45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Apap

ApapApap
(11 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: US PHARMACIA
Postać: tabletki
Cena: 3.70 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Ulotka
front z politura
Apap
Apap

Opis i skład produktu Apap

Apap, tabletki powlekane, 500 mg, 12 szt

Apapto lek o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, swoim działaniem nie obniża prawidłowej temperatury ciała.

Skład

1 tabletka powlekana zawiera:
substancję czynną: paracetamol 500 mg;
substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom usuwa on różnego rodzaju bóle, likwiduje również gorączkę, przy czym nie obniża prawidłowej temperatury ciała. Ból zaczyna ustępować już nawet po 15 minutach, a efekt ten potrafi utrzymać się nawet do 6 godzin.

Wskazania

W szczególności zaleca się stosować Apap w przypadku wystąpienia bólów, między innymi migrenybólów głowy, bólów kostno-stawowych, bólów menstruacyjnych, bólów mięśni, nerwobólów, bólów zębowych oraz gorączce.

Dawkowanie

Dorośli powinni przyjmować 1 do 2 tabletek w zależności od bólu w odstępach od 4 do 6 godzin, maksymalna dzienna dawka to 8 tabletek, natomiast dzieciom od 12 lat można podawać 1 tabletkę, maksymalnie 4 razy na dobę, w odstępach nie krótszych niż 4 godziny. Nie powinno się podawać dzieciom poniżej 12 lat.

W przypadku odczuwania bólu utrzymującego się dłużej niż 10 dni, a gorączki dłużej niż 3 dni, a także w przypadku odzuwania, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania:

Nie należy przyjmować leku jeśli:

  • wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku,
  • stosowane są inhibitory MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu,
  • występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, APAP może powodować działania niepożądane, które w przypadku doraźnego stosowania leku występują rzadko. Należą do nich:

  • zaburzenia hematologiczne: zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby pewnego rodzaju krwinek białych- granulocytów (do całkowi-tego ich braku włącznie);
  • reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa, wstrząs anafilaktyczny (jego objawy to: duszność, trudność w nabie-raniu powietrza w wyniku obrzęku krtani, trudność w wydechu, świst krtaniowy, świąd skóry i jej zaczerwienienie, ból głowy, uczucie "ucis-ku", zawroty głowy, przyspieszenie lub co rzadziej zwolnienie akcji serca, świąd, pokrzywka o różnym nasieleniu, rumień całego ciała, znacz-ne osłabienie, aż do utraty przytomności włącznie, w ciężkich przypadkach może zagrażać życiu);
  • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: ostra niewydolność wątroby, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.

W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych niż wymienione w ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi:

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie preparatu nie ma wpływu na sprawność psychomotoryczną.

Nie należy stosować preparatu jednocześnie z innymi lekami, które zawierają paracetamol, inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji), oraz do 2 tygodni od zakończenia ich przyjmowania oraz z zydowudyną (lek przecwwirusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV). Jeżeli nastąpi konieczność jednoczesnego stosowania doustnych leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny i izoniazydu (leki stosowane w le-czeniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, barbituranów (leki o działaniu uspokajającym i nasennym), diflunisalu (lek przeciwbólowy), sulfin-pirazonu (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej lub innych leków endukujących enzymy mikrosomowe wątroby w pierwszej kolejności należy skonsultować się z lekarzem, bowiem kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

 

 

 

Apap opinia
Apap opinie
Apap ulotka
Apap skład
Apap dawkowanie
Apap przeciwwskazania
Apap cena
Apap zamienniki
Apap zamiennik
Apap odpowiednik
Apap tańszy zamiennik
Apap czy działa
głowa na bóle mięśni na bóle stawów na bóle mięśni i stawów na ból zatok zatoki na ból zębów przeciwgorączkowe na gorączke temperatura wysoka tempertura ból gardła ból głowy
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy do loków - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Apap

Dodano: 17 Październik 2016
Autor: Ilona
Ocena:
Jeśli chodzi o apap to ma dość słabe działanie w przypadku gorączki lub bólu głowy, natomiast u mnie dobrze sprawdza się przy przeziębieniowych bólach mięśniowych.
Odpowiedź
Dodano: 20 Kwiecień 2016
Autor: Emila
Ocena:
Mój ginekolog zgodził się na te tabletki podczas ciąży. Oczywiście w małych ilościach i sporadycznie. Także ciesze się, że producent pomyślał również o słabszych lekach przeciwbólowych.
Odpowiedź
Dodano: 22 Sierpień 2015
Autor: kalor
Ocena:
nie polecam, nie działa, ale jest tak popularny, że chyba wszyscy to wiedzą, że działa tylko na minimalny ból
Odpowiedź
Dodano: 18 Sierpień 2015
Autor: Suzana
Ocena:
Kupuję chyba z przyzwyczajenia, bo wszędzie można je dostać, a że po środki przeciwbólowe sięgam jedynie w ostateczności, mam spory zapas. Ogólnie jestem z nich zadowolona, mnie pomagają.
Odpowiedź
Dodano: 13 Sierpień 2015
Autor: Kotka
Ocena:
Na słaby ból jest ok, ale na silny to potrzeba lepszego środka, bo ten nie daje sobie zupełnie rady
Odpowiedź
Dodano: 09 Sierpień 2015
Autor: Gosia
Ocena:
Stosuję je od zawsze, są tradycją rodzinną. Zawsze pomagają. Polecam
Odpowiedź
Dodano: 31 Lipiec 2015
Autor: Yetka
Ocena:
Normalnie placebo, trzeba sobie wmówić, że działa, bo sam w sobie nie pomaga na nic,
Odpowiedź
Dodano: 27 Maj 2015
Autor: maciek
Ocena:
Szkoda pieniędzy nie pomagają na żaden ból, lepiej zainwestować w lepszy środek, który pomoże w każdej sytuacji.
Odpowiedź
Dodano: 19 Maj 2015
Autor: Aśka
Ocena:
Tabletki stare jak świat :) na bóle głowy i brzucha w czasie menstruacji pomagają, nie ma wątpliwości, czy działa. Nie zmieniam.
Odpowiedź
Dodano: 06 Maj 2015
Autor: Synowa
Ocena:
Kupuję Apap zawsze mojemu teściowi, który twierdzi, że są to jedyne skuteczne tabletki. Kiedy ja postanowiłam zastosować według wskazań nie pomogły. Ale ważne ,że teściowi pomagają. Dziąłają i jest ok.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Apap

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach