków oraz poprawiają ich wygląd.
Dowiedz się więcej

ZALETY

  • Dobry skład
  • Z olejem z awokado i hydrolizowanymi proteinami roślinnymi
  • Uszczelnia łuski włosów
  • Zapobiega puszeniu i plątaniu się włosów
  • Intensywnie nawilża i wygładza kosmyki
  • Ułatwia rozczesywanie i stylizację
  • Przywraca zdrowie włosów i ich blask
  • Kosmetyk jest wegański
  • Składniki roślinne pochodzą z ekologicznych upraw

WADY

  • Niepraktyczny dozownik
  • Ograniczona dostępność
  • Wysoka cena

MaterNatura, szampon dyscyplinujący do włosów wysokoporowatych

Szampon MaterNatura to kosmetyk o niezwykle delikatnej recepturze, mający na celu ujarzmienie włosów wysokoporowatych. Zapobiega puszeniu i plątaniu się kosmyków, jednocześnie intensywnie je nawilżając i regenerując. Bazowy składnik to olej z awokado utrzymujący odpowiednie nawodnienie włosów i skóry głowy, ale przede wszystkim uszczelniający łuski włosów. Dzięki temu pasma nabierają elastyczności, miękkości oraz są łatwiejsze w stylizacji. W kosmetyku znajduje się także ekstrakt z nagietka lekarskiego zapobiegający podrażnieniom skóry oraz hydrolizowane proteiny roślinne skutecznie odbudowujące włosy i przywracające im blask. Szampon MaterNatura mogą z powodzeniem stosować weganie, a składniki roślinne w nim zawarte pochodzą z ekologicznych upraw.
Dowiedz się więcej

Happy PEH, emolientowa odżywka do włosów wysokoporowatych

Happy PEH, emolientowa odżywka do włosów wysokoporowatych
7,8/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • 96% składników pochodzenia naturalnego
  • Z masłem mango i naturalnymi olejami roślinnymi
  • Domyka łuski włosów
  • Zapobiega puszeniu i plątaniu się kosmyków
  • Nawilża i zatrzymuje wilgoć w strukturze włosa
  • Wygładza i poprawia elastyczność pasm
  • Ułatwia rozczesywanie

WADY

  • Widoczne efekty uzyskuje się przy trzymaniu odżywki na włosach dłużej niż zaleca producent
  • Zbyt słodki, chemiczny zapach
  • Ciężko wydobyć końcówkę odżywki z opakowania

Happy PEH, emolientowa odżywka do włosów wysokoporowatych

Emolientowa odżywka do włosów od Happy PEH przeznaczona jest szczególnie do suchych, szorstkich i puszących się włosów. Zawiera 96% składników pochodzenia naturalnego w tym m.in. masło mango, które domyka łuski włosów i zatrzymuje wilgoć wewnątrz łodygi włosa, dzięki czemu pasma stają się gładkie, nawilżone i odzyskują naturalny blask. Moc naturalnych olejów roślinnych - arganowy, migdałowy i oliwa z oliwek poprawiają elastyczność włosów oraz ułatwiają ich rozczesywanie i stylizację. Odżywka Happy PEH wzbogacona jest również olejkami eterycznymi dbającymi o przyjemny zapach kosmetyku.
Dowiedz się więcej

ZALETY

  • Z białkiem keratynowym
  • Nawilża i wygładza włosy
  • Odbudowuje i nabłyszcza włosy
  • Odżywia cebulki włosów
  • Zapobiega puszeniu i plątaniu
  • Chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi
  • Poprawia elastyczność i sprężystość kosmyków

WADY

  • W składzie sporo silikonów
  • Bardzo zbita konsystencja utrudnia nakładanie maski
  • Trudno się zmywa
  • Wysoka cena

Arganicare, Kreatin Hair Masque, naprawcza maska do włosów wysokoporowatych

Maska do włosów Kreatin Hair Masque marki Arganicare odżywia zniszczone i przesuszone włosy, nawilża je i wygładza. To zasługa zawartości białka keratynowego wnikającego głęboko w strukturę włosa, dzięki czemu pasma stają się mocne, wytrzymałe i nabłyszczone. Dodatek oleju arganowego i witaminy E chroni włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz zapobiega ich puszeniu i plątaniu. Ekstrakt z winogron odżywia cebulki włosów, przez co kosmyki nabierają gęstości i obfitości, a pantenol z kolei poprawia ich elastyczność i sprężystość.
Dowiedz się więcej

Schwarzkopf, Gliss, olejek do włosów wysokoporowatych

Schwarzkopf, Gliss, olejek do włosów wysokoporowatych
7,5/10

RANKING OGÓLNY

C

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Nawilża i wygładza włosy
  • Odbudowuje uszkodzenia włosów
  • Zapobiega utracie wody z włosów
  • Do stosowania na suche i mokre włosy
  • Łatwa aplikacja

WADY

  • W składzie alkohol benzylowy mogący wysuszać włosy
  • Bardzo łatwo obciążyć nim włosy
  • Lepiąca się konsystencja
  • Ciężki nienaturalny zapach

Schwarzkopf, Gliss, olejek do włosów wysokoporowatych

Kosmetyk do olejowania włosów Schwarzkopf Gliss to nawilżająca i wygładzająca kuracja do włosów wysokoporowatych - suchych, zniszczonych, niesfornych i puszących się. Zawarte w olejku składniki aktywne to przede wszystkim kwas oleinowy odbudowujący przesuszone i osłabione włosy oraz olej marula zapobiegający utracie wody z włosów, odżywiający je i przywracający im zdrowy blask. Olejek przeznaczony jest do stosowania zarówno na suche, jak i mokre włosy.
Dowiedz się więcej