45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

5 kardynalnych zasad, by nie dopuścić do infekcji intymnych.

5 kardynalnych zasad, by nie dopuścić do infekcji intymnych.5 kardynalnych zasad, by nie dopuścić do infekcji intymnych.

Każda kobieta, która choć raz zmagała się z infekcją intymną wie, jak uciążliwa i nieprzyjemna potrafi być to dolegliwość. Z danych statystycznych wynika, że tylko około 40% przedstawicielek płci pięknej w przypadku wystąpienia infekcji zgłasza się po pomoc do ginekologa. Pozostałe panie próbują wybrnąć z sytuacji na własną rękę. To błąd, bo nie wyleczony do końca stan zapalny może nieść za sobą dużo poważniejsze konsekwencje.

  • Co to jest infekcja intymna?

  • Jak sobie radzić z infekcjami intymnymi?

W przypadku infekcji intymnych znakomicie sprawdza się powiedzenie, że lepiej im zapobiegać niż leczyć. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych rad, które pozwolą skutecznie ustrzec się przed tego typu przypadłościami. Wystarczy sprawdzić i wcielić w życie!

  1. Zadbaj o prawidłową higienę.

    Musisz znaleźć złoty środek jeśli chodzi o mycie okolic intymnych. Zbyt częste zabiegi higieniczne nie są wskazane. Zaleca się robić to raz, dwa razy dziennie, częściej ewentualnie w trakcie miesiączki. Ważna jest technika. Trzeba się podmywać delikatnie, używając łagodnego mydła lub preparatu do higieny intymnej. Nie stosować gąbek lub myjek, bo są siedliskiem bakterii, lecz wyłącznie własnej czystej dłoni. Bezwzględnie należy wykonywać ruch od przodu do tyłu, gdyż inaczej można przenieść do pochwy bakterie z okolic odbytu.
  2. Zawsze osuszaj miejsca intymne.

    Bakterie i grzyby uwielbiają wilgotne środowisko, dlatego powinno się zadbać o to, by dobrze osuszyć zewnętrzne okolice pochwy. W tym celu najlepiej sięgnąć po chusteczki higieniczne, papier toaletowy lub papierowy ręcznik. Ale tu kolejna uwaga. Niech to będzie papier biały lub szary, koniecznie bezzapachowy, ponieważ barwniki i substancje zapachowe są sztuczne i mogą powodować podrażnienia.
  3. Noś odpowiednią bieliznę i ubrania.

    Bawełniana bielizna to podstawa. Tylko ona pozwala skórze prawdziwie oddychać, przepuszczając powietrze. Wszystkie syntetyczne tkaniny są w mniejszym lub większym stopniu nieprzepuszczalne. Niewskazane są stringi i bardzo kuse, koronkowe majtki, które nie są praktycznie żadną barierą dla bakterii. Poza tym na noc najlepiej nie zakładać bielizny i spać w koszulce, zamiast piżamy, by skóra okolic intymnych mogła swobodnie pooddychać. Pamiętaj również, że noszenie zbyt obcisłych spodni sprzyja infekcjom intymnym.
  4. Nie uzależniaj się od tamponów.

    Wiele kobiet przyznaje, że od kiedy spróbowało używać tamponów, już się z nimi nie rozstaje podczas miesiączki, gdyż dają dużo większy komfort niż tradycyjne podpaski. Specjaliści radzą jednak, aby nie stosować ich nieprzerwanie, gdyż po pierwsze bakterie dostają się do wnętrza pochwy podczas aplikacji, po drugie wkładanie i wyjmowanie tamponu może spowodować mikrouszkodzenia, a po trzecie tampony zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. zespołu wstrząsu toksycznego, który może nawet prowadzić do śmierci.
  5. Nie rób całkowitej depilacji miejsc intymnych.

    W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie braku depilacji okolic intymnych. Istnieje społecznie utrwalone przeświadczenie, że nieogolone kobiece krocze jest passe. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że owłosienie w miejscach intymnych ma swój cel. Włosy zatrzymują chorobotwórcze bakterie, więc jeśli się ich zupełnie pozbywamy, niejako zapraszamy infekcje do swojego wnętrza.
stan zapalny infekcja problemy kobiece infekcje intymne
Komentarze
Dodano: 09 Październik 2015
Autor: Mary99
Ocena:
spoko artykuł. Znacie lactacyd? stosował ktoś
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach