45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zwiastuny porodu - czy to już? Sprawdź kiedy wyruszyć do szpitala!

Zwiastuny porodu - czy to już? Sprawdź kiedy wyruszyć do szpitala!Zwiastuny porodu - czy to już? Sprawdź kiedy wyruszyć do szpitala!

Poród można przewidzieć po charakterystycznych symptomach. Niekiedy występują wszystkie na raz, jednak zaalarmować nas mogą, też nieliczne z nich. Na dwa dni przed porodem często pojawia się niepokój, złość, skrajność od niedoboru energii, aż po tryskanie siłami witalnymi. Ponieważ musisz oszczędzać siły na czas porodu, nie powinnaś im ulegać.

  • Jakie są objawy porodu?

  • Czy skurcze oznaczają poród?

Twoje dziecko z pewnością nie będzie tak ruchliwe, jak dotychczas, z uwagi na ograniczone miejsce. Co jeszcze informuje nas, że poród jest tuż, tuż?

Zwiastuny porodu

  • Brzuch jest niżej, niż przedtem, ponieważ obniża się dno macicy będące jej najwyżej położoną częścią. Stan ten powinien mieć miejsce na kilka dni, godzin, a nawet do czterech tygodni przed porodem. W związku z tym zaczerpywanie oddechów stanie się łatwiejsze.
  • Tępy ból pleców, pachwin i ud wynika z uciskania główki dziecka w kanale rodnym na nerwy. Niekiedy występuje ból brzucha charakterystyczny dla miesiączki.
  • Zdarzają się wymioty i biegunka. To zupełnie naturalne, że organizm sam może próbować się oczyścić na poród, czemu czasem towarzyszy spadek wagi do kilograma.
  • Nie powinien być dla ciebie zaskoczeniem śluz o kolorze różowawym lub bezbarwny występujący w dużych ilościach.
  • Czasem odczucie głodu potęguje się, gdyż ciało domaga się energii do porodu, lecz bywa również, że przyszła mama nie jest w stanie nic przełknąć.
  • Plamki krwi pojawiają się na kilka godzin wcześniej, wskutek rozwierania oraz skracania szyjki macicy.
  • Odejście wód płodowych rozwiewa wszelkie wątpliwości, co do tego, iż poród zaczął się na dobre. Następuje to podczas silnych skurczów macicy, a czasem przed nimi.
  • Natomiast regularnie występujące skurcze powinny postawić cię na baczność. Zwykle wychodzą z górnej części brzucha, rozciągają się ku dołowi pleców. Z czasem stają się coraz silniejsze. Na początku trwają od 15 do 30 sekund, pojawiają się maksymalnie co 20 minut, po czym wydłużają się do półtorej minuty, a odstępy między nimi wynoszą pięć minut. Pojawiają się niezależnie od pozycji, jaką przyjmujesz, także gdy chodzisz. Ich siła uniemożliwia rozmowę przez telefon.

Czas w drogę?

Nie musisz się przejmować na zapas, lekarz powie, kiedy powinnaś wyruszyć do szpitala. Na ogół zaleca się zaczekać do momentu, aż skurcze zaczną trwać minutę i będą występować z 5-7 minutowymi przerwami.

Naukowcy z Yale poddali badaniom mechanizm uruchomiający przebieg porodu. Okazuje się, że część z nas ma genetyczne skłonności do występowania przedwczesnych porodów. Zapytaj mamę i bacię, jak u nich przebiegał poród, dzięki czemu prawdopodobnie dowiesz się, czego możesz się spodziewać.

ciąża poród objawy porodu kiedy jechać do szpitala kiedy zaczyna się poród symptomy porodu czy to poród

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach