45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Gensulin M30 (30/70)

Gensulin M30 (30/70)Gensulin M30 (30/70)
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: zawiesina do wstrzykiwań
Cena: 97.68 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 1000jm/10ml, zawiesina do wstrzyknięć, 1 fiolka, iniekcje, 300 j.m./ 3 ml, 5 wkładów
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Insulini injectio neutralis,humanum + Insulinum is
Działanie: obniża poziom cukru we krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Gensulin M30 (30/70)

 

Lek na receptę stosowany w cukrzycy wymagającej leczenia insuliną. Cukrzyca ciężarnych.

Dawkowanie:

Podskórnie, w wyjątkowych przypadkach domięśniowo. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat Genulin który nie jest używany, przechowywać w lodówce (2-8 C), w oryginalnym opakowaniu. Po wyjęciu z lodówki, przed pierwszym użyciem, zaleca się doprowadzić do temperatury pokojowej, a następnie wymieszać. Po otwarciu opakowania bezpośredniego preparat może być przechowywany przez 28 dni w temperaturze do 25 °C. W celu ochrony przed światłem wkład który nie jest używany przechowywać w opakowaniu zewnętrznym. Uwaga! W czasie stosowania insuliny należy regularnie kontrolować stężenie glukozy we krwi oraz w moczu, stężenie glikozylowanej hemoglobiny i fruktozaminy. Uwaga! Podczas insulinoterapii picje alkoholu jest przeciwskazane. Alkohol może nasilać i przedłużać hipoglikemizujące działanie insuliny. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Hipoglikemia jest najczęstszym działaniem niepożądanym. Hipoglikemia objawia się zlewnymi potami, zimną bladą skórą, pobudzeniem nerwowym lub drżeniami, niepokojem, nienaturalnym uczuciem zmęczenia lub osłabienia, stanem splątania, upośledzeniem koncentracji, sennością, uczuciem silnego głodu, zaburzeniami widzenia, bólem głowy, nudnościami i kołataniem serca. Obrzęki i zaburzenia widzenia mogą pojawić się na początku leczenia. Miejscowe reakcje uczuleniowe (zaczerwienie, obrzęk i świąd w miejscu wstrzyknięcia) mają zwykle charakter przejściowy i znikają w trakcie trwania terapii. Uogólnione reakcje uczuleniowe występują bardzo rzadko. Jeżeli nie zmienia się miejsca wstrzyknięć to w tym miejscu może dojść do lipodystrofii (zaniku tłuszczowej tkanki podskórnej). W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy o nich poinformować lekarza. Zdolność koncentracji i reagowania jest zwykle osłabiona w czasie hipoglikemii. Nigdy nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, jeżeli dolegliwości wskazują na zbliżający się stan hipoglikemii. Należy skontaktować się z lekarzem w celu dokładnego rozważenia możliwości prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługiwania urządzeń w przypadku występowania częstych stanów hipokglikemii lub w przypadku trudności w rozpoznawaniu jej objawów.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na insulinę ludzką lub pozostałe składniki preparatu, niedocukrzenie,choroby nerek, zaburzenia czynności przysadki mózgowej, nadnerczy lub tarczycy. Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwcukrzycowe, inhibitory momoaminooksydazy MAO, nieselektywne leki blokujące receptory beta adrenergiczne, inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę, salicylany, steroidy anaboliczne, sulfonamidy. Leki te mogą zmniejszać zapotrzebowanie na insulinę. Natomiast przyjmowanie doustnych leków antykoncepcyjnych, tiazydów, glukokortykosteroidów, hormonów tarczycy czy symaptykomimetyków może prowadzić do zmniejszenia zapotrzebowania na insulinę. Leki blokujące receptory beta-adrenergiczne mogą maskować objawy hipoglikemii. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Gensulin M30 (30/70) opinia
Gensulin M30 (30/70) opinie
Gensulin M30 (30/70) ulotka
Gensulin M30 (30/70) skład
Gensulin M30 (30/70) dawkowanie
Gensulin M30 (30/70) przeciwwskazania
Gensulin M30 (30/70) cena
Gensulin M30 (30/70) zamienniki
Gensulin M30 (30/70) zamiennik
Gensulin M30 (30/70) odpowiednik
Gensulin M30 (30/70) tańszy zamiennik
Gensulin M30 (30/70) czy działa
trawienie cukrzyca metabolizm glukoza insulina cukrzyca insulinozależna cukrzyca zależna od insuliny cukrzyca ciężarnych
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Gensulin M30 (30/70)

Dodaj opinię o Gensulin M30 (30/70)

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach