45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Sałata, kabaczek, pomidor... dieta warzywna wg dr Dąbrowskiej.

Sałata, kabaczek, pomidor... dieta warzywna wg dr Dąbrowskiej.Sałata, kabaczek, pomidor... dieta warzywna wg dr Dąbrowskiej.

Dieta opracowana przez doktor Dąbrowską jest składającym się z dwóch etapów programem odchudzania. Jej głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn oraz przywrócenie jego równowagi wewnętrznej. Dieta opiera się na jedzeniu warzyw i owoców w małych ilościach.

Dla kogo?
Zrzucanie zbędnych kilogramów jest „efektem” ubocznym diety dr Dąbrowskiej. Jej głównym założeniem jest oczyszczenie organizmu i przywrócenie mu równowagi. Dlatego dieta ta jest odpowiednia dla wszystkich, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami oraz dla tych, którzy mają problemy z nadwagą. Najwięcej korzyści z tej diety mogą osiągnąć osoby:

  • Co leczy dieta Dąbrowskiej?

  • Jakie są etapy diety Dąbrowskiej?

  • z tzw. problemem metabolicznym X. Dotyczy on osób z otyłością, nadciśnieniem, obrzękami, cukrzycą typu 2, chorobą wieńcową oraz zakrzepicą
  • o osłabionej odporności
  • z problemami o charakterze hormonalnym
  • ze schorzeniami neurologicznymi

Dieta pozwala wzmocnić ogólną kondycję, daje więcej energii, wpływa na polepszenie jakości snu, odmłodzenie, poprawia pamięć, kojarzenie, nastrój. Po jej zakończeniu poprawia się funkcjonowanie najważniejszych układów organizmu: nerwowego, immunologicznego oraz hormonalnego.

Pierwszy etap: odtruwanie. Co można jeść.
Etap pierwszy trwa od kilku dni do kilku tygodni (10-40 dni zwykle). Dzienna porcja kalorii to około 600. W tym czasie można jeść tylko warzywa niskoskrobiowe z gatunków: korzeniowe (marchew, buraki, rzodkiew), kapustne (kalafior, brokuły), cebulowe (cebula, por), liściaste (sałata, zioła), dyniowate (kabaczek, ogórki), psiankowate (pomidory, papryka) i niskocukrowe owoce: jabłka, grejpfruty, jagody oraz cytryny.
Warzywa najlepiej jeść na surowo w formie sałatek lub surówek. Można je również ugotować i jeść w postaci zupy, leczo, bigosu. Nie wolno dodawać wówczas śmietany, tłuszczu czy jogurtu. W tym okresie należy pić dziennie 2-3 litry płynów: wodę, soki warzywne, owocowe, herbaty ziołowe i owocowe.
Na tym etapie mogą pojawić się krótkotrwałe kryzysy, które wynikają z odtruwania organizmu. Osoby, które stosują tę kurację mogą czuć się osłabione, mogą wystąpić bóle głowy, nudności, wymioty lub biegunka. Kryzys może trwać maksymalnie do 3 dni.

Etap drugi: wychodzenie z diety. Co można jeść.
Wychodzenie z diety powinno trwać tyle co pierwszy etap lub nawet dłużej. Po zakończonym oczyszczaniu należy zmienić swoje nawyki żywieniowe i przejść na zdrową, zbilansowaną dietę. Powinna ona opierać się na warzywach, owocach z pierwszego etapu, ale również na innych owocach i warzywach, kaszach, ziarnach, chlebie razowym, orzechach, produktach mlecznych.

Czego unikać
Odradza się spożywania produktów wysoko przetworzonych z dużą ilością konserwantów: słodyczy, dżemów, produktów z białej mąki, żółtego sera, mięsa, kiełbasy i kabanosów, kawy, herbaty, alkoholu, napojów gazowanych, słonych przekąsek, produktów sztucznie barwionych oraz żywności w proszku.

Zaletą diety jest to, że nie towarzyszą jej ssanie w żołądku, drżenie rąk oraz senność. Konieczność chrupania i długiego przeżuwania produktów sprawia, że posiłki trwają długo i mamy wrażenie, że ciągle jemy. Dlatego też nie mamy ochoty na przegryzanie między posiłkami.

dieta dieta odchudzająca dieta oczyszczająca dieta warzywna dieta dąbrowskiej dieta na odchudzanie
Komentarze
Dodano: 21 Czerwiec 2016
Autor: Magdalena
Ocena:
No dieta dabrowskiej zaciekawiła mnie, jest sezon więc nie byłoby problemu ze zdobyciem świeżych warzyw i owoców.
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach