45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zabezpieczenie w seksie nie tylko dla kobiety - antykoncepcja dla mężczyzny

Zabezpieczenie w seksie nie tylko dla kobiety - antykoncepcja dla mężczyznyZabezpieczenie w seksie nie tylko dla kobiety - antykoncepcja dla mężczyzny

W zdecydowanej większości przypadków antykoncepcja jest po stronie kobiety. Wiąże się to z tym, że mają one znacznie większy wybór w formach zabezpieczeń przed niechcianą ciążą. Dla mężczyzna tych metod jest znacznie mniej. Nie oznacza to jednak, że nie warto z nich korzystać. Jest ich kilka – poniżej ich zalety i wady.

  • Jakie są metody antykoncepcji dla mężczyzn?

  • Czy prezerwatywy są skuteczne?

  • Prezerwatywa.
    Jest to najpopularniejsza forma zabezpieczenia dla mężczyzn. Obecnie na rynku jest bogaty wybór przeróżnych rodzajów prezerwatyw, wśród których można wybrać tę, którą będzie najbardziej odpowiednia. Ich ciekawe formy, kształty i kolory są również miłym akcentem w sypialni urozmaicającym pożycie. Prezerwatywa jest barierą dla plemników, dzięki temu umożliwia odbycie pełnego stosunku seksualnego bez wprowadzenia nasienia do dróg rodnych kobiety. Plusem jest z pewnością ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dodatkową zaletą jest ich ogólna dostępność i przystępna cena przy szerokim wyborze. Minus? Niski wskaźnik Pearla. Przy prezerwatywie wynosi on zaledwie 3. Podczas stosunku może dojść do pęknięcia, może się również zsunąć z penisa. Wadą często wymienianą przez mężczyzn jest odczuwany dyskomfort (wadę tę wymieniają również same kobiety) oraz konieczność przerwania stosunku na czas założenia prezerwatywy.
  • Stosunek przerywany.
    Całkowicie naturalna metoda antykoncepcji, która polega na przerwaniu stosunku seksualnego tuż przed ejakulacją tak, by wytrysk nasienia nastąpił na zewnątrz dróg rodnych kobiety. Metoda ta jest powszechnie znana i stosowane, jednak często nieskuteczna. Wynika to z faktu, że plemniki znajdują się nie tylko w spermie mężczyzny, ale również w tzw. preejakulacie, czyli wydzielinie wydobywającej się z członka mężczyzny podczas aktu seksualnego. Należy tu również zaznaczyć, że metoda ta wiąże się z dużym dyskomfortem dla obojga partnerów. Może to nawet prowadzić do zaburzeń seksualnych o podłożu nerwicowym. Mogą one przyczynić się do nieosiągania satysfakcji z seksu. Wadą jest również tutaj brak ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.
  • Wazektomia.
    Jest to zabieg, który polega na swego rodzaju sterylizacji mężczyzny. Podczas zabiegu przecina się lub podwiązuje nasieniowody u mężczyzny tak, by sperma wydostająca się z członka w trakcie wytrysku, nie zawierała plemników. Rozróżniamy dwa rodzaje wazektomii. 1. WBS, czyli wazektomia bez skalpela. Polega na rozwarstwieniu skóry bez zakładania szwów. 2. Total Vasectomy – na nasieniowód zakłada się nierozpuszczalne szwy, następnie wycina się kilka milimetrów nasieniowodu i zasklepia się ujścia nasieniowodów. Aktualnie wazektomia jest najbardziej skuteczną formą antykoncepcji dla mężczyzny (oprócz całkowitej wstrzemięźliwości). Wykazuje ona nawet 99,9 % skuteczności. W wadach należy wymienić ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz możliwość wystąpienia powikłań, choć jest to ryzyko minimalne: zapalenie najądrza lub jądra, reakcje prowadzące do wielu chorób jak miażdżyca, stwardnienie rozsiane. Przeprowadzony zabieg wazektomii jest odwracalny, jednak wiąże się to z bardzo kosztowną operacją i nie zawsze zakończony jest sukcesem. Z tego tez względu, na metodę tę powinni zdecydować się mężczyźni, którzy nie będą mogli mieć w przyszłości dzieci.
antykoncepcja bezpieczny seks zabezpieczenie dla mężczyzny antykoncepcja dla mężczyzny
Komentarze
Dodano: 13 Marzec 2016
Autor: Jacek
Ocena:
Jestem ponad rok od wykonania zabiegu i to jest to, pełna wygoda w sypialni po prostu człowiek nie mysli o dniach płodnych o wykupowaniu recept czy żona o wizycie u ginekologa.Sam zabieg bezbolesny 20 min.ale trochę kosztowny 2000zł (za spokój na całe życie.)
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach