0

Najlepsze podkłady rozświetlające rekomendowanych marek w 2024 roku!

Poznaj 5 propozycji sprawdzonych podkładów rozświetlających, aby cieszyć się gładką i świeżą skórą pełną olśniewającego blasku.


Skóra twarzy jest wyjątkową częścią skóry zarówno ze względu na swoją strukturę, jak i walory estetyczne. Skóra twarzy jest przede wszystkim cieńsza i delikatniejsza niż inne obszary skóry na ciele. To sprawia, że jest bardziej podatna na uszkodzenia, na zmiany temperatury, na działanie produktów kosmetycznych, czy czynników zewnętrznych. Jest też najbardziej eksponowaną częścią ciała, a jej nieskazitelny wygląd wymaga regularnej pielęgnacji oraz podkreślenia jej atrybutów przy użyciu najróżniejszych kosmetyków do makijażu.


To właśnie na skórze twarzy najszybciej widoczne są oznaki starzenia się organizmu takie jak zmarszczki, linie mimiczne, przebarwienia, cienie i obrzęki pod oczami, szarość cery, utrata jędrności i objętości skóry. Z tego względu bardzo wiele osób tej części ciała poświęca najwięcej czasu, opieki i pielęgnacji. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak zbudowana jest skóra twarzy, jak odpowiednio o nią dbać oraz jakich kosmetyków do makijażu używać, aby nadać jej zjawiskowego blasku.

Budowa skóry twarzy

Zapoznanie się z budową skóry twarzy jest niezwykle istotne dla prawidłowej pielęgnacji skóry, ponieważ jej różne warstwy pełnią inne funkcje i wymagają odpowiedniej dbałości, aby skóra mogła zachować zdrowy i piękny wygląd.

W skórze twarzy znajdują się struktury, takie jak gruczoły łojowe, produkujące naturalny tłuszcz - sebum, gruczoły potowe, mieszki włosowe oraz naczynia krwionośne, które dostarczają skórze tlen i składniki odżywcze. Ponadto skóra twarzy jest mocno unerwiona, co umożliwia odbieranie wielu bodźców sensorycznych.

Skóra zbudowana jest z trzech głównych warstw:

Skóra właściwa to najgrubsza warstwa skóry. Jest bardzo sprężysta i wytrzymała. Jej grubość wynosi od 1 do 3 milimetrów. Znajdują się w niej naczynia krwionośne, gruczoły łojowe i potowe, liczne brodawki skórne, mięsień przywłosowy, cebulka włosa oraz zakończenia nerwowe. Skóra właściwa składa się z warstw:

  • brodawkowej o pofalowanej strukturze i zawierającej brodawki skórne
  • siateczkowatej, gdzie znajdują się włókna kolagenowe i elastynowe odpowiedzialne za jędrność i wytrzymałość skóry.

Naskórek stanowi bezpośrednią granicę pomiędzy organizmem a środowiskiem zewnętrznym. Chroni przed szkodliwymi substancjami, a także posiada barwnik – melaninę, nadający włosom i skórze koloru. Znajduje się nad skórą właściwą.

Tkanka podskórna znajduje się pod skórą właściwą. Składa się głównie z tkanki tłuszczowej i łącznej. Funkcje tej warstwy obejmują izolację cieplną, zapas energetyczny i ochronę narządów wewnętrznych.

Problemy skóry twarzy

Biorąc pod uwagę fakt, iż skóra twarzy jest częścią skóry najbardziej wystawianą na bezpośrednią ekspozycję słońca i niekorzystnych warunków atmosferycznych, często zmaga się z różnymi problemami i dolegliwościami. Oto niektóre z nich:

Starzenie skóry. Starzenie się skóry najbardziej i najszybciej widoczne jest na twarzy. Procesy starzenia skóry są naturalne i objawiają się zmarszczkami, utratą elastyczności, wiotkością, przebarwieniami i zanikiem naturalnego blasku.

Suchość skóry. Skóra może być podatna na przesuszanie szczególnie w czasie zimy. Sucha skóra jest szorstka, łuszcząca się, napięta i podatna na podrażnienia. Może być wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji lub być uwarunkowana genetycznie.

Przebarwienia skóry. Przebarwienia skóry, takie jak plamy słoneczne, przebarwienia potrądzikowe, hiperpigmentacja mogą być wynikiem nadmiernej produkcji melaniny lub uszkodzenia skóry.

