0

Najlepsze płyny do kąpieli dla dzieci rekomendowanych marek w 2024 roku!

Zapoznaj się z pięcioma sprawdzonymi płynami do kąpieli dla dzieci i zapewnij swoim maluchom bezpieczeństwo i fantastyczną zabawę!

Każdy rodzic pragnie jak najlepiej zadbać o zdrowie i higienę swojego maluszka i wybierać bezpieczne produkty odpowiednie do jego specjalnych potrzeb. Dotyczy to także płynów do kąpieli. Na rynku jest bardzo duża oferta tego typu kosmetyków, dlatego wybór tego właściwego nie jest prosty. Odpowiedni płyn do kąpieli musi spełniać szereg wymagań, szczególnie że kąpiel jak wiele innych rytuałów buduje bliskość między dzieckiem a rodzicami oraz pomaga mu się wyciszyć przed snem. Warto zadbać, aby była komfortowa zarówno dla malucha jak i rodziców. Spokojna kąpiel, masaż, bliskość mamy i taty - to wszystko powoduje, że noc będzie spokojna, a maluszek szczęśliwy. Z artykułu dowiesz się o zasadniczych różnicach w budowie skóry dziecka i dorosłego oraz o jej specjalnych potrzebach pielęgnacyjnych. Zapoznasz się także z propozycjami najlepszych kosmetyków do kąpieli dla dzieci.

Skóra dziecka - budowa

Skóra dziecka jest bardzo delikatna, Wynika to z faktu, iż jej najbardziej zewnętrzna warstwa jest znacznie cieńsza i mniej odporna niż skóra osoby dorosłej. Z tego względu skóra dziecka jest np. bardzo podatna na odparzenia spowodowane kontaktem skóry z pieluszką, przegrzanie się czy poparzenia spowodowane promieniami UV.

Poza tym u dziecka bariera chroniąca warstwy skóry nie jest jeszcze w pełni rozwinięta. Skóra dziecka jest bardziej narażona na przedostawanie się do organizmu substancji z zewnątrz. Oznacza to również, że nie magazynuje wody tak skutecznie jak skóra dorosłego - wilgoć szybciej się wchłania, ale jest też szybciej tracona.

Zarówno skóra dziecka, jak i dorosłego zbudowana jest z trzech głównych warstw:

  • • Zewnętrzna warstwa skóry - naskórek, działa jak bariera ochronna, jest odpowiedzialna za odcień skóry i chroni organizm przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Warstwa ta zawiera również zakończenia nerwowe, dzięki którym możliwe jest czucie dotykanych przedmiotów. Naskórek składa się z pięciu warstw: rogowej, jasnej, ziarnistej, kolczystej i podstawnej.
  • • Pod naskórkiem znajduje się skóra właściwa, zbudowana z gruczołów potowych, mieszków włosowych oraz tkanki łącznej. Skóra właściwa jest szczelnie połączona z naskórkiem. Kolagen, elastyna i tkanka łączna nadają skórze rozciągliwą, gładką strukturę. U dzieci jest znacznie mniej gruczołów potowych niż u dorosłych, w związku z czym ich skóra nie potrafi dobrze regulować temperatury.
  • • Ostatnią i najgłębszą warstwą skóry jest podskórna warstwa tłuszczowa, zwana tkanką podskórną, w której znajdują się naczynia krwionośne i nerwy. Warstwa ta magazynuje energię, zapewniając ochronę i izolację.


Zaraz po narodzinach skóra dziecka jest bardzo cienka i delikatna. W czasie kilku pierwszych miesięcy rozwój niemowlęcia wiąże się z tym, że jego skóra wzmacnia się oraz staje się grubsza i mniej wrażliwa na potencjalne substancje podrażniające. Rozwój skóry dziecka powoduje też, że gruczoły potowe zaczynają aktywniej działać.

Warto zaznaczyć, iż skóra dziecka jest także bardziej sucha niż osób dorosłych. Dlatego tak ważne jest, aby nawilżać ją nawet kilka razy dziennie, stosując odpowiednie kosmetyki. Szczególnie ważnym momentem na nawilżenie skóry jest czas po kąpieli, gdyż właśnie wtedy warstwy skóry pochłaniają najwięcej wilgoci.

Najczęstsze dolegliwości skórne u dzieci

W związku ze specyfiką budowy skóry dziecka, jej wrażliwością i skłonnością do utraty wilgoci, jest ona również narażona na występowanie dolegliwości skórnych i drobnych zakażeń. Do najczęstszych z nich należą:

Ciemieniucha - to potoczna nazwa łojotokowego zapalenia skóry i jednocześnie jedna z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. Ta dolegliwość wynika z nie w pełni rozwiniętej pracy gruczołów łojowych. Ciemieniucha objawia się tłustymi i żółtymi łuskami występującymi na czubku głowy.

Potówki - powstają na skutek nie do końca rozwiniętych gruczołów potowych. Najczęściej są skutkiem przegrzania dziecka. Potówki mają postać niewielkich różowych krostek. Pojawiają się zazwyczaj na fałdach skóry, karku, szyi, twarzy, klatce piersiowej, rękach, nogach oraz pod pachami.

Pieluszkowe zapalenie skóry - doświadcza go średnio 50% dzieci w pierwszym roku życia. Ta dolegliwość powstaje na skutek kontaktu skóry z ciepłym i wilgotnym środowiskiem pod pieluszką. Dodatkowo kał i mocz podrażniają skórę i naruszają jej naturalną barierę ochronną. Zmiany zaczynają się od niewielkich zaczerwienień w okolicy krocza i łuszczenia się naskórka. W kolejnej fazie na skórze pojawiają się grudki i pęcherzyki.

AZS (atopowe zapalenie skóry) - AZS najczęściej powstaje w wieku dziecięcym, gdyż nawet 50% zachorowań pojawia się około 6 miesiąca życia, a u 70-80% dzieci symptomy występują przed ukończeniem 12 miesiąca. Najczęstszą przyczyną wystąpienia AZS są predyspozycje genetyczne, zaburzenia bariery ochronnej naskórka, nieprawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego oraz skłonność do reakcji alergicznych. U niemowląt występują charakterystyczne grudki i strupki widoczne na policzkach, czole, u nasady płatków usznych i na główce. Objawy można łagodzić poprzez intensywne nawilżanie przesuszonej skóry. Konieczna jest również odpowiednia pielęgnacja naskórka poprzez stosowanie leków w postaci maści i kremów. Terapia zależy od stopnia nasilenia objawów i dobierana jest indywidualnie przez lekarza.

Trądzik niemowlęcy - przyczyną powstawania są również hormony, jak u osób dorosłych. Na twarzy i klatce piersiowej dziecka pojawiają się białe zmiany ropne i zaskórniki. W ich przypadku konieczna jest właściwa higiena. Najczęściej trądzik niemowlęcy znika samoistnie, ale jeśli tak się nie stanie, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak pielęgnować skórę dzieci?

Skóra człowieka ulega nieustannym procesom odnowy i dojrzewa tak długo, jak cały organizm. Proces dojrzewania skóry zachodzi stopniowo, ale największe zmiany zachodzą w pierwszych 3 latach – w tym czasie usprawniają się przede wszystkim funkcje ochronne skóry. Niewłaściwa pielęgnacja może te procesy zaburzyć, a w rezultacie skóra, zwłaszcza u noworodka czy małego dziecka, staje się zbyt podatna na uszkodzenia i zakażenia. Wrażliwa skóra dziecka wymaga regularnej, ale delikatnej pielęgnacji. Poniżej znajduje się kilka najważniejszych wskazówek dotyczących właściwej opieki nad skórą maluchów.

Dziecko wymaga regularnych, ale niezbyt częstych kąpieli, aby unikać nadmiernego wysuszania skóry. Do kapeli należy wybierać łagodne i naturalne kosmetyki dostosowane do wrażliwej skóry maluchów. Płyny do kąpieli dla dzieci delikatnie myją skórę, zapobiegają jej wysuszeniu oraz powstawaniu podrażnień.

Bardzo ważne jest częste zmienianie pieluszek, aby uniknąć odparzeń i podrażnień. Można stosować specjalne kremy chroniące przed wilgocią i podrażnieniami.

Dzieci należy ubierać odpowiednio do pogody i unikać nadmiernego przegrzewania. Najlepsze są ubrania z miękkich, naturalnych materiałów, takich jak np.bawełna.

Niemowlęta i bardzo małe dzieci powinny unikać bezpośredniego wystawiania na słońce. W przypadku starszych dzieci można używać odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych o wysokim SPF.

Należy dbać o regularną higienę skóry, szczególnie w fałdach skórnych, aby zapobiec podrażnieniom i infekcjom. Warto często obserwować skórę dziecka pod kątem zmian, takich jak wysypki czy zaczerwienienia.

Należy wybierać odpowiednie preparaty i akcesoria higieniczne dostosowane do wieku dziecka. Najlepsze są produkty od sprawdzonych producentów i znanych marek, gdyż zawierają skuteczne składniki o przebadanym działaniu i właściwościach pielęgnacyjnych.

Płyn do kąpieli dla dzieci

Płyn do kąpieli dla dzieci jest niezbędnym kosmetykiem podczas codziennych zabiegów higienicznych. Powinien pielęgnować i zabezpieczać delikatną skórę dzieci przed zaburzeniami w funkcjonowaniu naturalnej bariery ochronnej. Wybierając płyny do kąpieli dla dzieci, niezwykle ważne jest wnikliwe czytanie składów tych kosmetyków. To zawartość składników decyduje, czy płyn do kąpieli jest bezpieczny w stosowaniu i czy rzeczywiście jest przeznaczony do pielęgnacji skóry dzieci.

Płyn do kąpieli dla dzieci powinien być łagodny, wygodny w użyciu i łatwy do rozprowadzenia na skórze. Małe dzieci mają skórę skłonną do podrażnień i reakcji alergicznych, dlatego warto wybierać kosmetyki ze składem opartym na naturalnych składnikach. Preparaty przeznaczone dla maluszków są najczęściej przebadane dermatologicznie, a użyte w nich substancje skutecznie myją i pielęgnują skórę. Płyny do kąpieli dla dzieci i niemowląt nie powinny absolutnie zawierać parabenów, alergenów, barwników, substancji zapachowych i silnych środków myjących i pianotwórczych (np. SLS, SLES, ALS, MLS).

Rodzaj płynu do kąpieli należy dostosować do wieku maluszka. Warto pamiętać o tym, aby po kąpieli dokończyć pielęgnację i natłuścić skórę dziecka odpowiednim kremem lub olejkiem.

Płyn do kąpieli dla dzieci - dla kogo jeszcze?

Płyny do kąpieli dla dzieci są przeznaczone dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci. Odpowiednio dobrane płyny do kąpieli mają za zadanie wspomagać utrzymanie codziennej higieny malucha. Umożliwiają to delikatne substancje myjące, które znajdują się w ich składzie. Dzięki neutralnemu pH nie naruszają one naturalnej bariery ochronnej skóry. Zamiast tego łagodzą występujące na niej podrażnienia, usuwają zaczerwienienia, a także głęboko ją nawilżają – dzięki temu staje się ona bardziej odporna na przesuszenie.

Starannie opracowane formuły płynów do kąpieli dla dzieci sprawiają, że tych kosmetyków mogą również używać osoby dorosłe zmagające się np. z atopowym zapaleniem skóry, posiadający skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Brak substancji drażniących, zapachowych i barwiących umożliwia odpowiednią pielęgnację skóry wymagającej szczególnej troski. Dodatkowo właściwości pianotwórcze płynów do kąpieli dla dzieci powodują, że kąpiel w przyjemnej pianie może stanowić relaksacyjny rytuał po ciężkim dniu.

Jakie efekty zapewnia stosowanie płynów do kąpieli dla dzieci?

Stosowanie płynów do kąpieli dla dzieci to przede wszystkim świetny sposób na zapewnienie odpowiedniej pielęgnacji najmłodszym. Płyny dla dzieci dzięki zawartości wielu naturalnych składników są bezpieczne w używaniu do codziennych zabiegów higienicznych.

Płyny do kąpieli dla dzieci oczyszczają, nawilżają i zmiękczają skórę, chronią naturalną barierę ochronną poprzez odpowiednie natłuszczenie skóry. Ponadto często zapobiegają podrażnieniom, stanom zapalnym czy reakcjom alergicznym. Przynoszą ukojenie skórze i są wspaniałym dodatkiem do kąpieli.

Używanie płynów do kąpieli dla dzieci zapewnia także maluchom świetną zabawę i baraszkowanie w pianie. Pamiętajmy, że dzieci poznają świat głównie podczas zabawy. Z tego względu kąpiel w bąbelkach przemieni „nudne” zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne w cudowne i magiczne chwile.

Kluczowe składniki płynów do kąpieli dla dzieci

Składniki płynów do kąpieli dla dzieci mogą się różnić w zależności od marki i konkretnego produktu, ale większość tych kosmetyków zawiera składniki takie jak:
  • Ekstrakty roślinne: rumianek, nagietek i aloes mają łagodzące, nawilżające i kojące działanie na skórę.
  • Oliwa z oliwek: jest bogata w substancje odżywcze, łagodzi skórę i zapewnia intensywne nawilżenie.
  • Alantoina: działa przeciwzapalnie i przyspiesza proces gojenia skóry.
  • Witaminy: zwłaszcza witamina E, która wspomaga zachowanie dobrej kondycji skóry.
  • Mleczko kokosowe: ma działanie nawilżające i odżywcze.
  • Olejki eteryczne w umiarkowanych ilościach: jeśli są stosowane, ważne jest, aby były odpowiednio rozcieńczone i bezpieczne dla dzieci.

Należy bezwzględnie unikać silnych detergentów, substancji zapachowych, parabenów i innych potencjalnie drażniących składników. Przed zakupem zawsze warto sprawdzić skład produktu i upewnić się, że jest odpowiedni dla skóry niemowląt i małych dzieci. Jeśli dziecko doświadcza jakichkolwiek dolegliwości skórnych lub ma skłonności do alergii, warto skonsultować się z pediatrą przed użyciem nowego kosmetyku.

Zalety

Odpowiednio dobrane płyny do kąpieli dla dzieci odznaczają się wieloma zaletami podczas ich stosowania. Do najważniejszych należą:

  • Delikatność i bezpieczeństwo w stosowaniu.
  • Nawilżanie i zmiękczanie skóry.
  • Oczyszczenie skóry.
  • Łagodzenie podrażnień.
  • Działanie antyzapalne.
  • Ułatwienie pielęgnacji skóry.
  • Relaks.
  • Zabawa.

Wady

Niestety płyny do kąpieli dla dzieci nie są wolne od wad. Oto przykłady:
  • Możliwość wystąpienia alergii i podrażnień.
  • Zbyt intensywne zapachy.
  • Brak piany.
  • Zawartość drażniących substancji.
Przed rozpoczęciem stosowania nowego płynu do kąpieli dla dziecka zawsze należy dokładnie przeczytać skład i nałożyć kosmetyk na małą powierzchnię skóry, aby wykluczyć reakcję alergiczną. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z pediatrą.

Jak często stosować płyny do kąpieli dla dzieci?

W trosce o delikatną skórę dzieci i niemowląt zaleca się kąpanie najmłodszych 2-3 razy w tygodniu. Zbyt częste kąpiele z użyciem nawet najbardziej bezpiecznych kosmetyków mogą wysuszyć skórę, a nawet ją podrażnić.

W przypadku bardzo małych dzieci należy jednak codziennie przemyć wodą lub specjalnymi chusteczkami okolice intymne, fałdki skórne i oczywiście często zmieniać pieluszki.

U 3-4 latków skóra jest już bardziej zbliżona budową do skóry osoby dorosłej. Nie jest już tak cienka i wrażliwa, jak u młodszych dzieci. Zawiera też większe niż u niemowląt ilości melaniny. Należy jednak nadal używać naturalnych preparatów przeznaczonych dla danej grupy wiekowej, pozbawionych dodatków barwiących i zapachowych. Dzieci w tym wieku nie muszą jednak kąpać się codziennie. Wystarczy przygotować kąpiel co 2-3 dni.

Częstotliwość kąpania dziecka jest uzależniona od pór roku. W lecie zaleca się kąpiele nieco częściej niż zimą.

Jak używać płynów do kąpieli dla dzieci?

Stosowanie płynów do kąpieli dla dzieci jest bardzo proste. Wiąże się jednak z odpowiednim przygotowaniem warunków do kąpieli.

Najważniejsze jest zadbanie o odpowiednią temperaturę wody, która nie powinna przekraczać 37 stopni Celsjusza. Następnie wystarczy wlać płyn pod strumień wody. Zazwyczaj wystarczy niewielka ilość kosmetyku, aby uzyskać puszystą pianę. I gotowe.

Dziecko najlepiej myć tylko samą ręką. Gąbki, myjki i inne pomoce nie są konieczne. Natomiast, jeśli się ich używać, po każdej kąpieli powinny być wyprane/wygotowane. W wilgotnym środowisku namnażają się bakterie, które mogą wywołać różne infekcje.

Ważne jest, aby po kąpieli i po wysuszeniu skóry zastosować odpowiednie kremy/balsamy do nawilżenia skóry.

Na co zwrócić uwagę, wybierając płyny do kąpieli dla dzieci?

Najważniejszym czynnikiem, który musi być wzięty pod uwagę podczas wyboru płynów do kąpieli dla dzieci, jest skład kosmetyku. Należy wybierać preparaty bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka. W przypadku, kiedy ma skórę atopową, łuszczącą się lub skłonną do alergii najlepiej skorzystać z kosmetyków hipoalergicznych. Składniki takie jak np. ekstrakty z rumianku, z aloesu czy ze słodkich migdałów wykazują działanie nawilżające i zapobiegające podrażnieniom. Poza składem kosmetyku ważne są również:

Wygoda w stosowaniu - Zwróć uwagę na opakowanie produktu. Warto wybierać wygodne w użyciu butelki, najlepiej z dozownikiem w postaci pompki. Zapewni to zastosowanie pożądanej ilości kosmetyku oraz umożliwi korzystanie z niego tylko jedną ręką.

Minimalny wiek - Wybieraj kosmetyki dedykowane odpowiedniej grupie wiekowej. Ich skład wówczas jest specjalnie opracowany do potrzeb skóry.

Opinie innych rodziców: Zapoznaj się z opiniami innych rodziców, aby uzyskać informacje na temat konkretnego produktu. Jego zapachu, działania czy pienienia się. Doświadczenia innych mogą być pomocne w dokonaniu wyboru.

Poznaj 5 najlepszych płynów do kąpieli dla dzieci w 2024 roku

Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

Lili&Mu, naturalny płyn do kąpieli dla dzieci

Lili&Mu, naturalny płyn do kąpieli dla dzieci
9,9/10

RANKING OGÓLNY

A+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Naturalny skład
  • Bez żadnych substancji drażniących, koloryzujących i zapachowych
  • Z ekstraktem z liści aloesu
  • Nawilża skórę
  • Działa przeciwzapalnie
  • Przeciwdziała podrażnieniom i suchości skóry
  • Dobrze się pieni
  • Wygodny i praktyczny aplikator
  • Wydajny
  • Przyjemny, naturalny zapach

WADY

  • Dostępny jedynie w wybranych sklepach

Lili&Mu, naturalny płyn do kąpieli dla dzieci

Płyn do kąpieli Lili&Mu przeznaczony jest dla wszystkich dzieci powyżej 3 roku życia. Kosmetyk wyróżnia się bardzo dobrym, naturalnym składem bez zawartości substancji mogących podrażnić delikatną skórę. Opiera swoje działanie na dobroczynnych właściwościach ekstraktu z liści aloesu, który nawilża i działa przeciwzapalnie, a dodatkowo chroni skórę dzieci przed podrażnieniami, suchością, pieczeniem czy swędzeniem. Płyn dla dzieci Lili&Mu zapewnia również najmłodszym doskonałą zabawę w pianie, umilającą niezbędne zabiegi higieniczne. Kosmetyk jest wydajny i niezwykle łatwy w dozowaniu dzięki zastosowaniu pompki. Jest to wielki ukłon w stronę rodziców - można używać kosmetyku tylko jedną ręką, a to niezwykle praktyczne, mając w wannie ruchliwego odkrywcę. Płyn do kąpieli dla dzieci Lili&Mu został poddany rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że substancje czynne zawarte w formule są bezpieczne dla skóry dziecka oraz skutecznie ją pielęgnują.
Dowiedz się więcej

Baby Anthyllis, prebiotyczny płyn do kąpieli dla dzieci

Baby Anthyllis, prebiotyczny płyn do kąpieli dla dzieci
7,9/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Naturalny skład
  • Z naturalnymi prebiotykami
  • Przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia
  • Wzmacnia barierę ochronną skóry
  • Intensywnie nawilża i pielęgnuje
  • Łagodzi podrażnienia
  • Składniki roślinne pochodzą z ekologicznych upraw

WADY

  • Niewielka pojemność butelki - 200 ml
  • Szklana butelka bez dozownika utrudnia używanie
  • Pompkę do dozowania trzeba dokupić oddzielnie
  • Ograniczona dostępność

Baby Anthyllis, prebiotyczny płyn do kąpieli dla dzieci

Baby Anthyllis jest marką stworzoną przez firmę Pierpaoli - włoskiego producenta certyfikowanych kosmetyków, których składniki pochodzą z upraw ekologicznych. Dzięki naturalnemu składowi prebiotyczny płyn do kąpieli przeznaczony jest dla maluchów od pierwszych dni ich życia. Kosmetyk nie zawiera sztucznych substancji zapachowych, ani żadnych składników mogących podrażnić skórę dziecka. Płyn Baby Anthyllis pielęgnuje delikatną skórę dzięki zawartości naturalnych prebiotyków (fruktoza i inulina) wzmacniających naturalną barierę ochronną naskórka oraz składników nawilżających i łagodzących podrażnienia jak ekstrakt z liści aloesu i ekstrakt z organicznych migdałów. Wszystkie składniki roślinne znajdujące się w kosmetyku pochodzą z ekologicznych upraw.
Dowiedz się więcej

Linomag, płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt

Linomag, płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt
7,8/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Naturalny skład
  • Hipoalergiczny
  • Z olejem lnianym
  • Nawilża skórę
  • Zapobiega przed wysuszeniem i powstawaniem podrażnień
  • Tworzy gęstą pianę
  • Wygodny w użyciu (dozownik w postaci pompki)

WADY

  • Zawiera substancje zapachowe
  • Mała pojemność butelki
  • Bardzo tłuści wannę

Linomag, płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt

Hipoalergiczny płyn do kąpieli Linomag przeznaczony jest do pielęgnacji delikatnej skóry dzieci i niemowląt od 7 miesiąca życia. Skład produktu to 98,38% komponentów pochodzenia naturalnego. Kosmetyk zawiera jedynie łagodne środki myjące pozyskane z kokosa i cukrów owocowych. Dodatkowo w płynie Linomag znajduje się olej lniany - bogaty w kwasy Omega-3 i Omega-6, który nawilża skórę i zabezpiecza ja przed wysuszeniem i powstawaniem podrażnień. Płyn zastosowany w kąpieli oczyszcza skórę oraz tworzy gęstą pianę - idealną do zabawy.
Dowiedz się więcej

Ziaja, Ziajka, płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt

Ziaja, Ziajka, płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt
7,5/10

RANKING OGÓLNY

C

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Przeznaczony dla wieku 0+
  • Nawilża i natłuszcza skórę
  • Zapobiega podrażnieniom i przesuszeniu
  • Przeznaczony dla dzieci ze skórą atopową
  • Korzystna cena

WADY

  • Skład mógłby być bardziej naturalny
  • Zawiera substancje zapachowe
  • Brak piany
  • Niepraktyczne dozowanie
  • Średnia wydajność

Ziaja, Ziajka, płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt

Ziajka z rybką to płyn do kąpieli stworzony przez polską markę - Ziaja. Jest przeznaczony dla dzieci i niemowląt już od pierwszych dni życia. Płyn dodany do kąpieli odżywia i nawilża delikatną skórę, a także tworzy na niej natłuszczającą warstwę ochronną zapobiegającą podrażnieniom. Kosmetyk zmiękcza skórę i zapobiega jej przesuszeniu. Płyn do kąpieli Ziajka jest zalecany również dla dzieci ze skórą atopową i problematyczną. Kosmetyk uzyskał pozytywne opinie Centrum Zdrowia Dziecka.
Dowiedz się więcej

Jozka, Baby, płyn do kąpieli dla dzieci

Jozka, Baby, płyn do kąpieli dla dzieci
7,2/10

RANKING OGÓLNY

C

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • Bez substancji zapachowych i chemicznych składników pianotwórczych
  • Chroni skórę przed przesuszeniem i podrażnieniami
  • Nawilża i zmiękcza skórę
  • Dodatek olejku lawendowego
  • Składniki roślinne pochodzą z ekologicznych upraw

WADY

  • W składzie alkohol benzylowy
  • Producent nie podaje minimalnego wieku dzieci, dla których przeznaczony jest kosmetyk
  • Ograniczona dostępność
  • Nietrafiona grafika na opakowaniu

Jozka, Baby, płyn do kąpieli dla dzieci

Łagodny płyn do kąpieli Jozka Baby przeznaczony jest do codziennego stosowania w pielęgnacji skóry dzieci. Nie zawiera agresywnych składników, substancji zapachowych ani chemicznych składników pianotwórczych. Zawarte w nim ekstrakty roślinne pochodzą z upraw ekologicznych. W płynie znajduje się m.in. ekstrakt z rumianku i ekstrakt z liści oliwki chroniące skórę przed podrażnieniami, czynnikami zewnętrznymi i przesuszeniem. Ekstrakt z jeżówki z kolei nawilża i zmiękcza skórę, a naturalny olejek lawendowy relaksuje i wycisza.
Dowiedz się więcej