45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Poznaj 10 ziół dla wzmocnienia Twoich włosów!

Poznaj 10 ziół dla wzmocnienia Twoich włosów!Poznaj 10 ziół dla wzmocnienia Twoich włosów!

Z osłabionymi włosami zdarza nam się zetknąć w różnym wieku, problem ten dotyczy także dzieci. Poza stosowaniem odżywek, witamin i odpowiednich szamponów, doskonałe rezultaty może przynieść ziołolecznictwo.

Przekonaj się, które z ziół wzmocnią Twoje włosy!

  • Czy rozmaryn lekarski działa na włosy?

  • Jakie są przyczyny osłabienia włosów?

Przyczyny osłabienia włosów

Za osłabienie i nadmierne wypadanie włosów odpowiedzialne mogą być niewłaściwe nawyki żywieniowe, które prowadzą do niedostatku składników odżywczych, takich jak białko, witaminy i minerały. Równie często winne jest palenie papierosów, anemia, nerwice, hormony oraz predyspozycje genetyczne. Włosy gubimy, także na skutek chorób, bądź zażywania niektórych leków.

Czym wzmacniać włosy?

  • Rozmaryn lekarski - wyciąg olejowy z tej rośliny jest zalecany przez wzgląd na swe właściwości ściągające i aseptyczne. Ponadto ułatwia regenerację komórek skóry głowy, niweluje podrażnienia, oczyszcza. Pobudza krążenie, dzięki czemu cebulki są odżywione. Łagodzi problem przetłuszczania się włosów. Musimy jednak liczyć się z tym, że lekko przyciemni ich kolor.
  • Lawsonia bezbronna (henna) - barwi i odżywia, co sprawia, że włosy stają się silniejsze i mniej są podatne na szkodliwe skutki zanieczyszczeń powietrza. Co ciekawe, henna stabilizuje funkcjonowanie gruczołów łojowych w skórze głowy.
  • Brzoza brodawkowata - wykazuje właściwości ściągające i przeciwzapalne. Przywraca włosom połysk. Stosować można płukanki zarówno z jej liści, jak i kory, a także sok.
  • Pokrzywa - ma działanie oczyszczające i ściągające. Jest polecana osobom z nadmiernym przetłuszczaniem włosów, bowiem stabilizuje pracę gruczołów łojowych. Ma zbawienny wpływ na ukrwienie skóry głowy i cebulki włosów. Wpływa przeciwzapalnie, zwalcza łupież, pogłębia odcień włosów.
  • Żeń-szeń - przeciwdziała łysieniu, ponieważ oddziałuje dobroczynnie na ukrwienie skóry głowy i funkcje jej komórek, a także sprawia, że struktura włosów jest wzmocniona.
  • Łopian pajęczynowaty i mniejszy - obydwa zwalczają łupież i zapobiegają utracie włosów. Wskazany jest świeży sok z ich korzeni, a także ekstrakty olejowe i alkoholowe.
  • Chmiel zwyczajny - w płukaniu włosów piwem po ich umyciu możemy dojrzeć sens, tym większy, gdy dowiemy się, że leczy problem łojotokowego zapalenia skóry, ma właściwości przeciwzapalne i wzmacniające.
  • Tatarak zwyczajny - zapobiega łupieżowi i łojotokowi, odżywia i pobudza ukrwienie skóry.
  • Czarna rzodkiew - świeżo utarty jej korzeń zapobiega utracie włosów, gdyż stymuluje krążenie skóry, a ponadto regeneruje cebulki włosowe.
  • Mydlnica lekarska - usuwa łupież i łojotok.
włosy wypadanie włosów wzmacnianie włosów suche włosy zniszczone włosy przesuszone włosy co przesusza włosy zioła dla wzmocnienia włosów jak odżywić włosy
Komentarze
Dodano: 08 Lipiec 2016
Autor: julka
Ocena:
mi pomagają tabletki z pokrzywą i skrzypem, ale musiałam je długo brać by uzyskać dobre efekty
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach