Sintrom
Postać: tabletki
Cena: 9.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 4 mg, 20 szt, 4 mg, tabletki (import równoległy), 20 szt
Działanie: przeciwzakrzepowe
Ulotka:
Opis i skład produktu Sintrom
Lek stosowany zapobiegawczo i leczniczo u chorych z dużym ryzykiem powikłań zakrzepowo-zatorowych tętnic i żył - w zatorowości płucnej, po zawale płuca, w zapaleniu zakrzepowym żył, w migotaniu przedsionków z towarzyszącymi powikłaniami zatorowymi, w wadach zastawki dwudzielnej, po zabiegach chirurgicznych, po operacjach naczyniowych, ginekologicznych, po wszczepieniu protez naczyniowych i sztucznych zastawek serca.
Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! Przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu, należy wykonać badania z zakresu krzepnięcia krwi, aby dostosować odpowiednią dawkę do stanu pacjenta. Uwaga! Doustne leki przeciwzakrzepowe należy odstawić przed rozpoczęciem podania heparyny. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe skutki uboczne:
Krwawienia z nosa, z dziąseł, krwiomocz. Głównym niebezpieczeństwem leczenia jest zagrożenie krwawieniem. Rzadko występują: gorzki smak w ustach, nudności, wymioty, biegunka, alergiczne reakcje skórne, łysienie. Uwaga! Podczas przyjmowania acenokumarolu i wykonywania wstrzyknięć domięśniowych, podskórnych lub dożylnych w miejscach podania mogą wystąpić krwiaki. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na acenokumarol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, skazę krwotoczną, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, urazy ośrodkowego układu nerwowego, padaczkę, małopłytkowość, znacznego stopnia nadciśnienie tętnicze, krwiomocz, bakteryjne zapalenie wsierdzia, cukrzycę, uszkodzenie miąższu wątroby i/lub nerek, retinopatie, jamistą gruźlica płuc, ostre zapalenie trzustki, znacznego stopnia niewydolność krążenia (wątroba zastoinowa). Gdy przyjmujesz allopurinol, steroidy anaboliczne, leki antyarytmiczne, erytromycynę, tetracykliny, neomycynę, amoksycylinę, fibraty, cymetydynę, metronidazol, sulfonamidy, doustne leki przeciwcukrzycowe, hormony tarczycy, simastaynę, tamkoksyfen. Leki te powodują nasilenie działania acenokumarolu. Podczas jednoczesnego stosowania acenokumarolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych, należy często przeprowadzać badania krzepnięcia krwi. Barbiturany, glikozydy nasercowe, środki antykoncepcyjne, leki moczopędne o budowie tiazydowej, karbamazepina, gryzeofulwina i ryfampicyna zmniejszają działanie przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży. Lek przenika przez łożysko powodując niekiedy zaburzenia rozwojowe u noworodków, których matki zażywały lek w pierwszych trzech miesiącach ciąży. W razie konieczności lek można stosować w okresie karmienia piersią. Należy wówczas podawać dziecku witaminę K1.
Zobacz zamienniki
Opinie o Sintrom
Dodaj opinię o Sintrom
Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.