45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Metoclopramidum

MetoclopramidumMetoclopramidum
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki roztwór do wstrzykiwań
Cena: 8.92 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: iniekcje, 10 mg / 2 ml, 5 ampułek, tabletki, 10 mg, 50 szt
Działanie: przeciwwymiotne
Ulotka:

Opis i skład produktu Metoclopramidum

Lek na receptę wskazany w leczeniu zaburzeń czynności ruchowej przewodu pokarmowego, w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego, przepukliny rozworu przełykowego, zgagi, zapalenia błony śluzowej żołądka, nudności, wymiotów o różnym pochodzeniu, niewydolności wpustu żołądka, zaparć wynikających ze słabej perystaltyki jelita grubego, atonii żołądka (zanik poprawnego napięcia lub fizjologicznych skurczów mięśni gładkich), zaburzeń perystaltyki jelit po operacjach jamy brzusznej. Stosowany jako lek wspomagający w chorobie wrzodowej żołądka oraz dwunastnicy, w diagnostyce przewodu pokarmowego. Zapobiega nudnościom oraz wymiotom związanym z chemioterapią nowotworów.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki doustnie, około pół godziny przed posiłkiem. Iniekcje domięśniowo lub dożylnie.   Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 15 roku życia.   Uwaga! W trakcie leczenia nie spożywać alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić objawy zaburzenia napięcia mięśni, ruchy mimowolne, niepokój ruchowy, objawy zmęczenia, senność, drżenie, istnieje możliwość wystąpienia biegunki, zaburzenia endokrynologiczne (mlekotok, brak miesiączki, ginekomastia, impotencja), spadek ciśnienia tętniczego krwi, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia oddawania moczu, sporadycznie reakcje alergiczne (obserwowano wysypkę, pokrzywkę lub skurcz oskrzeli, zwłaszcza u chorych na astmę. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność i zwroty głowy stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek metoklopramidu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, guz chromochłonny, padaczkę, depresję, zaburzenia czynności nerek, nadciśnienie tętnicze, marskość wątroby, niewydolność serca, ostre choroby jamy brzusznej, krwawienia z przewodu pokarmowego, niedrożność mechaniczna jelit, perforacje i przetoki żołądkowo-jelitowe.   Gdy przyjmujesz leki przeciwcholinergiczne i opioidy (osłabienie wpływu metoklopramidu na pracę przewodu pokarmowego), barbiturany, leki hamujące czynność ośrodkowego układu nerwowego (metoklopramid nasila działanie tych leków), digoksynę, paracetamol, tetracykliny, lewodopę, cyklosporynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Metoclopramidum opinia
Metoclopramidum opinie
Metoclopramidum cena
Metoclopramidum ulotka
Metoclopramidum skład
Metoclopramidum dawkowanie
Metoclopramidum przeciwwskazania
Metoclopramidum zamienniki
Metoclopramidum zamiennik
Metoclopramidum odpowiednik
Metoclopramidum tańszy zamiennik
Metoclopramidum czy działa
zaparcia nadkwaśność zgaga wymioty zgaga i nadkawaśność problemy z żołądkiem lek na zaparcia lek na zgagę
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze probiotyki doustne - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Metoclopramidum

Dodaj opinię o Metoclopramidum

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach