Każdemu mężczyźnie może się przytrafić uwiąd, jednak istnieje wiele sposobów aby zapobiegać temu zjawisku. Zarówno mężczyzna może mieć na to wpływ jak i kobieta. Według statystyk problemy z erekcją mogą występować nawet w co piątym zbliżeniu seksualnym, tym samym oznacza to, że każdy mężczyzna przynajmniej raz w życiu zawiódł w łóżku tym, że jego penis nie był w stanie się unieść.
Kiedy po raz pierwszy pojawia się ten problem mężczyzna jest zaskoczony, zawstydzony oraz wściekły. Wtedy albo unika seksu jak tylko to możliwe, albo zmienia intensywnie kobiety z którymi uprawia seks aby wykazać przed samym sobą, że to nie była jego wina. Każdemu można pomóc na różne sposoby. Natomiast trzeba przyjrzeć się faktowi, ze przyczyny uwiądu są inne w innym wieku.
Jak sobie radzić z problemami erekcji?
Co powoduje problemy z erekcją?
Musimy przede wszystkim wyjaśnić na czym polegają zaburzenia wzwodu. Gdy występuje niemożność uzyskania erekcji lub nie można utrzymać jej wystarczająco długo aby stosunek mógł się zakończyć, można to nazwać zaburzeniami wzwodu. Właściwy problem zaczyna się jednak dopiero wtedy gdy więcej niż 70 % prób kończy się fiaskiem, i utrzymuje się ten stan przez dłuższy czas.
Z tym problemem na całym świecie zmaga się mniej więcej 150 000 000 mężczyzn, tylko w Polsce około 1 500 000, a i tak połowa z nich nie podejmuje się konsultacji lekarskiej.
Przyczyną problemu występującego u młodego około 20. letniego mężczyzny jest zwykle stres. Czasem podczas pierwszego stosunku, lub stosunku z nową dziewczyną, stres, napięcie i strach okazują się być tak silne, że erekcja maleje lub w ogóle zanika, drugim czynnikiem niepowodzeń w tym wieku są wszelkiego rodzaju używki - papierosy, alkohol, narkotyki, sterydy oraz anaboliki. Jeżeli te problemy pojawiają się jedynie podczas współżycia, należy uzbroić się w cierpliwość, zarówno kobieta jak
i mężczyzna powinni się przyłożyć i odbyć stosunek bez presji. Oczywiście nie zaszkodzi mniejsza liczba wypitych piw czy wypalonych papierosów.
Jeśli młody mężczyzna ma wzwody nocne i w trakcie masturbacji, a problem pojawia się tylko podczas współżycia, to prawdopodobnie zaburzenia mają charakter nerwicowy. Jedynym lekarstwem jest cierpliwość. Stosunek powinien odbywać się bez pośpiechu i presji, że „musi wyjść”. Pomocne jest ograniczenie wypalanych papierosów i liczby wypijanych piw.
Mężczyzna po trzydziestce najczęściej ma problemy tego typu ze względu na nerwicę, przemęczenie fizyczne i psychiczne, często również nadwaga, zły nastrój lub kłopoty w pracy szybko przekładają się na problemy w łóżku. Co wtedy robić?
Może pomóc spokój i czas. Warto także pomyśleć nad jakimś urozmaiceniem w łóżku, być może wzajemne zaspokajanie się poprzez masturbację lub seks oralny was usatysfakcjonują do czasu powrotu sprawności seksualnej. Warto też przeprowadzić z partnerem rozmowę na temat tego, że nie musi czekać ze swoim na Twój orgazm. Czasem opłaca porządny wypoczynek. Można oczywiście korzystać dodatkowo wspomagająco z suplementów diety, które są dostępne w bardzo szerokiej ofercie.
Po czterdziestce z wiekiem obniża się w szybkim tempie wydzielanie testosteronu, który jest w głównej mierze odpowiedzialny za sprawność seksualną. W wieku 50. lat pojawiają się schorzenia, które swoim charakterem osłabiają znacząco potencję, a mężczyzna zażywa spore dawki leków.
Czasem konieczna okazuje się być wizyta u lekarza – urologa, internisty, endokrynologa, seksuologa, często przydatna może się okazać nawet wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Zwykle badania wystarczą aby poznać główną przyczynę zaburzeń i określić możliwość ich leczenia. Jeżeli okaże się, że niemoc wywołują leki - ich zmiana znacznie poprawia sytuację.
Co o tym sądzisz?