45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Ziołowe antydepresanty. Z nimi możesz pozbyć się problemu!

Ziołowe antydepresanty.  Z nimi możesz pozbyć się problemu!Ziołowe antydepresanty. Z nimi możesz pozbyć się problemu!

Ziołowe antydepresanty stosowane są w łagodnych stanach nerwicy i depresji. Są to popularne suplementy zawierające głównie wyciągi z korzenia żen –szenia lub z ziela dziurawca zwyczajnego. Mają działanie pobudzające i psychoatywizujące. Naturalne metody walki z zaburzeniami emocjonalnymi są dobrym rozwiązaniem szczególne w początkowych fazach choroby.

  • Jakie właściwości ma dziurawiec?

  • Jakie właściwości ma korzeń żeń-szenia?

Ziołowe preparaty dostępne są różnych postaciach: herbatki do zaparzania, tabletki ziołowe, olejki, nalewki, a nawet jako „gumy” do żucia.
Lecznictwo oparte na ziołach ma bardzo wiele osiągnięć w leczeniu zaburzeń emocjonalnych. Zalecane są w pomocniczym łagodzeniu objawów umiarkowanej depresji.

Ziele dziurawca.

Dziurawiec zwyczajny to powszechnie znana roślina, z której otrzymywany jest surowiec w postaci ziela. Zawiera wiele ważnych składników niezbędnych w leczeniu problemów emocjonalnych, są to m.in. hyperycyna, rutyna, kwercetyna, witaminy A i C, olejki eteryczne. Przede wszystkim hamują one rozkład neurowskaźników odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowego „postrzegania świata” i nie uleganie bodźcom, które prowokują mózg do poddania się i pokazana swojej słabości.
Oprócz głównego przeznaczenia dziurawca stosowany jest również w leczeniu zaburzeń snu, migrenie, poprawia pracę układu trawiennego działając jak środek detoksykacyjny, posiada właściwości przeciwzapalnie.
Ziele dziurawca nie jest  tylko jednynym składnikiem leczniczych preparatów ale często wchodzi w skład wielu ziołowych mieszanek. Należy jednak podczas stosowania suplementów z dziurawcem zachować pewną ostrożność – powoduje większą wrażliwość skóry na słońce dlatego powinno się unikać w tym czasie dłuższego pobytu na słońcu. Przeciwwskazane jest także korzystanie z solarium.

Korzeń żeń-szenia.

Żeń-szeń to roślina pochodzenia chińskiego. Chińczycy często po nią sięgają gdyż jest u nich niezwykle popularna i stosowana w medycynie od ponad 4000 lat.
Działania lecznicze żeń-szenia, a dokładniej wyciągu z korzenia żeń-szenia nie przypadkowo znalazły zastosowanie w leczeniu nerwicy i stanów depresyjnych. Działa psychoaktywizująco, poprawia pamięć i koncentrację, dodaje energii przez co częściej odczuwamy pozytywne bodźce motywujące nas do działania i nie popadania w stany lękowe i melancholijne. Zwiększa także odporność na stres, poprawia działanie układu immunologicznego.
O żeń–szeniu można mówić dużo i tylko dobrze. Do innych działań ziela można zaliczyć pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej, odtruwanie i wzmacnianie organizmu. Wykazuje co ważne działanie przeciwmiażdżycowe oraz obniża stężenie glukozy we krwi.

Korzeń żeń-szenia jest dostępny w licznych preparatach złożonych i mieszankach ziołowych. Można go zdobyć także w postaci suszonego korzenia, z którego pozyskuje się napar. Suszone korzenie są podobne do gumy więc można je żuć.
Warto wspomnieć, że wyciąg z żeń–szenia jest częstym i honorowym gościem w napojach energetyzujących (podaje energii i wspomaga koncentrację), a także co jest istotne dla mężczyzn – poprawia sprawność seksualną i wydłuża czas erekcji.

Powinno się jednak pamiętać, że stosowanie leków ziołowych wymaga powiadomienia lekarza, pomimo, że suplementy na bazie ziół uchodzą na bezpieczne.
Należy zachować ostrożność przy przyjmowaniu jednocześnie preparatów ziołowych i leków farmakologicznych.

 

depresja stany lękowe zaburzenia emocjonalne korzeń żeń-szenia dziurawiec zwyczajny neriwca zioła na bezsenność

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach