45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Podobne produkty


Ristaben

RistabenRistaben
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 201.53 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 100 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Działanie: wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Ristaben

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Ten lek można stosować niezależnie od posiłków i napojów. 

Możliwe skutki uboczne:

U pacjentów przyjmujących lek Ristaben zgłaszano przypadki zapalenia trzustki. W przypadku wystąpienia silnego i uporczywego bólu brzucha z wymiotami lub bez wymiotów należy odstawić lek Ristaben i skontaktować się z lekarzem prowadzącym, ponieważ mogą to być objawy zapalenia trzustki. W przypadku wystąpienia ciężkiej reakcji alergicznej (częstość nieznana), w tym wysypki, pokrzywki oraz obrzęku twarzy, warg, języka i gardła, który może powodować trudności w oddychaniu lub połykaniu, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.  U niektórych pacjentów po dodaniu sitagliptyny do metforminy występowały następujące działania niepożądane: często - małe stężenie cukru we krwi, nudności, wzdęcia, wymioty; niezbyt często - ból brzucha, biegunka, zaparcia, senność. Niektórzy pacjenci odczuwali dolegliwości żołądkowe po rozpoczęciu leczenia sitagliptyną w skojarzeniu z metforminą.  U niektórych pacjentów podczas stosowania sitagliptyny w skojarzeniu z sulfonylomocznikiem występowały następujące działania niepożądane: często -małe stężenie cukru we krwi.  U niektórych pacjentów podczas stosowania sitagliptyny w skojarzeniu z sulfonylomocznikiem i metforminą występowały następujące działania niepożądane: bardzo często - małe stężenie cukru we krwi; często - zaparcia. U niektórych pacjentów podczas stosowania sitagliptyny i pioglitazonu występowały następujące działania niepożądane: często - małe stężenia cukru we krwi i wzdęcia. Ponadto u niektórych pacjentów podczas przyjmowania sitagliptyny i pioglitazonu odnotowano obrzęk stopy.  U niektórych pacjentów w trakcie przyjmowania sitagliptyny w skojarzeniu z pioglitazonem i metforminą wystąpiły następujące działania niepożądane: Często: małe stężenia cukru we krwi, obrzęk rąk lub nóg. U niektórych pacjentów w trakcie przyjmowania sitagliptyny w skojarzeniu z insuliną (z metforminą lub bez) wystąpiły następujące działania niepożądane: często - ból głowy, małe stężenie cukru we krwi i grypa; niezbyt często - suchość w ustach, zaparcie. U niektórych pacjentów podczas stosowania sitagliptyny samej i (lub) z innymi lekami przeciwcukrzycowymi w badaniach klinicznych lub podczas stosowania po dopuszczeniu do obrotu, występowały następujące działania niepożądane: często -małe stężenie cukru we krwi, ból głowy, zakażenia górnych dróg oddechowych, niedrożny nos lub katar i ból gardła, zapalenie kości i stawów, ból ramienia lub nogi; niezbyt często- zawroty głowy, zaparcie; częstość nieznana - choroby nerek (czasami wymagające dializy); wymioty; bóle stawów; bóle mięśni, ból pleców, śródmiąższowa choroba płuc.  Nie jest znany wpływ tego leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, niemniej jednak podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn należy wziąć pod uwagę, że zgłaszano występowanie zawrotów głowy i senności. 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zapalenie trzustki, kamienie żółciowe, choroba alkoholowa lub bardzo wysokie stężenie triglicerydów we krwi, cukrzycę typu 1, kwasicę ketonową w przebiegu cukrzycy, choroby nerek. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich obecnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także o lekach, które planujesz przyjmować. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować tego leku podczas ciąży. Nie wiadomo, czy ten lek przenika do mleka kobiecego. Nie należy stosować tego leku w okresie karmienia piersią lub gdy planowane jest karmienie piersią. 

Ristaben opinia
Ristaben opinie
Ristaben ulotka
Ristaben skład
Ristaben dawkowanie
Ristaben przeciwwskazania
Ristaben cena
Ristaben zamienniki
Ristaben zamiennik
Ristaben odpowiednik
Ristaben tańszy zamiennik
Ristaben czy działa
cukrzyca cukrzyca typu 2 leczenie cukrzycy cukrzyca dorosłych leczenie cukrzycy typu 2 dolegliwości cukrcowe problemy cukrzycowe cukrzyk
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy 50+ - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Ristaben

Dodano: 16 Październik 2019
Autor: Hanna
Ocena:
Biorę Ristaben 100mg w skojarzeniu z Glucophage 850 mg 3xdz 4 lata. na początku było ok. Teraz miewam zaparcia , pojawił się również obrzęk stopy prawej, taki wędrujący. Czy powinnam zmienić lek? Będę wdzięczna za podpowiedź. Hanna 66 lat, cukrzyca leczona od 2007r.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Ristaben

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach