45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Orzechy włoskie na mózg, urodę i krążenie. Zdrowie zamknięte w łupinie

Orzechy włoskie na mózg, urodę i krążenie. Zdrowie zamknięte w łupinieOrzechy włoskie na mózg, urodę i krążenie. Zdrowie zamknięte w łupinie

Zdecydowanie warto dodać orzechy włoskie do swojej diety – i to nie tylko raz na jakiś czas. Ich obecność sprawi, że twój mózg szybko zacznie funkcjonować lepiej i sprawniej. Oprócz tego, mają świetny wpływ na cerę, leczenie żylaków, problemów żołądkowych i cały układ krążenia. Niektórzy badacze określają je mianem najzdrowszego gatunku orzechów. Wszystko to dzięki cennym substancjom w składzie: kwasom omega-3, witaminom z grupy B, czy błonnikowi pokarmowemu.

Dla osób na diecie odchudzającej zniechęcający do jedzenia orzeszków może być fakt, że spożycie kilku z nich ma tyle kalorii, co tłusty, słodki wyrób z piekarni. Jednak obecne w nich pełnowartościowe białko i dobre tłuszcze sprawiają, że również osoby odchudzające się powinny po nie sięgać. Jedzenie ich dwa razy na tydzień, w ilościach nie większych niż 100gram, nie spowoduje przybrania na wadze, a wręcz przeciwnie – może nas uchronić przed odkładaniem zbędnego tłuszczyku. Dietetycy zalecają je jako zamiennik dla niezdrowych przekąsek. Orzechy to sycący i bardzo istotny element każdej zdrowej, rozsądnej diety, ponieważ oddziałują na wiele elementów i procesów w naszym organizmie.

  • Jakie właściwości mają orzechy włoskie?

  • Na co są dobre orzechy?

Skład i właściwości orzechów włoskich

W ich składzie znajdują się cenne antyoksydanty, w tym witaminę E, która nazywana jest „witaminą młodości” i doskonale oddziałuje np. na nasz układ krwionośny. Oto najważniejsze powody, dla których warto regularnie spożywać orzechy włoskie:

  1. Usprawniają działanie systemu nerwowego i pracę mózgu. Dzieje się tak głównie dzięki wysokiej zawartości fosforu, miedzi i kwasów omega-3, które są niezbędne do tworzenia komórek mózgowych. Właśnie dlatego będą zdrową przekąską dla wszystkich osób pracujących umysłowo i uczących się, np. dla studentów w czasie sesji. Oprócz tego, zawartość kwasu foliowego i magnezu powoduje, że zaleca się je osobom zestresowanym, cierpiącym na bezsenność, przemęczonym. Składniki te wzmacniają nasz układ nerwowy.
  2. Mają dobry wpływ na wygląd. Wyciąg z orzechów włoskich często dodaje się do kosmetyków dla cery trądzikowej (ze względu na zawartość cynku), a także tych odbudowujących, przeciwzmarszczkowych i nawilżających. Co więcej, znajdziemy je w szamponach, płukankach i odżywkach do włosów, ponieważ powstrzymują przetłuszczanie się i łupież, oraz przedłużają kolor włosów farbowanych.
  3. Pomogą na kłopoty z żołądkiem i układem krążenia. Pozytywny wpływ na układ pokarmowy wiąże się z właściwościami bakteriobójczymi. Orzechy włoskie odtruwają, likwidują grzyby, działają przeciwzapalnie. Szczególnie pomocna będzie nalewka z zielonych orzechów. Ten typ orzechów będzie także doskonałą ochroną dla układu krążenia, gdyż zmniejszają ryzyko powstawania zakrzepów, nadmiaru odkładania się złego cholesterolu, a nawet rozszerzają naczynia krwionośne i zapobiegają zawałom serca. Nie bez powodu wyciąg z orzecha włoskiego znajdziemy również w wielu preparatach na żylaki i hemoroidy.
odchudzanie układ krążenia układ nerwowy problemy żołądkowe
Komentarze
Dodano: 09 Listopad 2016
Autor: Asiulek
Ocena:
Mi w ogóle orzechy po rozłupaniu swoim wyglądem przypominają mózg, dlatego mama zawsze mi mówiła, że będę od nich mądrzejsza.
Odpowiedź
Dodano: 26 Październik 2016
Autor: Liliana
Ocena:
Bardzo lubię te orzechy i cieszę się, że są takie zdrowe.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach