Kurze łapki to zjawisko, z którym prędzej czy później wszyscy się zetkniemy. Brak wiedzy zapędza nas pod drzwi gabinetów medycyny estetycznej, rozwiązania problemu zdarza się nam upatrywać w botoksie. Tymczasem ulgę przynieść mogą łagodne, domowe zabiegi pielęgnacyjne.
Na powstawanie charakterystycznych zmarszczek w okolicy oczu jesteśmy narażeni z chwilą gdy przekroczymy 25. rok życia. Choć nie jest możliwe ich zupełne wyeliminowanie, dzięki starannej pielęgnacji mogą być dużo mniejsze. Istotne są nie tylko profesjonalne kosmetyki, ale również czynniki, takie jak wypoczynek, sen, dieta czy aktywność fizyczna.
Co to są kurze łapki?
Jak zrobić maseczkę z awokado?
Przedstawiamy 6 maseczek, które pozwolą na dłużej zatrzymać młody wygląd.
Zielona herbata
Napar z zielonej herbaty zadziała od wewnątrz. Pijmy go codziennie, dzięki czemu zyskamy lepszą jędrność skóry i będziemy przeciwdziałać zmarszczkom. Skuteczną walkę ze starzeniem zawdzięczamy polifenolom.
Zieloną herbatę możesz wykorzystać także do przygotowania maseczki. Zaparz 4 łyżki herbaty. Po ostudzeniu nasącz nią waciki kosmetyczne i pozostaw na twarzy na 15 minut.
Receptura z awokado
Rozdrabniamy awokado, nanosimy na twarz. Po upływie kwadransa zmywamy z powierzchni twarzy.
Owoc ten zawiera składniki mineralne, witaminy oraz tłuszcze, które przyczynią się do rozświetlenia cery. Awokado wspomoże elastyczność, dzięki czemu odroczy w czasie proces tworzenia zmarszczek.
Ogórek dla pielęgnacji
Skrojone plasterki ogórka trzymamy na powiekach do 20 minut.
Ogórek jest cenionym warzywem w walce z kurzymi łapkami, ponieważ przeciwdziała odwodnieniu skóry, łagodzi zmarszczki, opuchliznę i stan zapalny.
Masło shea
Masło shea najlepiej jest rozprowadzać przed snem na cerze, dzięki czemu po przebudzeniu będzie bardziej elastyczna i wygładzona.
Młodszy wygląd jest możliwy, dzięki witaminie A, która tradycyjnie jest wykorzystywana w walce z przedwczesnym starzeniem skóry. Na dodatek, masło shea jest naturalnym środkiem nawilżającym.
Gotowana maseczka
Zagotuj 4 łyżki oliwy wraz z 2 żółtkami. Kiedy papka ostygnie, rozprowadź ją na twarzy.
Żółtko jest bogate w lecytynę oraz witaminy A, B1 i B2, nawilża, ujędrnia, wspomaga odnowę skóry. Natomiast oliwa z oliwek nawilża i łagodzi podrażnienia.
Maseczka z użyciem papai
Papaję kroimy na kawałki, a następnie rozgniatamy widelcem wraz z odrobiną cukru. Tak przygotowaną maseczkę pozostawiamy na skórze do czasu, aż wyschnie. Twarz oczyszczamy wyłącznie przy użyciu ciepłej wody.
Papaja jest bogata w witaminę C, a dodatkowo zawiera enzymy, które wspomagają złuszczanie martwego naskórka. Cukier służy za naturalny kwas glikolowy, który wspomaga zdrowie skóry.
Co o tym sądzisz?