0

Najlepsze krwawe peelingi rekomendowanych marek w 2024 roku!

Dowiedz się o dobroczynnych właściwościach kosmetyków o właściwościach krwawego peelingu i zapoznaj się z 5 najlepszymi propozycjami tych produktów, aby cieszyć się promiennym i świeżym wyglądem skóry pozbawionej niedoskonałości!

Skóra twarzy, inaczej nazywana cerą, to część skóry szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Jest cieńsza i bardziej wrażliwa niż inne obszary skóry człowieka. W skórze twarzy naskórek ma bowiem niewielką grubość, a leżąca pod nim skóra właściwa silnie reaguje na różne czynniki takie jak stres, poziom nawodnienia, pracę hormonów, złą dietę czy alergie pokarmowe, stanowiące główne przyczyny problemów cery.


Podstawowe typy skóry twarzy

Różne typy skóry twarzy wymagają innego podejścia pielęgnacyjnego i zastosowania dedykowanych kosmetyków. Do podstawowych typów skóry należą:

Skóra wrażliwa – reaguje bardzo silnie na zmienne warunki atmosferyczne i czynniki środowiskowe, takie jak wiatr, temperatury czy zanieczyszczenia powietrza. Skóra wrażliwa jest podatna na podrażnienia, uczucie ściągnięcia lub pieczenie, a także może pokrywać się dokuczliwymi zmianami.

Skóra problematyczna – często pojawiają się na niej grudki, krostki i zaskórniki, widoczne są też rozszerzone pory. Zmiany skórne w postaci wykwitów ropnych pojawiają się zwłaszcza w sytuacjach przewlekłego stresu, obniżenia odporności organizmu, przed miesiączką czy w wyniku stosowania niezdrowej diety.

Skóra sucha – jest napięta, ściągnięta i nadwrażliwa. Może się łuszczyć, swędzieć i piec, a jej koloryt jest zazwyczaj blady i pozbawiony blasku.

Skóra naczynkowa – pojawiają się na niej liczne zaczerwienienia, czasami dochodzi do popękania naczynek krwionośnych. Reaguje silnie na emocje i spożycie ostrych potraw.

Skóra starzejąca się – charakteryzuje się brakiem jędrności i elastyczności oraz widocznymi zmarszczkami i przebarwieniami. Ma obniżoną zdolność do regeneracji, co jest wynikiem zanikającej produkcji kolagenu. Brodawkową, która jest silnie pofalowana i zawiera tkankę łączną, a także dostarcza skórze tlen i składniki odżywcze. Siateczkowatą, zawierającą włókna kolagenowe i elastynowe odpowiedzialne za jędrność, sprężystość i wytrzymałość skóry. W tej warstwie znajdują się również gruczoły, naczynia krwionośne i limfatyczne oraz receptory czuciowe.

    Budowa skóry twarzy

    Skóra twarzy podobnie jak pozostałe części skóry składa się z trzech głównych warstw:

    Naskórek (łac.epidermis) – to górna warstwa, która stanowi bezpośrednią granicę pomiędzy organizmem a środowiskiem zewnętrznym. Głównym typem komórek w naskórku są keratynocyty, które produkują keratynę - białko nadające skórze jej wytrzymałości. Naskórek nie posiada naczyń krwionośnych, dlatego rogowacieje, czyli obumiera, i systematycznie się złuszcza. Posiada barwnik – melaninę, nadającą włosom i skórze barwy i składa się z 5 warstw: rogowej, jasnej, ziarnistej, kolczystej, podstawnej.

    Skóra właściwa (łac. dermis) – to warstwa środkowa, zawierająca receptory, naczynia krwionośne, nerwy oraz gruczoły łojowe i potowe, a także korzenie włosów. Jest zbudowana z tkanki łącznej, która nadaje skórze wytrzymałości, elastyczności i sprężystości. Głównym składnikiem tej części skóry jest kolagen (do 75% masy). Włókna kolagenowe są powiązane elastycznymi włóknami zbudowanymi z elastyny. W skórze właściwej wyróżnia się warstwy:

    Brodawkową, która jest silnie pofalowana i zawiera tkankę łączną, a także dostarcza skórze tlen i składniki odżywcze.

    Siateczkowatą, zawierającą włókna kolagenowe i elastynowe odpowiedzialne za jędrność, sprężystość i wytrzymałość skóry. W tej warstwie znajdują się również gruczoły, naczynia krwionośne i limfatyczne oraz receptory czuciowe.

    Tkanka podskórna (łac. hypodermis) – to najgłębsza warstwa skóry, która łączy skórę właściwą z mięśniami, kośćmi i ścięgnami. Znajduje się w niej tkanka tłuszczowa, chroniąca m.in. przed utratą ciepła.

      Najczęstsze problemy skóry twarzy

      Skóra twarzy ze względu na swoją delikatność i wrażliwość, a także na fakt, że jest najbardziej odsłoniętą i eksponowaną częścią skóry, jest podatna na występowanie różnych problematycznych dolegliwości.

      W pierwszej kolejności należy wymienić starzenie się skóry, które jest najbardziej widoczne właśnie na twarzy. Objawia się licznymi zmarszczkami, liniami mimicznymi, utratą elastyczności, wiotkością, przebarwieniami i zanikiem blasku cery.

      Inną powszechną dolegliwością skóry twarzy jest trądzik, który najczęściej związany jest z okresem dojrzewania, ale może też pojawić się u osób dorosłych. Objawia się zaskórnikami, grudkami oraz krostkami. Trądzik może być spowodowany nadmierną produkcją sebum, zablokowaniem porów, infekcją bakteryjną i zaburzeniami hormonalnymi.

      Przebarwienia skóry mogą być widoczne na twarzy, szyi i dekolcie. Są to najczęściej plamy słoneczne, blizny potrądzikowe, zmiany związane ze starzeniem się skóry lub z nadmierną produkcją melaniny (hiperpigmentacja).

      Innym problemem skóry twarzy jest szarość skóry. Jest to stan, w którym skóra wygląda na pozbawioną zdrowego, naturalnego kolorytu. Wiąże się to najczęściej z niedostatecznym krążeniem krwi w naczyniach skórnych, niedotlenieniem tkanek lub innymi problemami zdrowotnymi.

      Jak można radzić sobie z problemami skóry?

      Należy pamiętać, że problemy i dolegliwości skórne mogą mieć różne przyczyny i wymagać specjalistycznego leczenia oraz zastosowania odpowiednich preparatów. Jakiekolwiek problemy związane ze stanem skóry najlepiej skonsultować z dermatologiem, który zdiagnozuje problem i jego przyczyny, i na tej podstawie zaleci odpowiednią kurację oraz pielęgnację.

      Poza wizytą u lekarza niezmiernie ważna jest higiena i odpowiednia pielęgnacja kosmetykami dedykowanymi konkretnemu typowi skóry i jej problemom. Najlepiej zawsze wybierać preparaty kosmetyczne z naturalnym składem o jak najmniejszej ilości agresywnych substancji. Jest to szczególnie istotne w przypadku skóry wrażliwej oraz uczuleniami na niektóre składniki kosmetyków.

      Warto wprowadzić do jadłospisu jak najwięcej warzyw owoców, produktów pełnoziarnistych oraz tych zawierających zdrowe tłuszcze: ryby, oliwa z oliwek, orzechy, awokado, pestki i nasiona. Należy zrezygnować z palenia tytoniu i nadmiernego spożycia alkoholu, a zapewnić sobie natomiast odpowiednią ilość snu oraz zadbać o redukcję stresu.

      Należy chronić skórę przed promieniowaniem UV, stosując kremy z filtrem o wysokim SPF. Promienie słoneczne przyspieszają procesy starzenia się skóry, a także są przyczyną zmian pigmentacyjnych. Ponadto uszkadzają DNA komórek, co może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka skóry.

      Krwawy peeling - czym jest?

      Krwawy peeling to nazwa peelingu w płynie do pielęgnacji twarzy zawierającego kwasy hydroksylowe o dużym stężeniu. Swoją dość specyficzną nazwę zawdzięcza produktowi jednego z producentów charakteryzującemu się czerwonym kolorom. Stąd przyjęło się wszystkie kosmetyki z kwasami hydroksylowymi określać właśnie tą nazwą lub zamiennie - peelingami kwasowymi. Kosmetyki o właściwościach krwawego peelingu cieszą się dużą popularnością, gdyż w warunkach domowych można uzyskać efekty do niedawna dostępne jedynie w salonach kosmetycznych.

      Czym są kwasy hydroksylowe?

      Kwasy hydroksylowe są substancjami z grupy hydroksykwasów, zawierającymi w swojej strukturze grupę karboksylową oraz hydroksylową. Są izolowane z produktów naturalnych lub syntetyzowane na ich wzór. W zależności od stężenia i rodzaju substancji mają odmienne właściwości. Do kwasów hydroksylowych zaliczane są trzy grupy kwasów: AHA - alfa-hydroksykwasy to najsilniejsze z kwasów hydroksylowych. W kosmetykach są wykorzystywane najczęściej. Ich siła działania może powodować podrażnienia skóry, dlatego zaleca się używać ich ostrożnie i z umiarem. Odpowiednio stosowane gwarantują najbardziej widoczne efekty oczyszczające i odmładzające skórę. Do kwasów AHA zalicza się:

      • kwas jabłkowy
      • kwas winowy
      • kwas cytrynowy
      • kwas pirogronowy
      • kwas szikimowy
      • kwas migdałowy
      • kwas mlekowy
      • kwas glikolowy

      BHA - beta-hydroksykwasy. Do tej grupy kwasów należy tylko jeden kwas – salicylowy. Zalecany jest dla osób z tłustą skórą, a także problematyczną np. z trądzikiem. Wspomaga redukcję nadmiernego wydzielania sebum, zwęża pory, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

      PHA - poli-hydroksykwasy to najłagodniejsze z kwasów hydroksylowych i dlatego świetnie sprawdzają się przy typach skóry wrażliwych i naczynkowych. Zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry, poprawiają jej koloryt oraz łagodzą podrażnienia. Kwasy PHA to:

      - glukonolakton

      - kwas laktobionowy

      Kwasy hydroksylowe stosowane są najczęściej w produktach oczyszczających, tonikach, kosmetykach nawilżających, maskach i peelingach. Żaden z nich nie jest mniej ani bardziej skuteczny. Ważne jest natomiast takie ich połączenie, aby możliwe było dobranie kosmetyku dostosowanego do indywidualnych potrzeb skóry.

      Krwawy peeling - działanie

      Peelingi kwasowe wykazują silne działanie oczyszczające skórę, złuszczające martwy naskórek, nawilżające oraz ujędrniające skórę. Dodatkowo przyspieszają odnowę komórkową, wyrównują koloryt skóry oraz są skuteczne w walce z oznakami starzenia się skóry, trądzikiem i innymi niedoskonałościami cery jak nadmierne wydzielanie sebum, rozszerzone pory czy tendencja do wyprysków.

      Krwawy peeling dla kogo?

      Kosmetyki z kwasami hydroksylowymi przeznaczone są dla osób, którym zależy na głębokim i intensywnym oczyszczeniu skóry i wsparciu jej w walce z niedoskonałościami. Produkty o właściwościach krwawego peelingu sprawdzą się dla skóry dojrzałej i zniszczonej słońcem, ale również dla dotkniętej zmianami takimi jak trądzik, przebarwienia czy blizny. Produkty z odpowiednim stężeniem kwasów to również świetna propozycja dla osób z cerą wrażliwą, naczynkową i z rozszerzonymi porami.

      Kosmetyków o działaniu krwawego peelingu powinny unikać osoby z zaognionymi stanami zapalnymi skóry oraz z aktywnym trądzikiem. Nie jest on również zalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

      Kwasy hydroksylowe są bardzo skuteczne w pielęgnacji skóry, ale w związku z silnym działaniem mogą ją również podrażniać. Aby uniknąć jakichkolwiek niepożądanych efektów, przed ich zastosowaniem dobrze jest skonsultować się z dermatologiem lub kosmetologiem/kosmetyczką. Specjaliści doradzą, jakie stężenie kwasów sprawdzi się przy konkretnym typie skóry i jej problemach oraz zaproponują najlepsze rozwiązania.


      Jakie są kluczowe składniki krwawego peelingu?

      Kluczowymi składnikami krwawego peelingu są kwasy AHA i BHA w odpowiednim stężeniu. To połączenie zapewnia wsparcie w leczeniu trądziku i innych niedoskonałości cery, wyrównanie jej kolorytu, wygładzenie, ujędrnienie i głębokie oczyszczenie skóry.

      Bardzo często kosmetyki o właściwościach krwawego peelingu wzbogacone są kwasem hialuronowym, zapewniającym odpowiednie nawilżenie skóry, ekstraktami roślinnymi oraz innymi składnikami wspierającymi pielęgnację skóry jak np. pantenol czy gliceryna.

      Zalety stosowania krwawego peelingu

      Do głównych zalet stosowania peelingów kwasowych należy:
      • Poprawa wyglądu skóry.
      • Redukcja zmarszczek.
      • Rozjaśnianie przebarwień.
      • Poprawa jędrności i elastyczności skóry.
      • Wsparcie w leczeniu trądziku.
      • Redukcja blizn potrądzikowych.
      • Odblokowanie porów.
      • Szybkie rezultaty.
      • Dostosowanie do konkretnego typu skóry i jej problemów.
      • Stosowanie w domu.

      Wady stosowania krwawego peelingu

      Poza wieloma zaletami użycia kosmetyków z kwasami hydroksylowymi warto mieć na uwadze ich silne działanie, które może spowodować również niepożądane skutki takie jak:


      • Ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych.
      • Ryzyko powstawania przebarwień.
      • Brak oczekiwanych efektów.
      • Ograniczenie używania w okresie letnim.
      • Wymagana wiedza o działaniu poszczególnych kwasów hydroksylowych.

      W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia skutków ubocznych stosowania kosmetyków z kwasami hydroksylowymi zaleca się przed ich użyciem skonsultować się ze specjalistą, a także przed pierwszym użyciem wykonać test skórny, aby wykluczyć ewentualne reakcje alergiczne.

      Jak często stosować krwawy peeling?

      Częstotliwość stosowania kosmetyków z kwasami hydroksylowymi jest uzależniona od rodzaju i potrzeb skóry, a także od stężenia kwasów w nich zawartych.

      Kwasy o stężeniu poniżej 10% najlepiej stosować 2-3 razy w tygodniu.

      Kwasy o stężeniu powyżej 10% zaleca się używać 1 raz w tygodniu.

      Kwasy o stężeniu 20% i więcej należy stosować nawet co dwa tygodnie.

      Podczas stosowania kosmetyków o właściwościach krwawego peelingu niezmiernie ważne jest stałe kontrolowanie i obserwowanie swojej skóry. Jeśli pojawią się na niej zaczerwienienia, podrażnienia lub zacznie się łuszczyć, warto wydłużyć przerwę między zabiegami. Jeżeli zmiany skórne będą bardziej intensywne, zaleca się konsultację z dermatologiem.

      Jak używać krwawego peelingu?

      Zawsze przed pierwszym użyciem peelingu warto wykonać test skórny oraz dokładnie przeczytać informacje na opakowaniu dotyczące stosowania konkretnego produktu.

      Kosmetyki o właściwościach krwawego peelingu stosuje się na oczyszczoną i suchą skórę. Najczęściej preparaty wyposażone są w wygodną pipetkę, która bardzo ułatwia precyzyjną aplikację. Po nałożeniu należy rozprowadzić płyn na całej twarzy, omijając okolice oczu, ust i nosa. Peeling trzyma się na skórze około 10 minut, a następnie trzeba zmyć go dokładnie letnią wodą.

      Po zmyciu peelingu należy nałożyć na skórę kosmetyk nawilżający (krem, balsam lub maseczkę). Peelingu kwasowego nie należy łączyć z kosmetykami zawierającymi drażniące substancje jak np. witamina C, enzymy owocowe czy inne kwasy.

      W czasie trwania kuracji kwasami hydroksylowymi i kilka tygodni po jej zakończeniu należy stosować kremy z filtrem SPF 50, gdyż skóra może być bardziej podatna na uszkodzenia słoneczne.

      Czym kierować się przy wyborze krwawego peelingu?

      Wybór odpowiedniego kosmetyku z kwasami hydroksylowymi może być uzależniony od kilku czynników, ponieważ różne produkty są dostosowane do różnych typów skóry i problemów skórnych. Oto kilka ważnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze peelingów kwasowych:

      Typ skóry: Wybierz kosmetyk, którego skład i działanie, jest odpowiednie dla Twojego typu skóry.

      Problem skórny: Wybierz peeling, którego rodzaj zawartych kwasów jest przeznaczony do konkretnych problemów Twojej skóry.

      Stężenie kwasu: Stężenie kwasu w produkcie jest istotne. Dla początkujących zaleca się zazwyczaj niższe stężenia, podczas gdy osoby z doświadczeniem mogą korzystać z mocniejszych produktów. Unikaj zbyt wysokich stężeń, aby zapobiec ewentualnym podrażnieniom.

      Składniki dodatkowe: Niektóre peelingi kwasowe mogą zawierać dodatkowe składniki, takie jak witaminy, antyoksydanty czy składniki nawilżające. Wybieraj produkty jak najkorzystniejsze dla zdrowia skóry.

      Opinie i recenzje: Zapoznaj się z opiniami i recenzjami innych osób, które stosowały wybrany peeling. To pomoże Ci dowiedzieć się, jakie są realne efekty działania danego preparatu.

      Konsultacja z profesjonalistą: Jeśli nie wiesz, jaki peeling kwasowy będzie dla Ciebie odpowiedni, skonsultuj się z kosmetologiem lub dermatologiem.

      Poznaj 5 najlepszych krwawych peelingów w 2024 roku

      Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

      Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

      Nutridome, peeling kwasowy do twarzy AHA/BHA 30%

      Nutridome, peeling kwasowy do twarzy AHA/BHA 30%
      9,8/10

      RANKING OGÓLNY

      A+

      CAŁOŚCIOWA OCENA

      ZALETY

      • starannie opracowane połączenie składników i kwasów AHA/BHA
      • spłyca zmarszczki
      • kontroluje wydzielanie sebum
      • złuszcza martwy naskórek
      • oczyszcza skórę
      • redukuje przebarwienia i blizny potrądzikowe
      • zapobiega stanom zapalnym
      • łatwa aplikacja (pipetka)

      WADY

      • dostępne tylko w sklepie i aplikacji Nutridome

      Nutridome, peeling kwasowy do twarzy AHA/BHA 30%

      Peeling do twarzy w formie serum z kwasami AHA 30% i BHA marki Nutridome jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry. Odpowiednio opracowane stężenie i połączenie kwasów AHA i BHA skutecznie pomaga zwalczać niedoskonałości cery takie jak nadmierne wydzielanie sebum, wyrównanie kolorytu, spłycenie zmarszczek, redukowanie wyprysków i łagodzenie podrażnień. Dodatkowo serum zawiera pantenol i glicerynę działające nawilżająco i regenerująco, oraz sok ze świeżych liści aloesu zapobiegający powstawaniu stanom zapalnym. Serum z kwasami marki Nutridome zostało poddane rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że substancje aktywne zawarte w formule przynoszą efekty regenerujące, nawilżające i wspomagające walkę z niedoskonałościami skóry.
      Dowiedz się więcej

      The Ordinary, krwawy peeling, AHA - 30%, BHA - 2%

      The Ordinary, krwawy peeling, AHA - 30%, BHA - 2%
      8,2/10

      RANKING OGÓLNY

      B

      CAŁOŚCIOWA OCENA

      ZALETY

      • skuteczne działanie kwasów AHA i BHA
      • głęboko oczyszcza
      • zmniejsza wydzielanie sebum
      • zawiera składniki pielęgnujące skórę

      WADY

      • czerwony kolor
      • może powodować podrażnienia
      • bardzo silne działanie (niezalecany przy pierwszych użyciach kwasów hydroksylowych)

      The Ordinary, krwawy peeling, AHA - 30%, BHA - 2%

      Krwawy peeling od The Ordinary zawiera kwasy AHA i BHA, które wspomagają walkę z niedoskonałościami skóry, złuszczają martwy naskórek i działają nawilżająco. Peeling zmniejsza wydzielanie sebum i pomaga wyrównać strukturę skóry. Poza kwasami hydroksylowymi zawiera sok z liści aloesu oraz ekstrakt z liści pieprzu tasmańskiego, aby zapobiec ewentualnym podrażnieniom podczas stosowania kosmetyku. W peelingu znajduje się również wyciąg z korzeni marchwi o działaniu antyoksydacyjnym. Peeling The Ordinary charakteryzuje się czerwonym kolorem.
      Dowiedz się więcej

      Oxygenetic, odnawiający peeling do twarzy z kwasami AHA i PHA

      Oxygenetic, odnawiający peeling do twarzy z kwasami AHA i PHA
      7,8/10

      RANKING OGÓLNY

      C+

      CAŁOŚCIOWA OCENA

      ZALETY

      • zawiera pięć kwasów AHA
      • wygładza zmarszczki
      • nawilża skórę
      • ujędrnia i uelastycznia skórę

      WADY

      • może wysuszać skórę
      • utrudniona aplikacja
      • mała wydajność

      Oxygenetic, odnawiający peeling do twarzy z kwasami AHA i PHA

      Peeling kwasowy Oxygenetic opiera swoje działanie na kwasach owocowych AHA i kwasie PHA. Składniki te przenikają do głębszych warstw skóry i stymulują produkcje kolagenu i elastyny, co znacznie poprawia jędrność i sprężystość skóry, a także spłyca widoczne zmarszczki. Ponadto kosmetyk hamuje produkcję melaniny, rozjaśniając tym samym przebarwienia i blizny potrądzikowe. W składzie znajduje się również kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym oraz pantenol, łagodzący podrażnienia.
      Dowiedz się więcej

      Bandi, Medical Expert Anti Acne, peeling z kwasami AHA i BHA

      Bandi, Medical Expert Anti Acne, peeling z kwasami AHA i BHA
      7,7/10

      RANKING OGÓLNY

      C+

      CAŁOŚCIOWA OCENA

      ZALETY

      • niskie stężenie kwasów AHA (10%)
      • zmniejsza wydzielanie sebum
      • zapobiega powstawaniu wyprysków i zaskórników
      • przebadany dermatologicznie

      WADY

      • pozostawia skórę lepiącą
      • nieprzyjemny zapach
      • średnio likwiduje zaskórniki

      Bandi, Medical Expert Anti Acne, peeling z kwasami AHA i BHA

      Peeling kwasowy marki Bandi to połączenie kwasów AHA i BHA o niskim stężeniu (10%), co sprawia, że peeling sprawdzi się dobrze dla osób rozpoczynających stosowanie tego rodzaju kosmetyków. Preparat przeznaczony jest w szczególności dla osób zmagających się problemem trądziku. Zapobiega powstawaniu wyprysków i zaskórników, a także zmniejsza widoczne przebarwienia pozapalne i kontroluje wydzielanie sebum. Peeling Bandi jest wegański i został przebadany dermatologicznie.
      Dowiedz się więcej

      Murad, złuszczający żel do twarzy z kwasami AHA i BHA

      Murad, złuszczający żel do twarzy z kwasami AHA i BHA
      7,4/10

      RANKING OGÓLNY

      C

      CAŁOŚCIOWA OCENA

      ZALETY

      • nawilża i zmiękcza skórę
      • intensywnie oczyszcza
      • złuszcza martwy naskórek
      • wygładza i rozjaśnia skórę

      WADY

      • może wysuszać skórę
      • zawiera parabeny
      • zawiera sodium laureth sulfate (SLES)
      • cena

      Murad, złuszczający żel do twarzy z kwasami AHA i BHA

      Peeling kwasowy w formie żelu marki Murad jest przeznaczony dla każdego rodzaju cery, ale w szczególności dla dojrzałej i problematycznej. Połączenie kwasów AHA (glikolowego i mlekowego) i kwasu salicylowego (BHA) odpowiada za skuteczne złuszczanie martwego naskórka, głębokie oczyszczenie skóry, działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Preparat przygotowuje skórę do lepszego wchłaniania innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Zawarte w żelu kuleczki jojoby zmiękczają i nawilżają skórę, a wyciąg z lukrecji wygładza i rozjaśnia cerę.
      Dowiedz się więcej