45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Alpragen

AlpragenAlpragen
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 16.83 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,5 mg, tabletki, 30 szt., 1 mg, tabletki, 30 szt., 0,25 mg, tabletki, 30 szt.
Działanie: przeciwlękowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Alpragen

 

Lek stosuje się przez krótki okres w leczeniu ciężkich zaburzeń lękowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.   Uwaga! Nie należy stosować leku Alpragen dłużej niż zalecił to lekarz i zazwyczaj nie dłużej niż 8-12 tygodni.Leczenie alprazolamem powinno być krótkotrwałe, ponieważ może prowadzić do uzależnienia. Nie należy stosować leku Alpragen u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Częste objawy niepożądane obserwowane na początku stosowania alprazolamu to: ospałość, senność, trudności z utrzymaniem równowagi (podobne jak przy upojeniu alkoholowym), odrętwienie emocjonalne, utrata czujności i koncentracji, stan splątania, zmęczenie, ból głowy, stan przedomdleniowy, zawroty głowy, skurcze mięśni, osłabienie mięśni, gwałtowne lub nieskoordynowane ruchy, podwójne widzenie lub niewyraźne widzenie, bezsenność (trudności z zasypianiem lub przerywany sen), nerwowość lub niepokój, dygotanie lub drżenie, utrata apetytu lub zmiana masy ciała. Objawy te zazwyczaj przemijają na dalszym etapie leczenia. Niezbyt często: niskie ciśnienie krwi, przyspieszone bicie serca, nudności i wymioty, zaparcia, biegunka, zwiększona ilość śliny, żółtaczka, nietrzymanie moczu, zmiana masy ciała, suchość w ustach, dygotanie lub drżenie, nieregularne miesiączki, zmiana popędu płciowego, zatkany nos, reakcje skórne, wysokie stężenie prolaktyny we krwi. Podobnie jak inne benzodiazepiny powoduje ryzyko przyzwyczajenia i uzależnienia (szczególnie u osób ze skłonnościami do nadużywania leków lub alkoholu). Po odstawieniu leku mogą wystąpić objawy zespołu abstynencyjnego.   Lek upośledza sprawność psychomotoryczną. Nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn po przyjęciu leku Alpragen.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na alprazolam, inne benzodiazepiny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, nużliwość mięśniową (miastenię), trudności z oddychaniem lub chorobę płuc, zespól bezdechy sennego, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, depresję lub zaburzenia lękowe związane z depresją, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz leki stosowane w zaburzeń lękowych, depresji oraz zaburzeń snu, leki stosowane w leczeniu zaburzeń chorób psychicznych, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpadaczkowe, leki przeciwalergiczne, leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych (ketokonazol, itrakonazol), cymetydynę (lek stosowany w leczeniu wrzodów żołądka), doustne środki antykoncepcyjne, diltiazem (stosowany w leczeniu dusznicy bolesnej i nadciśnienia), niektóre antybiotyki (np. erytromycynę), leki stosowane w leczeniu HIV (np. rytonawir), narkotyczne leki przeciwbólowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Uwaga! W przypadku planowanej operacji w znieczuleniu ogólnym należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Alpragen.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży nie należy stosować leku Alpragen bez omówienia z lekarzem możliwego ryzyka i korzyści związanych ze stosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Alpragen w czasie karmienia piersią.

Alpragen opinia
Alpragen opinie
Alpragen skład
Alpragen ulotka
Alpragen dawkowanie
Alpragen przeciwwskazania
Alpragen cena
czy Alpragen jest skuteczny
Alpragen zamienniki
Alpragen zamiennik
Alpragen odpowiednik
Alpragen tańszy zamiennik
Alpragen czy działa
nerwica stres lęki psychiatra leki na depresję choroby psychiczne ciężkie zaburzenia lękowe leki na lęki odczuwam lęki jakie leki stosować
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy na sen - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Alpragen

Dodano: 25 Lipiec 2015
Autor: Krzysztof
Ocena:
Doraźnie pomaga.W razie ataku niepokoju,lęku biorę pół najsłabszej tabletki i po godzinie jest lepiej.Uspokaja,wycisza,rozlużnia.Spoko,że nie usypia
Odpowiedź
Dodano: 17 Czerwiec 2015
Autor: Sandra_10
Ocena:
Moje koleżanka miała problemy ze sobą, często miała lęki, coś ją gnębiło i dokuczało. Po prostu siadła jej psychika. Stosowała ten lek i wydaje mi się, że zamiast jej pomóc pogłębiał jej chorobę. W sumie stosowała go przez miesiąc może to za krótki okres czasu. Cena jest niewielka więc można dać mu jeszcze szansę.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Alpragen

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach