45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Żylaki nóg? To żaden problem

Żylaki nóg? To żaden problemŻylaki nóg? To żaden problem

Uwielbiasz chodzić w sukienkach i pokazywać nogi? Z pewnością więc obawiasz się o żylaki, a to właśnie kobiety są na nie narażone. Za powstawanie żylaków odpowiedzialny jest kobiecy hormon – estrogen, który "rozpycha" żyły, przez co na nogach tworzy się siateczka widocznych naczyń krwionośnych. Pojawiające się „pajączki” zniechęcają do noszenia spódnic i sukienek. Sprawdź jak można sobie poradzić z tym problemem, aby nigdy u Ciebie nie wystąpił.

  • Jak radzić sobie z żylakami?

  • Czy obcasy powodują żylaki?

1. Dbaj o linię. Pamiętajmy, że nogi dźwigają nasze ciało. Jeżeli będziemy więc ważyć więcej kilogramów niż powinniśmy, nogi mają do czynienia z dodatkowym obciążeniem. Nie bez przyczyny żylaki pojawiają się u kobiet w ciąży, które dźwigają ciężar brzucha. Dlatego też walka z żylakami może być skutecznym dopingiem w walce z nadwagą.

2. Stopy w górę, gdy bolą nogi. Jeżeli po ciężkim dniu czujemy, że nogi nas bolą i są opuchnięte, ułóżmy je powyżej poziomu ud. W takiej pozycji krew z obciążonych dolnych części nóg spłynie w kierunku serca.

3. Dieta bogata w witaminę C i witaminę P (rutynę). Te dwie witaminy pomagają wzmocnić ściany naczyń krwionośnych, wpływają na poprawę krążenia oraz działają przeciwzapalnie. Witaminę C znajdziemy w brokułach, kiwi, czerwonej papryce oraz w pomidorach. Rutyna jest w kaszy gryczanej, cytrynie, cebuli i marchwi. Herbatki z mniszka lekarskiego oraz pokrzywy pomogą dodatkowo uelastycznić żyły.

4. Aktywność fizyczna. Jest to najlepszy i najprostszy sposób ochrony przed żylakami. Ćwiczenia najlepsze dla naszych żył nie są gwałtowne, nie obciążają stawów, są rytmiczne. Dlatego najlepiej sprawdzi się jazda na rowerze, spacer, nordic walking. Warto udać się również na basen. Pływanie rozluźnia mięśnie a woda masuje całe nasze ciało co poprawia krążenie krwi. Z pewnością nie należy uprawiać sportów siłowych, tenisa, kajakarstwa, siatkówki lub koszykówki, narciarstwa.

5. Koniec z obcasami. Jeżeli jesteśmy miłośniczkami butów na obcasie, powinnyśmy z nich zrezygnować. Buty z wysokimi cholewkami również obciążają nogi, przez co krew ma utrudniony odpływ z kończyn dolnych. W ten sam sposób działa obcisła odzież.

6. Masaże nóg. Masażami możemy wpłynąć korzystnie na pracę układu krążenia oraz zmniejszyć obrzęk. Masaż należy wykonywać od stóp kierując się w kierunku ud. Aby wzmocnić efekt, przed masażem możemy posmarować nogi środkiem działającym wzmacniająco na naczynia krwionośne. Tego typu preparaty mają najczęściej w składzie wyciąg z kasztanowca lub oczaru wirginijskiego.

Czy zakładanie nogi na nogę sprzyja żylakom?
Być może niektóre z nas często słyszały uwagę o niezakładaniu nogi na nogę ze względu na możliwość pojawienia się żylaków. Czy warto wierzyć? To mit czy prawda, o której powinnyśmy pamiętać?

Według lekarzy zakładanie nogi na nogę nie jest bezpośrednią przyczyną powstawania żylaków. Może jednak sprzyjać im u osób z osłabionymi naczyniami krwionośnymi lub uszkodzonymi z różnych powodów oraz u osób z predyspozycjami genetycznymi.

żylaki żylaki na nogach pajączki problem z żyłami kal zapobiegać żylakom nóg leczenie żylaków widoczne żyły na nogach
Komentarze
Dodano: 09 Luty 2016
Autor: ELZBIETA
Ocena:
Mam zamiar kupic lek na zylaki ROSTIL na probe na moje biedne nogi .Z zabiegu metoda skleroterapii nie jestem zadowolona szkoda kasy pozdrawiam Ela
Odpowiedź

Co o tym sądzisz?

Wybierz ocenę
Oceń:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach