Victoza
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 485.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 6 mg/ml; 3 ml roztwór do wstrzykiwań podskórnych, 2 wstrzykiwacze
Działanie: zmniejsza stężenia glukozy we krwi na czczo i po posiłku
Ulotka:
Opis i skład produktu Victoza
Lek na receptę skuteczny w leczenie cukrzycy typu 2 u dorosłych aby uzyskać kontrolę glikemii w skojarzeniu z:
- metforminą,
- sulfonylomocznikiem.
Stosowany także u pacjentów, u których glikemia jest niewystarczająco kontrolowana mimo podawania maksymalnej tolerowanej dawki metforminy bądź sulfonylomocznika w monoterapii.
Działa również w skojarzeniu z – metforminą oraz sulfonylomocznikiem bądź metforminą i tiazolidynedionem u pacjentów, u których glikemia jest niewystarczająco kontrolowana mimo zażywania dwóch leków.
Dawkowanie:
Podskórnie w okolicę brzucha, uda lub górną część ramienia. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek może podawać niezależnie od posiłków. Lek najlepiej jest wstrzykiwać w przybliżeniu o tej samej porze dnia. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.
Możliwe skutki uboczne:
Zaburzenie ze strony układu pokarmowego: nudności i biegunka, wymioty, zaparcia, ból brzucha, dyspepsja. Na początku leczenia lekiem Victoza wymienione działania niepożądane dotyczące układu pokarmowego mogą występować częściej. Reakcje te zwykle ustępują w ciągu kilku dni lub tygodni kontynuowania leczenia. Ponadto podczas stosowania leku ból głowy, zapalenie nosogardzieli i nadmierne obniżenie cukru również były częste. Nie przeprowadzono badań nad wpływem leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Należy podjąć środki ostrożności mające na celu zapobieganie hipoglikemii podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń, zwłaszcza jeśli lek Victoza stosuje się w skojarzeniu z sulfonylomocznikiem.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca, nieswoiste zapalenie jelit, stany zapalne trzustki, choroby tarczycy. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku Victoza w okresie ciąży i karmienia piersią.
Opinie o Victoza
Dodaj opinię o Victoza
Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.