Cienie pod oczami. Cienie mogą dawać wrażenie zmęczenia, zniekształcać wygląd twarzy i wpływać na ogólną kondycję skóry. Najczęściej są spowodowane niehigienicznym trybem życia, nadmiernym opalaniem lub być objawem problemów zdrowotnych.

Szarość skóry. Szarość skóry to stan, w którym skóra wygląda na pozbawioną zdrowego, naturalnego kolorytu. Wiąże się to często z niedostatecznym krążeniem krwi w naczyniach skórnych, niedotlenieniem tkanek lub innymi problemami zdrowotnymi.

Trądzik. To bardzo powszechne schorzenie skóry. Objawia się zaskórnikami, grudkami oraz krostkami. Trądzik może być spowodowany nadmierną produkcją sebum, zablokowaniem porów skóry, infekcją bakteryjną i zmianami hormonalnymi.

Jak można sobie radzić z problemami skóry twarzy?

Wszystkie problemy skórne najlepiej skonsultować z dermatologiem, który wskaże ich przyczynę i zaleci odpowiednie leczenie i/lub zabiegi pielęgnacyjne z użyciem konkretnych produktów. Jednak istnieje również kilka sposobów radzenia sobie z problemami skóry twarzy na własną rękę. Są to m.in.:

  • Odpowiednia higiena i regularna pielęgnacja produktami dedykowanymi danemu typowi skóry. Zawsze warto wybierać kosmetyki o jak najbardziej naturalnym składzie i od renomowanych producentów.
  • Nawilżanie skóry jest niezmiernie ważne szczególnie po kąpieli czy prysznicu, gdyż wiele preparatów myjących wysusza skórę.
  • Zadbanie o odpowiednią ilość snu i redukcję stresu.
  • Zdrowe odżywianie i zapewnienie regularnej aktywności fizycznej.
  • Unikanie wystawiania skóry na słońce i używanie preparatów z wysokim filtrem SPF.
  • Używanie kosmetyków do makijażu z umiarem i dopasowanie ich do rodzaju cery, a także upewnienie się, że ich składniki nie wpłyną niekorzystnie na stan i wygląd skóry.

Podkłady rozświetlające - działanie

Podkłady rozświetlające to kosmetyki do makijażu, które bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w makijażu dziennym jak i wieczorowym. Nadają twarzy promienny, świeży i młodzieńczy wygląd oraz sprawiają, że skóra staje się bardziej gładka i aksamitna. Efekt rozświetlenia to zasługa drobinek odbijających światło. Osoby z cerą dojrzałą stosujące te podkłady mogą liczyć na zmniejszenie widoczności zmarszczek i linii mimicznych. W podkładach rozświetlających często znajduje się witamina C, pobudzająca mikrokrążenie, co z kolei zapobiega szaremu, ziemistemu odcieniowi skóry.

Podkłady rozświetlające najczęściej są dostępne w formie lekkiego fluidu, który nadaje twarzy wypoczętego wyglądu i pozwala precyzyjnie i szybko zamaskować wszelkie niedoskonałości. Kremowa konsystencja sprawia również, że podkład stapia się ze skórą, wyrównując jej koloryt.

Podkłady rozświetlające bardzo często pielęgnują skórę, a w szczególności głęboko ją nawilżają, co wspomaga uzyskanie efektu miękkości i odżywienia skóry, a dodatkowo stanowi doskonałe rozwiązanie dla kobiet z suchą skórą.

Branża kosmetyczna oferuje również sypkie podkłady rozświetlające o mineralnym składzie. Zawarta w nich mika dobrze pochłania sebum. Z tego względu jest to idealne rozwiązanie dla osób z cerą mieszaną.

Kto powinien stosować podkłady rozświetlające?

Podkłady rozświetlające sprawdzą się idealnie u kobiet z suchą, poszarzałą, zmęczoną i pozbawioną blasku cerą. Dzięki zawartości drobinek intensyfikujących światło skóra twarzy odzyskuje zdrowy koloryt i nabiera blasku.

Podkłady rozświetlające to również dobra propozycja dla skóry dojrzałej, gdyż zapewniają efekt odmładzający poprzez maskowanie widocznych zmarszczek, przebarwień i linii mimicznych.

Kosmetyki te nie są nie natomiast zalecane dla osób ze skórą ze skłonnością do występowania trądziku lub posiadających cerę naczynkową. Świecące drobinki mogą podkreślać wszystkie niedoskonałości skóry twarzy. Tego typu produktów powinny unikać też osoby z cerą tłustą. Rozświetlona twarz może bowiem dodatkowo uwidocznić problem nadmiernego świecenia się skóry. W tym przypadku dużo lepiej sprawdzi się podkład o właściwościach kryjących, który dodatkowo ogranicza produkcję sebum.

Jakie są kluczowe składniki podkładów rozświetlających?

Działanie podkładów rozświetlających jest wynikiem starannie opracowanego składu. Składniki tych kosmetyków mogą się różnić w zależności od marki i konkretnego produktu. Jednak istnieje kilka kluczowych składników, które są często stosowane w podkładach rozświetlających.

  • Pigmenty rozświetlające: To mikroskopijne cząsteczki, które odbijają światło, nadając skórze blasku. Zazwyczaj są delikatnie połyskujące i mogą mieć różne odcienie, takie jak perłowy, złoty, różowy czy brązowy.
  • Substancje świecące: W celu uzyskania efektu rozświetlenia, podkłady mogą zawierać składniki, które nie tylko odbijają światło, ale również działają korzystnie na skórę twarzy. Jest to m.in. mika, tlenki żelaza, tlenek cynku i tlenek tytanu.
  • Silikony: Często wykorzystywane w kosmetykach, zwłaszcza w podkładach, by zapewnić gładkość skórze i ułatwić aplikację. Silikony mogą również tworzyć warstwę odbijającą światło, co dodatkowo podkreśla efekt rozświetlenia.
  • Składniki nawilżające: W skład podkładów rozświetlających często wchodzą nawilżające substancje, takie jak gliceryna, kwas hialuronowy czy pantenol. Te składniki pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry.
  • Witaminy i antyoksydanty: Niektóre podkłady rozświetlające mogą zawierać witaminy o działaniu antyoksydacyjnym takie jak witamina C czy witamina E, które pomagają chronić skórę przed szkodliwym wpływem środowiska i promieniowania UV.
  • Ekstrakty roślinne: Składniki pochodzenia roślinnego, takie jak ekstrakty z aloesu, rumianku, zielonej herbaty czy róży, mogą dodatkowo pielęgnować skórę i zapewnić jej zdrowy blask.
  • Brokaty: W niektórych podkładach rozświetlających można znaleźć brokaty, które dodają skórze subtelnego efektu błyszczenia.

Zawsze warto dokładnie sprawdzać informacje na opakowaniu produktu, aby zapoznać się ze składem podkładu rozświetlającego. Wybór odpowiedniego kosmetyku powinien być dopasowany to typu skóry i indywidualnych preferencji.

Jakie efekty można uzyskać, stosując podkłady rozświetlające?

Stosowanie podkładów rozświetlających może przynieść wiele różnych efektów, które wpływają na charakter makijażu. Ich zastosowanie jest doprawdy różnorodne, a dzięki składnikom w nich zawartych można znacząco poprawić wygląd skóry, a nawet zmniejszyć widoczność oznak starzenia. Do najbardziej pożądanych efektów stosowania podkładów rozświetlających należy oczywiście nadanie skórze blasku, dzięki czemu wydaje się zdrowsza, świeższa i bardziej promienna. Wiele podkładów rozświetlających zawiera składniki nawilżające, takie jak gliceryna czy kwas hialuronowy, co pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Jest to szczególnie korzystne dla osób z suchą lub odwodnioną skórą.

Ponadto podkłady rozświetlające mogą pomóc w wyrównaniu kolorytu twarzy oraz pokrycia nierówności i niedoskonałości skóry, tworząc efekt wizualnego wygładzenia. Podkłady rozświetlające mogą być używane również do akcentowania konkretnych obszarów twarzy, jak np. kości policzkowe, łuk brwiowy, środek nosa czy łuk kupidyna (nad górną wargą).

Dzięki efektowi rozświetlenia skóra może wyglądać na bardziej jędrną i odmłodzoną, ponieważ pigmenty rozświetlające rozpraszają światło i tym samym maskują drobne zmarszczki czy cienie pod oczami.

W połączeniu z produktami do konturowania (ciemniejszymi i jaśniejszymi tonami), podkłady rozświetlające mogą pomóc we wzmocnieniu efektu konturowania.

Podkłady rozświetlające można też stosować na powiekach jako bazy pod cienie do powiek, co może pomóc w zwiększeniu intensywności i trwałości makijażu oczu.

Podkłady rozświetlające często łączy się z innymi rodzajami podkładów, bazami pod makijaż czy kremami BB/CC. Pozwala to uzyskać różnorodne efekty makijażu w zależności od indywidualnych preferencji.

Zalety stosowania podkładów rozświetlających

    Stosowanie podkładów rozświetlających ma wiele zalet, które przyczyniają się do atrakcyjnego makijażu i pięknie wyglądającej skóry twarzy. Oto kilka głównych zalet korzystania z tych kosmetyków:
  • Efekt rozświetlonej i promiennej skóry.
  • Nawilżenie i pielęgnacja.
  • Wygładzenie i wyrównanie tekstury skóry.
  • Optyczne zmniejszenie zmarszczek i cieni pod oczami.
  • Akcentowanie wybranych obszarów.
  • Korekcja nierównego kolorytu.
  • Uniwersalność i łatwość stosowania.

Wady stosowania podkładów rozświetlających

Mimo wielu zalet podkłady rozświetlające mogą również mieć niekorzystne działanie, o którym warto wiedzieć przed ich zastosowaniem. Oto kilka przykładów takich niepożądanych efektów:

  • Podkreślenie niedoskonałości skóry.
  • Nadmiar blasku.
  • Nietrwałość.
  • Niekorzystnie wyglądają na zdjęciach z fleszem.
  • Nieodpowiednie dla skóry tłustej.
  • Zły dobór koloru podkładu.

Warto pamiętać, aby umiejętnie dostosować ilość i sposób aplikacji, w celu uniknięcia nadmiernego błyszczenia skóry. Może to wyglądać nieestetycznie i nienaturalnie, a dodatkowo obciążyć skórę.

Jak często stosować podkłady rozświetlające?

Częstotliwość stosowania podkładów rozświetlających zależy od osobistych preferencji, typu skóry, okazji oraz efektu, który chce się osiągnąć. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać tych podkładów codziennie podczas wykonywania dziennego makijażu. Warto wówczas stosować go w małych ilościach, jedynie na wybrane obszary twarzy. Pozwoli to uzyskać subtelny efekt rozświetlenia. Regularnie mogą stosować podkłady rozświetlające osoby ze skórą dojrzałą, gdyż poprzez nawilżenie i nadanie skórze blasku, poprawiają wygląd i kondycję skóry.

Podkłady rozświetlające są idealne na wyjątkowe okazje, takie jak wyjście do klubu, wieczorne spotkania czy różne uroczystości. W takich okolicznościach można eksperymentować z ilością produktu, aby uzyskać bardziej intensywny efekt rozświetlenia.

Na wybrane obszary twarzy i bardzo umiarkowanie powinny stosować podkłady rozświetlające osoby ze skórą tłustą, aby uniknąć nadmiernego świecenia się skóry.

Jak aplikować podkłady rozświetlające?

Krok 1: oczyszczenie twarzy - oczyść twarz za pomocą płynu micelarnego lub toniku. Dzięki temu stanie się ona gładka i łatwiej wchłonie kosmetyk.

Krok 2: baza pod makijaż - możesz nałożyć bazę pod podkład, dzięki czemu łatwiej się on rozprowadzi, a także zapewni lepsza trwałość całości makijażu.

Krok 3: nakładanie podkładu rozświetlającego - jeżeli podkład jest w formie płynnej, możesz użyć do nałożenia go palców lub gąbeczki. Nałożenie podkładu palcami to najwygodniejszy i najbardziej wydajny sposób. Nabierz odrobinę podkładu i punktowo nałóż go na czoło, nos, brodę i policzki, a następnie rozetrzyj delikatnie palcami od środka do boków. Jeżeli zdecydujesz się użyć gąbeczki, na początku zmocz ją i odciśnij z wody. Zapobiegnie to nadmiernemu chłonięciu podkładu. Podkład możesz lekko rozcierać albo nakładać stemplując – wtedy uzyskasz bardziej jednolite pokrycie skóry. Sypkie podkłady rozświetlające najlepiej nakładać pędzlem (do podkładu najlepsze są pędzle płaskie). Używając pędzla, lekko dociskaj podkład do skóry, aby stopił się z nią i utrwalił.

Pamiętaj o dokładnym umyciu i osuszeniu gąbeczki oraz pędzla od razu po zastosowaniu. Nieumyte i wilgotne stwarzają idealne środowisko do namnażania się bakterii, co może przyczynić się do nasilenia niedoskonałości skóry.

Czym się kierować przy wyborze podkładu rozświetlającego?

Typ skóry: Wybierając podkład rozświetlający, upewnij się, że będzie on dobrze współpracował z Twoim typem skóry. Podkład rozświetlający nawilżający będzie miał nieco inne właściwości niż podkład rozświetlający dla cery mieszanej o działaniu matującym i kryjącym.

Efekt rozświetlenia: Określ, jaki efekt rozświetlenia chcesz osiągnąć. Subtelny, naturalny blask czy bardziej intensywne działanie. To pomoże wybrać odpowiedni kosmetyk.

Rodzaj podkładu rozświetlającego: Podkłady dostępne są w formie lekkiego fluidu, w postaci sypkiej i kompaktowej. Wybierz taki rodzaj podkładu, którego najłatwiej Ci będzie używać.

Odcień podkładu: Dobierz odcień podkładu rozświetlającego do swojej karnacji. Unikaj zbyt ciemnych lub zbyt jasnych odcieni, aby efekt nie był nienaturalny.

Skład: Wybieraj podkłady rozświetlające zawierające składniki, które mogą być korzystne dla zdrowia i wyglądu Twojej skóry.

Trwałość: Wybieraj podkłady rozświetlające, które utrzymują się na skórze przez wiele godzin i nie wymagają poprawiania makijażu.

Opinie i recenzje: Przeczytaj opinie użytkowników i recenzje produktów, aby uzyskać jak najdokładniejsze informacje odnośnie konkretnego podkładu rozświetlającego.

Poznaj 5 najlepszych podkładów rozświetlających w 2024 roku

Tworząc nasze recenzje produktów, bierzemy pod uwagę składy oraz badamy ich bezpieczeństwo. Analizujemy opinie ekspertów z branży oraz doświadczenia użytkowników produktu. Pozyskujemy rekomendacje od autoryzowanych sprzedawców, korzystamy z dostępnych źródeł wiedzy na temat składników aktywnych i ich działania. Osobiście weryfikujemy działanie, konsystencję, zapach i odczucia z używania produktów, oceniamy stosunek jakości do ceny.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe recenzje naszych redaktorów wraz z opisem każdego wskazanego produktu.

Nutridome, podkład rozświetlający z kwasem hialuronowym

Nutridome, podkład rozświetlający z kwasem hialuronowym
9,8/10

RANKING OGÓLNY

A+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • efekt rozświetlenia
  • lekka konsystencja
  • naturalne składniki odżywiające skórę
  • zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych
  • trwały
  • wydajny
  • dostępny w wielu odcieniach

WADY

  • dostępny jedynie w sklepie i aplikacji Nutridome

Nutridome, podkład rozświetlający z kwasem hialuronowym

Lekka konsystencja podkładu rozświetlającego marki Nutridome zapewnia skórze świeży i promienny wygląd. Podkład maskuje mankamenty skóry, nadając jej subtelnego blasku, dzięki drobinkom rozświetlającym. To doskonałe rozwiązanie dla szarej cery z oznakami zmęczenia. Kosmetyk dodatkowo wygładza skórę i zmniejsza widoczność zmarszczek mimicznych. W składzie znajduje się śluz ślimaka, działający regenerująco na skórę, kwas hialuronowy, który intensywnie nawilża oraz wyciąg z pszenicy o właściwościach zmiękczających i wygładzających. Podkład rozświetlający Nutridome został poddany rygorystycznym badaniom, które potwierdziły, że substancje aktywne zawarte w formule skutecznie rozświetlają, wygładzają i nawilżają skórę twarzy. Podkład dostępny jest w 5 odcieniach: Porcelain, Ivory, Vanilla, Almond oraz Beige.
Dowiedz się więcej

ZALETY

  • poprawia naturalny blask cery
  • nawilża i zmiękcza skórę (nawet do 15 godz.)
  • zmniejsza widoczność linii mimicznych
  • dostępny w bardzo wielu odcieniach
  • lekka konsystencja

WADY

  • nieprzyjemny, chemiczny zapach
  • bardzo wysoka cena
  • ograniczona dostępność

Laura Mercier, Flawless Lumière Radiance-Perfecting Foundation, rozświetlający podkład do twarzy

Podkład do twarzy Flawless Lumière Radiance-Perfecting Foundation od Laura Mercier zapewnia naturalne, rozświetlone wykończenie makijażu. Jego lekka, oddychająca formuła pozwala na krycie od średniego do pełnego. Dodatkowo regularne stosowanie podkładu poprawia naturalny blask cery. Składniki zawarte w kosmetyku wygładzają skórę i wyraźnie zmniejszają widoczność drobnych linii mimicznych. Ponadto nawilżają i zmiękczają skórę twarzy nawet do 15 godzin. Paleta kolorów zawiera aż 21 odcieni.
Dowiedz się więcej

ZALETY

  • rozjaśnia i rozświetla skórę
  • dobry skład
  • SPF 25
  • technologia chroniąca przed zanieczyszczeniami

WADY

  • zbyt widoczne drobinki brokatu
  • ciemnieje po aplikacji
  • średnie krycie
  • średni dla osób z tłustą cerą

Rimmel, Lasting Radiance, podkład rozświetlający z witaminą C

Podkład rozświetlający marki Rimmel zapewnia skórze promienny wygląd i zapobiega oznakom zmęczenia. Posiada lekką i płynną formułę, dzięki czemu łatwo się rozprowadza i pozostawia naturalny efekt. W składzie znajduje się m.in. wyciąg z pereł, który rozświetla i rozjaśnia skórę, peptydy, poprawiające elastyczność skóry oraz witamina C, odżywiająca skórę twarzy i zmniejszająca widoczność jej niedoskonałości. Podkład ma filtr SPF 25, a technologia Urban Shield chroni skórę przed zanieczyszczeniami powietrza. Kosmetyk dostępny jest w 6 odcieniach.
Dowiedz się więcej

AA, My Beauty Power, podkład rozświetlający

AA, My Beauty Power, podkład rozświetlający
7,7/10

RANKING OGÓLNY

C+

CAŁOŚCIOWA OCENA

ZALETY

  • 95% składników pochodzenia naturalnego
  • wyrównuje koloryt skóry
  • wegański
  • posiada certyfikat Cruelty Free

WADY

  • wchodzi w załamania skóry
  • uwidacznia niedoskonałości skóry
  • zbyt mocne rozświetlenie
  • oksyduje się
  • mało odcieni

AA, My Beauty Power, podkład rozświetlający

My Beauty Power od marki AA to połączenie antyoksydantów oraz bioaktywnych molekuł, które zapewniają zdrowy i piękny wygląd skórze twarzy. Rozświetlający podkład wyrównuje koloryt skóry, nadając jej naturalnego efektu błyszczenia. Posiada aż 95% składników pochodzenia naturalnego w tym witaminę C i neopeptyd zmniejszające widoczność przebarwień i wygładzające skórę. Kosmetyk jest bezpieczny dla wegan i posiada certyfikat Cruelty Free oznaczający, że podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta. Dostępny jest w 3 odcieniach: Vanilla, Nude, Beige.
Dowiedz się więcej

ZALETY

  • łagodzi podrażnienia
  • dobry skład
  • cena

WADY

  • średnie krycie
  • podkreśla zmarszczki
  • szybko się wyświeca
  • średnio nawilża skórę
  • wydajność

Bell, Lightening Make-Up, Hypoallergenic, podkład rozświetlający

Podkład rozświetlający do twarzy marki Bell- Lightening Make-Up skutecznie wyrównuje koloryt cery oraz optycznie wygładza i rozświetla skórę. W składzie znajduje się ekstrakt z pestek dyni i woda morska o działaniu łagodzącym podrażnienia, a także perłowe pigmenty rozświetlające skórę. Podkład Bell dobrze sprawdzi się w redukcji niedoskonałości i oznak zmęczenia skóry, nadając jej zdrowego i świeżego wyglądu. Kosmetyk dostępny jest w 4 odcieniach.
Dowiedz się więcej